تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

کدام عقاب؟

ali azadi

کدام عقاب؟
« : اوت 25, 2012, 10:28:40 pm »
سلام

عکس شیراز گرفته شده

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

آرش حبيبی آزاد

پاسخ : کدام عقاب؟
« پاسخ #1 : اوت 25, 2012, 10:47:43 pm »
عكس بسيار زيبايي از اين پرنده كمياب گرفتي همان پرنده اي است كه صحبتش در سفر بود؟
جوجه عقاب دو برار است به نظرم
فرم نشستن افقي و سر و گردن تيره و رنگ زير تنه و باريكي رخ نگاهو به سمت عقاب دو برارميبره

ali azadi

« پاسخ #2 : اوت 25, 2012, 10:52:03 pm »
اره اقا ارش همون عقابه.کاش پس ادیتش کرده بودم ;)

reza_aliasl

« پاسخ #3 : اوت 26, 2012, 01:28:03 am »
تصویر زیبایی شده
آقای حبیبی عزیز چند مورد در تصویر هست که کمی منو به شک انداخته.عقاب دوبرادر نابالغ اگر اشتباه نکنم رنگ متفاوتی از این گونه داره و از نشانه های مهم اون رگه های طولی تیره رنگ سطح سینه است که این ها را در تصویر نمیبینم.ظاهرا این رگه های طولی را میشه در هر سنی در عقاب دوبرادر مشاهده کرد.
در تصویر این عقاب سر و گردن پرنده قهوه ای تیره،سطح زیری بدن قهوه ای روشن و نوار سفید رنگ دست پرها را مشاهده می کنم که در مجموع متفاوت از عقاب دوبرادر نابالغ می باشد.اما اینکه این پرنده چه گونه ایست حدس من اینه که این گونه یک عقاب صحرایی است که بعد از پر ریزی کامل بالغ می شود.اما چرا این شکلیه: عقاب های صحرایی زیادی را در قم مشاهده کردم بیشتر اونها درست مثل همین از ناحیه سر شروع به تیره شدن می کنند.نمونه عکس را هم قرار دادم.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

reza_aliasl

« پاسخ #4 : اوت 26, 2012, 03:00:15 pm »
البته فراموش کردم بگم که منظورم از عقاب صحرایی همون Steppe eagle هست ;)
چند تصویر دیگر برای مقایسه بهتر
(تصویر آخری مربوط ب عقاب صحرایی اس)
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

آرش حبيبی آزاد

« پاسخ #5 : اوت 26, 2012, 04:03:14 pm »
حق با شماست رضا جان ممکنه من اشتباه کرده باشم اما تا به حال عقاب استپی ندیدم که سطح زیر شکمش یکدست قهوه ای نباشد چه بالغ چه نابالغ تیرگی سر نیز در مراجعی که در اختیار دارم اشاره نشده اما مشاهده شما سند است
به هر حال عقاب دو برار هایی که تاکنون در ایران دیده ام همه شکل عکس بالایی سمت راست اولین عکسی (نقاشی شده ) بوده اند که شما گذاشته اید به عبارت دیگر زیر تنه قهوه ای و پوش پرهای همرنگ در تضاد با سفیدی زیر بال
اما نکته ای که در عکس جلب توجه می کند ضخامت بیشتر منقار از عقاب دوبرار است منقار عقاب دوبرار کمی ظریف تر است و بیشتر شبیه منقار سارگپه هاست
ممکن است زاویه نشستن نیز بر اثر زاویه عکس مرا به اشتباه بیندازد اما عقاب صحرایی روی نشیمن کاملا راست می نشیند شاید اگر عکس دیگری علی عزیز داشته باشد کمک کند

ali azadi

« پاسخ #6 : اوت 26, 2012, 05:13:41 pm »

متاسفانه پاکشون کردم،اما شاید این یکی حالت نشستنش تفاوت باشه

آرش حبيبی آزاد

« پاسخ #7 : اوت 26, 2012, 10:09:12 pm »
حق با رضاست به عقاب استپ بيشتر شبيه است

شفایی

« پاسخ #8 : سپتامبر 24, 2012, 01:09:49 am »
منم شک ندارم که دوبرادر نیست. منم فکر میکنم که عقاب صحراییه مخصوصا بخاطر اون نوار سفید
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.