تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

Crested Lark

شهاب حقيقت طلب

Crested Lark
« : آوریل 06, 2012, 04:16:09 pm »
پردیسان - فروردین 91
Camera Model: Canon EOS 500D
Lens: EF100-400mm f/4.5-5.6L IS USM
دوربین روی دست
بدون کراپ

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Ashkan

پاسخ : Crested Lark
« پاسخ #1 : آوریل 07, 2012, 11:14:35 am »
سلام
عکس بسیار زیبایی شده شخصااستفاده از عناصری مانند شکوفه و گل و .. برای نشان دادن محیط زندگی سوژه بسیار تاثیر گذار میدونم. در این عکس هم این موضوع به نحو زیبایی انجام شده اما با توجه به نوری که در اون عکاسی رو انجام دادید و این که عکس بدون کراپ بوده و پس فاصله تا سوژه کم بوده  شارپنس نسبتا کمی و دیتیل کمی رو در سوژه میبینیم که فکر میکنم علت اصلی ضعف در فوکوس بوده باشه . همچنین میتونستید کمی پرچ رو در پست پراسسینگ اصلاح کنید که از حالت آوراکسپوز در اون کم بشه  .. در کل با نظرم میرسه که نور بکگراند رو اگر کمتر کنید نتیجه بهتر خواهد شد.
با تشکر

شهاب حقيقت طلب

« پاسخ #2 : آوریل 08, 2012, 10:09:24 pm »
دوست گرامی به نکات مفیدی اشاره کردید . من هم متوجه شارپنس کم روی سوژه شدم ولی دقیقا" نمی دانم اشکال از کجاست چون شرایط نوری خوبی بود و فوکوس هم تا آنجا که یادم است به درستی انجام شد . خود سینه خیز روی زمین بودم . . شاید لرزشی صورت گرفته . به هر جهت من سه ماه است که عکاسی از پرندگان را شروع کرده ام و تا رسیدن به نتایج مطلوب راه زیادی در پیش دارم .
سپاس

Pooyan

« پاسخ #3 : آوریل 08, 2012, 11:44:52 pm »
دوست گرامی به نکات مفیدی اشاره کردید . من هم متوجه شارپنس کم روی سوژه شدم ولی دقیقا" نمی دانم اشکال از کجاست چون شرایط نوری خوبی بود و فوکوس هم تا آنجا که یادم است به درستی انجام شد . خود سینه خیز روی زمین بودم . . شاید لرزشی صورت گرفته . به هر جهت من سه ماه است که عکاسی از پرندگان را شروع کرده ام و تا رسیدن به نتایج مطلوب راه زیادی در پیش دارم .
سپاس

خوب عکس اگزیف ندارد. به نظر من فکوس مشکلی ندارد. اگر بگویید عکس چقدر کراپ شده بهتر می توان نظر داد.
اما دلایلی که باعث شده از جذابیت عکس کم شود:
1-کیفیت نور که کمی تند است.
2-زاویه سر پرنده که به سمت خارج از کادر است.
3-خود پرنده که شکل پر و بالی جذابی ندارد و خاکی یکدست است
4-خارهای سمت چپ-پایین کادر که چشم را منحرف می کند

اما دو چیز در این عکس که خیلی دوست دارد:
1- بک بسیار زیبا و گلهای زرد خارج از فکوس در بک
2-ارتفاع برداشت که خیلی خوب است
محسن واحدي پور