تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

آبچلیک پاسرخ؟

sahabmira

آبچلیک پاسرخ؟
« : مارس 03, 2012, 09:15:42 am »
آیا گونه های داخل تصویر مربوط به آبچلیک پاسرخ نابالغ؟
ممنون می شم اظهار نظر کنید.
Golden Eagle

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Dorna Mojab

پاسخ : آبچلیک پاسرخ؟
« پاسخ #1 : مارس 03, 2012, 11:01:04 am »
با توجه به تیرگی لبه بال و دم، پای قرمز و نوک بلندتر نسبت به آبچلیک پاسرخ، فکر میکنم آبچلیک خالدار باشه. Spotted Redshank/Tringa erythropus، لبه بال و دم آبچلیک پاسرخ سفید هست.
Birdwatching

Your lifetime ticket to the theater of nature

the owl

« پاسخ #2 : مارس 03, 2012, 01:28:29 pm »
به نظر من هم ابچلیک پاسرخ
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

the owl

« پاسخ #3 : مارس 03, 2012, 01:29:16 pm »
معذرت میخوام:
به نظر من هم ابچلیک خالدار
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

Kazem

« پاسخ #4 : مارس 03, 2012, 10:20:33 pm »
spotted redshank
من از پرنده نگری لذت می برم

hossein

« پاسخ #5 : مارس 04, 2012, 11:46:29 pm »
 تفاوت های آبچلیک پاسرخ و خالدار :
آبچلیک خالدار
مشخصات ظاهری: این پرنده، 30 سانتیمتر طو ل دارد. بدنش کشیده و پر و بال زمستانی، پاهایش قرمز است. شبیه آبچلیک پاسرخ بوده، با این تفاوت که اندکی بزرگتر است. روتنه خاکستری، زیر تنه سفید و منقارش بلند وباریک است. در پرو بال تولید مثل، کاملا سیاه با خال های کوچک سفید در پشت دیده می شود. همچنین پاها و منقار سیاه مایل به قرمز و حلقه ی سفید چشمی دیده می شود. دمگاه سفید و مثلثی شکل، که رأس آن تا پشت ادامه دراد. و دم با رگه های عرضی قهوه ای یا سیاه دیده می شود. پاها در پرواز بیرون از دم قرار می گیرد. پرنده ی جوان، شبیه آبچلیک پاسرخ جوان است.
صدا: صدای این پرنده در هنگام پرواز شبیه «ت جو ایت» شنیده می شود.

آبچلیک پا سرخ
مشخصات ظاهری: این پرنده، 28 سانتیمتر طول دارد. کنار آب چر خاکستری رنگ با پاهایی به رنگ قرمز روشن بوده و در پرواز رگه های عرضی سفیدی درحاشیه ی بیرونی شاهپرهای ثانویه اش به چشم می خورد و دمگاهش سفید ومثلثی شکل است. در پرو بال پرنده ی بالغ؛ هنگام تولید مثل، لکه های سیاهی دیده شده و قاعده ی منقارش قرمز رنگ است. در پرو بال زمستانی، روتنه یکدست خاکستری و زیرتنه خاکستری کمرنگ با لکه های کمرنگ تری در سینه، دیده می شود. ویژگی آشکار پرنده ی جوان، پاهای قرمز است.

صدا: صدای این پرنده، در پرواز، شبیه «دجو-دو- » وهنگام هشدار، با تکیه بر کلمات به صورت«ته جو- ته جو- ته جو» و در هنگام نمایش های جنسی، به آرامی، مانند «دووو-دووو-دووو» شنیده می شود.

:) ;) :)