تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

Chukar

Pooyan

Chukar
« : مه 02, 2015, 02:27:09 pm »
سلام

تلو، هفته گذشته

Camera Maker: Canon
Camera Model: Canon EOS 7D
Lens: EF400mm f/2.8L IS USM +1.4x
Image Date: 2015-04-28 09:29:09 +0000
Focal Length: 560mm
Aperture: ƒ/7.1
Exposure Time: 0.0001 s (1/8000)
ISO equiv: 800
Exposure Bias: -0.67 EV
Metering Mode: Matrix
Exposure: aperture priority (semi-auto)
White Balance: Auto
Flash Fired: No (enforced)
Orientation: Normal
GPS Coordinate: undefined, undefined
Creator: Mohsen Vahedi pour
Software: Adobe Photoshop CC (Macintosh)
محسن واحدي پور

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

mirover

پاسخ : Chukar
« پاسخ #1 : مه 03, 2015, 08:49:35 am »
ضمن تشکر از این اشتراک زیبا
 درخصوص شرایط عکاسی این تصویر از نظر کمین تان میخواستم کسب اطلاع کنم.چون این پرنده بسیار ترسو و سریع است ولی با آرامش و بسیار نزدیک شما بنظر می آید و این طور مینماید که متوجه حضورتان نیز نشده است.آنهم در تلو (البته معلوم نیست کدام قسمت تلو) که از گزند شکار چیان غیر مجاز در امان نیست.

با طبیعت دوست باش.ممنونم.

peregrine

« پاسخ #2 : مه 03, 2015, 09:00:36 am »
ضمن تشکر از این اشتراک زیبا
 درخصوص شرایط عکاسی این تصویر از نظر کمین تان میخواستم کسب اطلاع کنم.چون این پرنده بسیار ترسو و سریع است ولی با آرامش و بسیار نزدیک شما بنظر می آید و این طور مینماید که متوجه حضورتان نیز نشده است.آنهم در تلو (البته معلوم نیست کدام قسمت تلو) که از گزند شکار چیان غیر مجاز در امان نیست.

درود
تا حالا چند بار برای من اتفاق افتاده که کبک به جای اینکه ازم فرار کنه بهم نزدیک هم شده...
یا اینکه با ماشین داشتیم میرفتیم کبک میاد جلوی ماشین میدوه!!
از ماشین هم نمیترسن...!
سعید گله داری

Pooyan

« پاسخ #3 : مه 03, 2015, 09:24:00 pm »
سلام
با ماشين هم امكان نزديك شدن به كبك وجود دارد اما خيلي با احتياط و با فاصله. اما مشكل اصلي ارتفاع برداشت است. بهترين ارتفاع برداشت ارتفاع هم سطح سوژه است كه با توجه به زمين چر بودن كبك معمولا زاويه مناسبي به دست نمي آيد. مگر اينكه پرنده بر روي ارتفاع مناسب (مثلا دامنه كوه كنار جاده) قرار داشته باشد. اين عكس هم از داخل خودرو است.
بهترين راه براي عكاسي از كبك و تيهو و.... كومه در مكان و زاويه مناسبي از آبشخوري است كه مطمئن هستيم پرنده در ساعاتي خاص به آن رجوع مي كند. هر چه زاويه نزديك تر به زمين، عكس بهتر.
محسن واحدي پور