تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

باقرقره شکم سیاه

amir alimoradian

باقرقره شکم سیاه
« : ژوئن 22, 2015, 11:45:43 am »
سلام دوستان
این تصویر متعلق به 4 سال پیش، منطقه حفاظت شده پروند در نزدیکی سبزوار هست.

Canon 7d
400mm F5.6 Lens
ISO 400
F6.3
1/3200 S

m-farhadi

پاسخ : باقرقره شکم سیاه
« پاسخ #1 : ژوئن 23, 2015, 12:04:06 pm »
آیا تفاوتی بین شکم سیاه های بومی و مهاجر وجود داره؟ اینطور به نظر من اومده که بومی ها درشت تر از جمعیت مهاجر زمستان گذر هستند.آیا این درسته؟

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Dorna Mojab

« پاسخ #2 : ژوئن 23, 2015, 12:56:30 pm »
آیا تفاوتی بین شکم سیاه های بومی و مهاجر وجود داره؟ اینطور به نظر من اومده که بومی ها درشت تر از جمعیت مهاجر زمستان گذر هستند.آیا این درسته؟
سلام.
اگر مطمئن هستید که پرنده درشت تر بومی و آن یکی حتماً مهاجر است، به نظر من این اختلاف سایز میتونه به دلیل تحمل سختی مهاجرت و کاهش وزن به دلیل این امر در پرنده مهاجر باشد!
Birdwatching

Your lifetime ticket to the theater of nature

m-farhadi

« پاسخ #3 : ژوئن 23, 2015, 01:33:52 pm »
سلام.
اگر مطمئن هستید که پرنده درشت تر بومی و آن یکی حتماً مهاجر است، به نظر من این اختلاف سایز میتونه به دلیل تحمل سختی مهاجرت و کاهش وزن به دلیل این امر در پرنده مهاجر باشد!
بله مطمئنم.با عرض شرمندگی و ندامت خودم یه زمانی زیاد ازینها شکار کردم. اولین چیزی هم که به فکرم رسیده بود همین مسئله سختی راه بود.
مساله دیگه: آیا ممکنه از جمعیت مهاجر تعدادی برای زادآوری بمونن و بومی بشن یا بالعکس از بومی ها به همراه مهاجرین دست به مهاجرت بزنن؟

Alireza Hashemi

« پاسخ #4 : ژوئن 23, 2015, 05:55:46 pm »
جناب اقای فرهادی سوالاتتون رو در بخش پرسش قرار بدید اینجا جهت نمایش و مباحث عکاسی در نظر گرفته شده.
Go Birding, Go Wild