تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سنگ چشم خاکستری بزرگ

Morteza Nemati

سنگ چشم خاکستری بزرگ
« : سپتامبر 01, 2012, 12:21:14 pm »
سلام
دیروز دوربین روی دست بدون استتار
Camera Model   Canon EOS 7D
Shooting Date/Time   09/02/2012 05:49:31 P.M
Copyright Notice   MORTEZA NEMATI
Shooting Mode   Aperture-Priority AE
Tv( Shutter Speed )   1/2500
Av( Aperture Value )   6.3
Metering Mode   Evaluative Metering
Exposure Compensation   -1/3
ISO Speed   400
Auto ISO Speed   OFF
Lens   EF400mm f/5.6L USM

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Babak

پاسخ : سنگ چشم خاکستری بزرگ
« پاسخ #1 : سپتامبر 01, 2012, 01:42:26 pm »
مرتضی جان
هر روز بهتر از دیروز ! جمله ای است که در مورد شما دوست عزیز بنده کاملا درست است من اینجا کم کامنت می گذارم در بخش عکاسی ولی از روند پیشرفت دوستان خوبی مثل شما خیلی خوشحال می شوم یک نکته که راجع به عکاسی دوستان به نظرم می رسد کراپ زیاد در بعضی از عکسها است عکسهای مرتضی از این قاعده جدا است بیشتر انها بیش از 60 درصد کادر پرنده است که کمک می کند به نتایج بهتر دومین مورد استفاده مناسب از نور است  سومین مورد انتخاب یک عکس از هزاران شات گرفته شده از یک فرد پرنده ای که اجازه نزدیک شدن را می دهد من به شخضه از پرنده ای مثل  grey necked bunting  که اجازه نزدیک شدن به ما می داد 3 روز کامل عکس گرفتم اخرش هم با زور دوست خوبم علی خانی دل ازش کندم به هر جال به طور کلی تشکر بابت اشتراک گذاری عکسهای زیبایتان

Pooyan

« پاسخ #2 : سپتامبر 01, 2012, 05:06:22 pm »
سلام
من امسال از Lesser Greyها زياد عكاسي كردم. راستش در مورد ID عكس مرتضا به Lesser Grey بيشتر مشكوك هستم. از ظهر هم كه مرتضا عكس را ا~ كرد اينور و اونور دنبال مطلب مي گردم. به اين رسيدم Lesser Grey Shrike 1st winter
عكسهايي هك كه در تلو گرفتم كمابيش همه شبيه عكس مرتضا بودند. تا نظر دوستان چه باشد.

اين هم لينكي كه به من خيلي كمك كرد:
http://www.birdguides.com/species/species.asp?tx=1060
محسن واحدي پور

Alireza Hashemi

« پاسخ #3 : سپتامبر 02, 2012, 02:51:14 pm »
سلام
من امسال از Lesser Greyها زياد عكاسي كردم. راستش در مورد ID عكس مرتضا به Lesser Grey بيشتر مشكوك هستم. از ظهر هم كه مرتضا عكس را ا~ كرد اينور و اونور دنبال مطلب مي گردم. به اين رسيدم Lesser Grey Shrike 1st winter
عكسهايي هك كه در تلو گرفتم كمابيش همه شبيه عكس مرتضا بودند. تا نظر دوستان چه باشد.

محسن جان حق با شماست. جدا از زیبای منحصر بفرد عکس و لذتی که آدم دلش نمیاد ازش چشم برداره من هم فکر میکنم این - Lanius minor-Lesser Grey Shrike باشه. بهترین نشانه  شناسایی برای من در چنین مواردی بلندی پرایمری پروجکشن در سنگ چشم خاکستری کوچک و کوتاهی اون در سنگ چشم خاکستری بزرگ و گونه های مشتق شده از اونه.
عکس اونقدر جذابه که آدم شناسایی رو فراموش میکنه.  :)
Go Birding, Go Wild