تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

عقاب؟

kasra

عقاب؟
« : ژانویه 06, 2012, 02:36:21 pm »
امروز فرصتی شد تا بهمراه محسن عزیز سری به تالاب عشق آباد بزنیم متاسفانه آب تالاب را بخاطر حوضچه های پرورش ماهی خشک کرده اند به همین دلیل تعداد گونه هایی که دیدیم از آنچه که تصور میکردیم کمتر بود . این احتمالا عقاب  هم از فاصله خیلی  دور ثبت شد که بعد از چرخی که روی سطح تالاب زد روی یک تیر نزدیک ما نشست که نتیجه اش  شد عکس دوم.در ضمن در این سفر بصورت اتفاقی آقای علی سنگچولی را دیدیم که افتخار آشنایی با ایشان هم  حاصل شد.   

کسری حقگو

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

علی سنگچولی

پاسخ : عقاب؟
« پاسخ #1 : ژانویه 06, 2012, 09:20:26 pm »
ممنون از محبتت، سعادتی بود که نصیب ما شد. :)
بنظرم سارگپه پا بلند باشه.

kasra

« پاسخ #2 : ژانویه 07, 2012, 11:15:21 am »
آقای سنگچولی خیلی ممنون بابت راهنمایی
تا بحال هر سارگپه ای که دیده بودم شاید بخاطر اینکه فرم تیره آن بوده چشمهایی خیلی پر رنگ تر از این داشتند بصورتی که اصلا رنگ آن قابل تشخیص نبود و همینطور گردن خیلی کوتاه تر احتمالا همینها باعث اشتباهم شده  که فکر کردم یک نوعی از عقاب است! خیلی ممنون از توجه دوستان
کسری حقگو

reza_aliasl

« پاسخ #3 : ژانویه 08, 2012, 12:12:03 am »
به نظر من هم باید یک سارگپه پابلند باشه.فرم منقار و سر پرنده شبیه به عقاب نیست و...
نور عکس  طوری است که رنگ پرنده پریده
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

kasra

« پاسخ #4 : ژانویه 08, 2012, 06:17:55 pm »
به نظر من هم باید یک سارگپه پابلند باشه.فرم منقار و سر پرنده شبیه به عقاب نیست و...
نور عکس  طوری است که رنگ پرنده پریده

خیلی ممنون رضا جان

ولی در مورد رنگ با شما موافق نیستم  تا جایی که یادم هست دقیقا همین رنگ بود مانیتوروم هم کاملا کالیبره است . الان فایل خام دوربین را مجدد چک کردم تغییری در  رنگ پس از ویرایش  نه در فرمت TIF وجود داشت ونه در  JPG احتمالا باید مانیتورتان را از حیث رنگ کالیبره کنید.
کسری حقگو

امیر سبزی

« پاسخ #5 : ژانویه 08, 2012, 07:55:06 pm »
سارگپه پا بلند دارای رنگ های متفاوتی در سنین و مناطق مختلف هست.
همانطور که reza_aliasl فرمودند سارگپه به لحاظ فرم سر، نوک و جثه بسیار ظریف تر از عقاب ها هستند