تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

بلبل هزار دستان ، Nightingale

mirover

بلبل هزار دستان ، Nightingale
« : مه 05, 2015, 11:53:27 am »
امید که در شناسایی بد عمل نکرده باشم.

تصاویر در نهرهای جاری در میان کوهستان های منتهی به سد کرج ثبت شده اند. در یک روز ولی مربوط به دو پرنده میباشند.(بهمراه اگزیف)
14-2-94

"آواز این پرنده بسیار متنوع ، زیبا و بلند بوده و هم در شب و هم در روز شنیده می شود . آواز شامل چهچهه ها و تحریر های زنگ دار و بلند و متنوع می باشد . این پرنده بیشتر از اینکه دیده شود آوازش شنیده می شود ."
با طبیعت دوست باش.ممنونم.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

m-farhadi

پاسخ : بلبل هزار دستان ، Nightingale
« پاسخ #1 : مه 05, 2015, 12:07:24 pm »
درسته.ولی به نظر من پرنده اول ماده و دومی نر.

mirover

« پاسخ #2 : مه 05, 2015, 12:25:37 pm »

درود سپاس از نظر ارجمند شما.اولی هم نر بود چون بسیار قوی و زیبا آواز میخواندو تا آنجاییکه میدانم جنش ماده آواز نمیخواند.البته من درفیلد بودم و این تشخیص رو دادم ممکنه از نظر ظاهری فرقی نداشته باشند.البته شرایط نور و ویرایش هم ممکنه در این تفاوت ظاهری تاثیر داشته باشد.
با طبیعت دوست باش.ممنونم.

m-farhadi

« پاسخ #3 : مه 05, 2015, 12:54:11 pm »

درود سپاس از نظر ارجمند شما.اولی هم نر بود چون بسیار قوی و زیبا آواز میخواندو تا آنجاییکه میدانم جنش ماده آواز نمیخواند.البته من درفیلد بودم و این تشخیص رو دادم ممکنه از نظر ظاهری فرقی نداشته باشند.البته شرایط نور و ویرایش هم ممکنه در این تفاوت ظاهری تاثیر داشته باشد.
درسته ماده ها نمیخونند فقط سوت میزنن.توی فیلد مشخصتره.حالت عکس اول شبیه ماده هاست.نوع نشستنش شبیه ماده ایه که کرچه و میخواد همینروزا تخم بذاره و همین منو به اشتباه انداخت.