تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

دلیجه و آتش

Alireza Hashemi

دلیجه و آتش
« : اوت 15, 2012, 06:03:16 pm »
این عکس رو دوسال پیش تابستان در پارک ملی سرخه حصار گرفتم. پارکی که طی چند سال اخیر فقط اسمش باقی مونده. میدونم عکس خوبی نیست و با اون حرارت زمین و آفتاب روی سر و زاویه پرنده یقینا هیچکدوم از قوانین عکاسی رعایت نشده. ولی این تصویر همیشه برای من گویای واقعیت دردناک تخریب انسانهاست. جالبه بدونید این آتش سوزی عمدی بود و متعرضین به پارک (شهرک سازی) اون رو ایجاد کرده بودند. در کمال بی انصافی در چند جای مختلف پارک هم بود و محیط بانان و  زحمتکشان  آتش نشانی چند روز طول کشید تا آتش رو مهار کنند و البته طی این چند روز که اون عزیزان سرگرم بودن تخلفات زیادی اتفاق افتاد. هرچند این دلیجه سرگرم شکار حشراتی است که از آتش فرار میکردند ولی خاطره سوختن جوجه چک چک ها رو هیچوقت فراموش نمی کنم.
متاسفانه عکس اونقدر سریع گرفته شد که فرصت هیچ تنظیمی نبود و با تنظیمات قبلی گرفته شده.

Camera Model   Canon EOS 7D

Av mode
 f 10
t 1/800
Metering Mode   Evaluative Metering
Exposure Compensation   0
ISO Speed   320
Lens   100-400mm  USM
Focal Length   300\
« آخرين ويرايش: اوت 15, 2012, 06:09:37 pm توسط Alireza Hashemi »
Go Birding, Go Wild

ghasempouri

پاسخ : دلیجه و آتش
« پاسخ #1 : اوت 16, 2012, 11:52:24 am »
اجازه بدین بگم موضوع این عکس به قدری تامل برانگیزه که میتونه در معتبرترین مجلات بین المللی به چاپ برسه
سوژه های نئورئالیستی نه تنها برای جوامع انسانی بلکه در مورد حیات وحش هم بی اندازه مورد توجه و اجماع جهانی است
در جائیکه غرب کمتر شانسی را برای این نوع عکاسی داره اونها عاشق و دلباخته به تصویر کشیدن چنین فضاهائی هستند
بنده که که در فن و دانش عکاسی جاهل تمام عیار هستم و اصلاً نیازی هم به گفتن آن نیست ولی ایکاش از کیفیت راضی کننده برای خودتان هم برخوردار بود و می شد برای چاپ به جائی ارسال کرد  :)
سید محمود قاسمپوری

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

reza_aliasl

پاسخ : دلیجه و آتش
« پاسخ #2 : اوت 16, 2012, 05:45:01 pm »
همانطور که استاد فرمودند عکس تامل برانگیزه
اما این رفتار دلیجه برام جالبه که نزدیک آتش از آب گل آلود ماهی میگیره...تا الان فکر می کردم فقط کورکور سیاه از این قبیل فرصت ها استفاده می کنه(کورکور سیاه در قلمرو خودش یا اطراف هرجا که آتش سوزی بشه سریع خودشو می رسونه و حیوانات در حال فرار را شکار می کنه مردم بعضی مناطق دنیا معتقدند که حتی این پرنده خودش عامل آتش سوزیست و دیدند که چوب های نیم سوخته را در دشت ها جابجا می کنه که البته این قبیل مشاهدات رسمی نبوده)
یک نمایش نویس بزرگ غربی که اسمش را فراموش کردم گفته بود چگونه است که اگر ببر انسانی را شکار کند می شود توحش و اگر یک انسان ببری را شکار کند می شود ورزش....!!
نمی دونم اسم سوزاندن جوجه چک چک ها را چی میشه گذاشت.....!
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند: