تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

شناسایی گونه شاهین سان ؟

اصغر محمدی

شناسایی گونه شاهین سان ؟
« : فوریه 13, 2012, 09:10:24 pm »
عکسی بلوتوثی ! از یک پرنده آسیب دیده و در اسارت ، با توجه به چانه و گلوی سفید ، سبیل مشخص سیاه ، چثه کوچک و روتنه و بال تیره ، حدس می زنم لیل  باشد

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

آرش حبيبی آزاد

پاسخ : شناسایی گونه شاهین سان ؟
« پاسخ #1 : فوریه 13, 2012, 10:49:34 pm »
من هم با شما موافقم البته يكي از كليدهاي تشخيص سريع ليل دمگاه قرمز است كه در عكس بخوبي ديده مي شود
با اين وضعيت پا و بال پرنده نياز به مراقبت و درمان دارد

اصغر محمدی

« پاسخ #2 : فوریه 13, 2012, 11:27:51 pm »
من هم با شما موافقم البته يكي از كليدهاي تشخيص سريع ليل دمگاه قرمز است كه در عكس بخوبي ديده مي شود
با اين وضعيت پا و بال پرنده نياز به مراقبت و درمان دارد

ممنون آقای حبیبی
در مورد حکایت و وضعیت پرنده :
دیروز به خاطر غیبت چند تن از دبیران آموزشگاه ، مشغول سرگرم کردن بچه ها شدیم ! من هم دانش آموزان یکی از کلاسها را به اتاق سمعی بصری بردم. زمان مناسبی برای صحبتهای جسته گریخته در مورد پرندگان و حیات وحش و حکمت خلقتشان بود... یکی از بچه ها با دیدن عکس پرندگان  گفت که امسال یک شاهین! را مدتی نگهداری کرده ، من هم گفتم اگه عکسی ازش داری بیار. که امروز عکسش به دستم رسید... متاسفانه پرنده زنده نمونده .

ببخشید بابت آف تاپیک   

the owl

« پاسخ #3 : فوریه 14, 2012, 12:02:48 am »
به هرکس در مورد پرنده ها نیگیم میگه اتفاقا منم یه شکاری یا پرنده داشتم مرد. این وضعیت بی اطلاعی مردم زجر آوره...
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

reza_aliasl

« پاسخ #4 : فوریه 14, 2012, 12:23:32 am »
حیف شد!
این لیل را میشد نجات داد.در گذشته چند گونه دستم رسیده بود که یکی از پاها مدتی از کار افتاده بود.دقیقا نمیدونم چه چیزی باعث  بروز این مشکل میشه اما در بسیاری از موارد موقتی است و با یک دوره نگهداری اصولی برطرف میشه.جغد کوچکی را داشتم که یکی از پاهاش به حدی بی حس بود که فکر کردم فلج شده بعد از سه هفته کاملا بر طرف شد و به طبیعت بازگشت.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

zakaria

« پاسخ #5 : فوریه 24, 2012, 04:42:56 pm »
سلام من هم با نظر دوستان موافقم این پرنده لیل است چونکه من هم یه عکس از اون دارم که از داخل اسکله گرفتم