تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سلیم طوقی کوچک

Murano200

سلیم طوقی کوچک
« : مه 02, 2015, 12:16:02 pm »
سلام
سلیم طوقی کوچک-Little Ringed Plover
امروز صبح: 12 اردیبهشت 94----شمال گنبد اطراف روستای سید نیاز
محمد قربان کنعانی

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Alireza Hashemi

پاسخ : سلیم طوقی کوچک
« پاسخ #1 : مه 02, 2015, 11:19:48 pm »
یقینا همون اطراف لانه داره. رفتار انداختن یک بال و ایجاد حس آسیب دیدگی توسط والدین جهت منحرف کردن نظر شما از لانه است. در تصویر شما کاملا مشخصه. البته خوبه پرنده رو در این موارد با نزدیکی بیشتر تحت فشار و استرس نذاریم. ممنون از تصویرتون. البته به عنوان عکس پرنده باید کمی ادیت بشوند ولی به لحاظ ثبت گونه بی نظیره.
Go Birding, Go Wild

mohsenmallah

« پاسخ #2 : مه 02, 2015, 11:45:29 pm »
سلام

متاسفانه قسمت زیادی از منظقه زاد و ولد این پرنده در جنوب(گناوه) به علت ساخت و سازها و توسعه  شهر تخریب شده است. دقیقاً همینطور که آقای هاشمی فرمودند این پرنده برای منحرف کردن مزاحمین خودش رو به حالت بال شکسته می زنه و چند ده متر از لانه یا جوجه کوچک(شبیه گلوله پنبه) خود دور می شود و با سرعتی خیره کننده خود را روی زمین به پیش می برد تا مزاحمین را سردر گم کند، نمی دانم چرا در جنوب این همه بی توجهی به گونه های مختلف پرندگان و اصولا پرندگان و دیگر حیوانات می شود. مانند کلاغ های گردن قهوه ای که چند سالی است که مهمان این شهر هستند.
با دوربین به شکار پرندگان میروم

Murano200

« پاسخ #3 : مه 04, 2015, 11:56:35 pm »
با تشکر از آقایان مهندس هاشمی و محسن ملاح
-من آنروز بیشتر برای گرفتن عکس از پرنده هایی نظیر(چلچله ها و چکاوک ها وهمچنین سنقر نر سفید یا خاکستری که یک هفته قبل از آن در همان منطقه دیده بودم)
رفته بودم که این پرنده یکدفعه حدود دوسه متری جلوی ماشین پیدایش شد وتا خواستم دوربین را آماده کنم بسرعت ازجلوی ماشین عبور کرد (به آن صورت که جناب آقای ملاح در ارسال شان به آن اشاره کرده اند) وسپس به جایی حدود 100متری ماشین پرواز کرد.بنابراین با توجه به اعلام نظر اعضای محترم تالار در آن منطقه لانه پرنده وجود داشته است.
محمد قربان کنعانی