تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سارگپه پابلند

reza_aliasl

سارگپه پابلند
« : سپتامبر 12, 2012, 06:37:11 pm »
از اساتید خواهش می کنم منت گذاشته و این عکس را نقد کنند
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

محمد رضا شهاب

پاسخ : سارگپه پابلند
« پاسخ #1 : سپتامبر 12, 2012, 09:51:15 pm »
درود بر شما علی جان
من جزو اساتید نیستم و نظرم اینه که اینگونه ثبتها با بکگراند محو شده(عمق میدان کم) زیباتر هستند و تمرکز بر روی سوژه  بیشتر است.نور این ثبت هم مشگل داره و در ساعت مناسب ثبت نشده.علی جان از همه مهم تر اینه که شما پرنده رو برای ازاد سازی و یا هر مثله  دیگری به فیلد میبری و خیلی چیزها دست خودتونه>یکی از اون موارد پوز پرنده و پرچ یه که پرنده رو روی اون قرار میدی و بکگراندیه که براش انتخاب میکنی.پس با کمی دقت و حوصله و سلیقه میتونی شاتهای خوبی رو بگیری.
توی این عکس اگر یه تخته سنگ و یا یه پرچ قشنگ تر و یه بکگراند محو و خوش رنگ تر انتخاب میکردی خیلی بهتر بود.در ضمن پوز سارگپه هم خوب نیست و در حالت استرس هستش(و اگه یه پوز طبیعی تر داشت خیلی بهتر بود.علی جان برای پیشرفت در این کار فقط باید عکاسی کنی و عکسهای خوب ببینی.
موفق باشی دوست من

reza_aliasl

« پاسخ #2 : سپتامبر 12, 2012, 10:04:12 pm »
اختیار داری محمد آقا.
اتفاقا همون موقع متوجه بکگراند نا مناسب شدم اما شرایط طوری بود که نمیشد جای پرنده را عوض کرد.معمولا افرادی از صداوسیما برای انعکاس خبر همراه ما میان و کمی فضا را خاص می کنن.
در رابطه با نور هم دقیقا این عکس در زیر نور شدید آفتاب ظهر گرفته شده که کاریش نمیشه کرد.برای رهاسازی باید در این ساعت بریم.عمق کم هم محمد آقا دوربین ندارم :(
دوربین های کامپکت ده کیلومتر اونور تر را هم تو تصویر میاره...!گاهی اوقات با دوربینهای حرفه ای سازمان که دستمه عکس میگیرم اما اون ها را دوست ندارم
یک عکس دیگه هم دارم که پرنده حالت بهتری داره
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

محمد رضا شهاب

« پاسخ #3 : سپتامبر 12, 2012, 10:53:29 pm »
بله توی این عکس پوز سارگپه خوبه و پنجه هاش هم معلومه.
شاد باشی