تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

طرقه چکاوک !

اصغر محمدی

طرقه چکاوک !
« : مه 13, 2012, 09:19:06 pm »
سلام
امروز با آرتان و آیسان رفته بودیم حوالی سد در حال احداث احمدبیگلو که از چند سال پیش از مکانهای مورد علاقه ام برای دیدن پری شاهرخ بود ،هر چند نه پری دیدیم و نه شاهرخ  >:(
امیدوارم تیرماه که گلابیها می رسه و برای شکم چرونی میان، ببینمشون  ;D این سدسازیها و آب بازیها که تمومی نداره ، سد هم که نمی سازند ، تپه ها رو  جابه جا می کنند !

خلاصه قسمتم چکاوک بود و چکچک دشتی و آواز بلبلی خوش الحان ... من به این گلهای زرد (به ترکی ساری چیچک ) که نمی دونم فارسیش چی میشه ! شدیدا آلرژی دارم تا بیایند و بروند خونه خرابم می کنند ولی با این اوصاف خیلی زیبا هستند ...

از داخل ماشین

سایز بزرگتر :
http://www.meshkin.org/AMN/details.php?image_id=404

ali azadi

پاسخ : طرقه چکاوک !
« پاسخ #1 : مه 14, 2012, 12:28:55 am »
کاش پوز پرنده بهتر بود  :-[ هم پرچ و هم بکگراندو خیلی دوست دارم,ای کاش اقای محمدی یکم بیشتر زمان میگذاشتید
جسارت بنده رو ببخشید ولی حیفم اومد نگم. اونجایی که شما زندگی میکنید بو که های بسیار زیبای تو این فصل هستش مثل همین عکس  :)

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

اصغر محمدی

« پاسخ #2 : مه 14, 2012, 01:01:39 am »
بله آقای آزادی حق با شماست ، راستش از پوز بهتر هم عکس گرفتم ولی چشم پرنده خوب نیوفتاد ، کلا چشمای چکاوکها و زرده پره ها بعضی مواقع بدجوری توی ذوق می زنه

Hamid Jabbari

« پاسخ #3 : اوت 14, 2015, 01:24:04 am »
درود فراوان و تشکر بابت عکس زیباتون. اون گل های زرد رنگ گیاه کلزا است که یک دانه روغنی محسوب میشه و دانه های گرده آن بسیار آلرژی زاست....
با محیط زیست مهربان تر باشیم.............