تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

دلیجه نر

اصغر محمدی

دلیجه نر
« : مارس 24, 2012, 11:31:44 pm »
بعد از مدتها  ;)
زمان: امروز 5 فروردین 1390 ، مکان : مشکین شهر، دلملر

اگزیف :
Camera Model: Canon EOS 7D
Lens: EF100-400mm f/4.5-5.6L IS USM
Image Date: 2012-03-24
Focal Length: 380mm
Focus Distance: 44.4m
Aperture: f/7.1
Exposure Time: 1/1250s
ISO equiv: 400
Metering Mode: Spot
White Balance: Auto

Software: Adobe Photoshop CS5 Windows

امروز صبح از آنجائیکه انعکاس نور از صخره ها در ثبت عکسها آزار دهنده به نظر میومد از فیلتر پولاریزه استفاده کردم که باعث کاهش نور وردی به سنسور در حد سه چهار استاپ شد ! برای همین بی خیال فیلتر پولارشدم.
 قبلا از فیلتر یو وی هاما روی لنز 400-100 استفاده می کردم اما امروز از فیلتر یو وی سیگما استفاده کردم که به نظرم عکسها کمی گرمتر از قبل شده است.
دوست دارم تجربه دوستان در استفاده از فیلترهایی که روی لنزهایشان می بندند را بدانم

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

محمد رضا شهاب

پاسخ : دلیجه نر
« پاسخ #1 : مارس 25, 2012, 12:10:49 am »
درود بر شما جناب محمدی
کادر بندی و محل قرار گیری پرنده عالیست.
فوکوس و فریز به خوبی انجام شده است.
پوز دلیجه را خیلی دوست دارم.
شاد باشید

Pooyan

« پاسخ #2 : مارس 25, 2012, 08:02:37 am »
دوست دارم تجربه دوستان در استفاده از فیلترهایی که روی لنزهایشان می بندند را بدانم

سلام اصغر جان؛
تجربه من ميگه اصلا از فيلتر روي لنزهاي سوپرتله استفاده نكن. من روي چند لنز مختلف از چند فيلتر مختلف استفاده كردم، نتيجه چندان جالب نبود. مخصوصا در حالتي كه عكس را كراپ مي كرديم، افت محسوسي در ديتيل و شارپنس وجود داشت.
محسن واحدي پور

اصغر محمدی

« پاسخ #3 : مارس 25, 2012, 12:15:42 pm »
سلام محسن جان

باید اعتراف کنم که از همه لنزهام بدون فیلتر استفاده نکرده ام دلیلش هم بیشتر قابلیت حفاظت در مقابل شکستگی احتمالی است ، تاثیر که حتما تاثیر خواهد داشت ولی تصور نمی کنم افت کیفیت محسوس باشد مگر اینکه فیلتر نامرغوب باشد. متاسفانه مطلبی هم در فروم های دیگر در این زمینه نخوانده ام. مرجعی یا تستی در این مورد سراغ داری ؟ 
هر چند امروز بدون فیلتر هم تست می کنم

Pooyan

« پاسخ #4 : مارس 25, 2012, 01:01:38 pm »
سلام محسن جان

باید اعتراف کنم که از همه لنزهام بدون فیلتر استفاده نکرده ام دلیلش هم بیشتر قابلیت حفاظت در مقابل شکستگی احتمالی است ، تاثیر که حتما تاثیر خواهد داشت ولی تصور نمی کنم افت کیفیت محسوس باشد مگر اینکه فیلتر نامرغوب باشد. متاسفانه مطلبی هم در فروم های دیگر در این زمینه نخوانده ام. مرجعی یا تستی در این مورد سراغ داری ؟ 
سلام؛
تستي كه در جايي ديده باشم نه. اما لنز 400F5.6 كه پارسال براي مرتضي از يكي از بچه هاي فروم عكاسي گرفتيم يك فيلتر هاما رويش بسته بود. لنز را با كسرا در پارك قيطريه تست كرديم؛ نتيجه با لنز كسرا قابل مقايسه نبود طوريكه مي خواستيم لنز را مرجوع كنيم، اما فيلتر را كه باز كرديم، تازه خروجي لنز شد خروجي يك 400F5.6
محسن واحدي پور

اصغر محمدی

« پاسخ #5 : مارس 25, 2012, 01:11:35 pm »
پس توی این چهار سال که من هاما بسته بودم ، سرم بدجوری کلاه رفته   :o
دیروز که فیلتر سیگما رو بستم روی رنگ خروجی هم تاثیر گذاشت از عکس هم معلومه ... پس فیلتر بی فیلتر  :-X

Morteza Nemati

« پاسخ #6 : مارس 25, 2012, 02:38:54 pm »
سلام محسن جان

سلام؛
تستي كه در جايي ديده باشم نه. اما لنز 400F5.6 كه پارسال براي مرتضي از يكي از بچه هاي فروم عكاسي گرفتيم يك فيلتر هاما رويش بسته بود. لنز را با كسرا در پارك قيطريه تست كرديم؛ نتيجه با لنز كسرا قابل مقايسه نبود طوريكه مي خواستيم لنز را مرجوع كنيم، اما فيلتر را كه باز كرديم، تازه خروجي لنز شد خروجي يك 400F5.6

آره اصغر جان من هم با فیلتر UV هاما امتحانش کردم افتضاح بود.
همون 50-500 خدابیامرز رو هم همیشه بدون فیلتر استفاده کردم.