تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

هما

kasra

هما
« : ژانویه 11, 2012, 05:25:18 pm »
هما - این عکس اواخر اردیبهشت ماه امسال در گلستان گرفته شده .

Canon500D, 400 f 5.6 L , 1/2000 sec, f /5.6, iso 400, Partial Metering

پاینده باشید.
کسری حقگو

reza_aliasl

پاسخ : هما
« پاسخ #1 : ژانویه 11, 2012, 11:32:05 pm »
محشره...!!
من عاشق این گونه بسیار زیبای طبیعت ناب ایران هستم!!
تصویر فوق العاده است. قبلا گفته بودم که آرشیو بسیار کاملی از تصاویر پرندگان شکاری را ظرف این چند سال  تهیه کردم که منبع تمامی این تصاویر خارج از ایران است.این تصویر یکی از بهترین تصاویر آرشیو من از هما خواهد بود.خوب میدونم که گرفتن همچین تصویری از این گونه کمیاب کار آسونی نیست.هما در مناطق مرتفع دور افتاده زندگی می کند دیدن این پرنده خودش کار دشواری است چه برسه...
تبریک می گم.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

kasra

« پاسخ #2 : ژانویه 12, 2012, 12:46:48 pm »
خیلی از لطفت ممنونم رضا جان  شما یک موضوعی را  پیش کشیدی که لازم میبینم  توضیح کوتاهی راجع به آن بدهم متاسفانه دید اغلب افراد در مورد این نوع عکاسی خیلی ساده انگارانه است خاطرم هست من و چند نفر از دوستان
( اصغر محمدی و محسن واحدی پور و بهزاد فراهانچی و مرتضی نعمتی  و...) در فرومی عضو بودیم و هستیم که خود را بزرگترین مرجع عکاسی در ایران میدانند آنجا بعضی از مدیرانش صرفا بخاطر اینکه از این ژانر خوششان نمیامد میگفتند این نوع عکاسی بی ارزش است یا اعضا فروم وقتی عکسهای ما را میدیدند میگفتند کار فتو شاپ است! خوشبین ترینشان هم فکر میکردند اگر یک لنز تله بخرند میتوانند بروند سر کوچه محلشان عکس عقاب بگیرند اگر هم میخواستی توضیحی جهت روشن شدن موضوع بدهی گمان میکردند میخواهی کارت را بزرگ جلوه دهی البته  ما هم که اهل این کارها نیستیم این شد که من به شخصه تصمیم گرفتم دیگر یک عکس هم آنجا ارسال نکنم . همانطور که میدانید این نوع عکاسی در ایران بسیار سخت است  همه جا تابلو عکاسی ممنوع میبینید  اگر بخواهید از محیط زیست مجوز بگیرید باید چند روز دوندگی کنید آخر هم معلوم نیست مسئول مربوطه ! دلش بخواهد زیر مجوز شما را امضا بکند یا خیر حالا همه اینها بکنار  مخارج چند روز سفر- حمل و نقل تجهیزات سنگین گران قیمت  وسط بیابان - احتمال گزیدگی توسط حشرات و مار ( در همین سفر محیط بانی  همراه ما بود بنام آقا ی حسن زاده که  خیلی هم مرد شریفی است نزدیک بود پایش را روی یک افعی البرزی بگذارد که بهزاد زودتر دید و مانع شد خلاصه خدا خیلی رحم کرد) واز همه اینها گذشته  و بد تر و بد تر بر خورد با شکارچی تفنگ بدست بی رحم و بی وجدان و بی .... است که از هر مار و پلنگ و خرسی  خطر ناک تر است. بهر صورت شما خود حدیث مفصل بخوانید از این مجمل. در مورد این عکس هم اگر سری به فروم BPN بزنید عکاسان آفریقای جنوبی عکسهای بی نظیری از هما دارند که عکس من در مقابل آنها حرفی برای گفتن ندارد. البته آنجا آفریقای جنوبی است و اینجا هم  ایران! از توجه ولطف دوستان سپاسگذارم . پاینده باشید   
کسری حقگو

reza_aliasl

« پاسخ #3 : ژانویه 13, 2012, 12:42:09 pm »
عجب....!!
خوب انتظاری نیست،اونها آگاهی کافی نداشتند.والا تصویر یک گونه نادر در طبیعت جدا از اینکه دنیایی برای خودش داره یک سند علمی بسیار ارزشمند برای اون کشور محسوب میشه.
کاش این سوال را برای آن گروه می کردید که کدوم ژانر عکاسی این همه سختی را بدنبال داره و هم زمان بعد علمی و هنری بسیاز بالایی را می توان در آن دید؟
عکس شما هم جدا از کیفیت خوب و چشم نواز بودن به این دلیل که یک همای ایرانی است در آرشیو من خواهد درخشید.
موفق باشید.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند