تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1

سلام حس میکنم بلبل خرما من دو روزه که مریض شده. قبلا خیلی شیطون بود اما حالا فقط آب میخوره هر چند دقیقه یک بار و تنها خوراکی که میخوره خرما هست اونم چن ساعتی یک بار به اندازه یک عدس. و ۸۰٪ مواقع هم خوابیده حتی اگر دستش بزنی بیدار نمیشه ( احلی هست )

تا قبل از این شب ها توی یه اتاق نسبتا خنک - سرد بود ولی روی قفس پارچه میدادم ولی الان که جای گرم میخوابه هم همینطوره

عمر پرنده حدود ۸ سال هست و خونده بودم که ممکنه تا ۱۲ سال عمر کنه بلبل خرما


ادرار اون یک قاشق غذا خوری آب هست و حدود ۱-۳ عدس جامد قهوه ای رو به مشکی رنگ


غذای مخلوط و خرما ( یک یا دو روز یک بار ) بهش میدم ( الان نمیخوره ) و توی آبش ماهی یک بار ویتامین میریزم.

آیا بیماری واگیر دار هست و جفت اونو جدا کنم؟


آیا دچار افسردگی شده؟


راهی برای درمان هست؟

لطفا کمک کنید واقعا میترسم از دستش بدم کاووسمه. هم درد کل سختی هام بوده   :'(
2
عکس پرندگان / فیزیوتراپی
« آخرين ارسال توسط realhadi دسامبر 04, 2019, 04:02:33 pm »

سلام
من از وقتی که ازدواج کردم مشکلات زیادی تو زندگیم شروع شد بعضی وقتا آنقدر داخل خانه کار میکردم حوصله بلند شدن و راه رفتن تو خونه رو نداشتم چون شوهرم شبا ساعتای 9 میرسید خونه من اکثرا خواب بودم این تایم تا جایی ک به مشکلات زیادی برخورد کردمو ب جایی رسید که میخواستیم جدا شیم ولی توی اینترنت با گروهی آشنا شدم که کار فیزیوتراپی در منزل را انجام میدادن با خودم گفتم بزار امتحان کنم تا بتونم وقت بیشتری رو برای شوهرم داشته باشم اون شرکت کارطب سوزنی در منزل هم انجام میدادن بعد از حدود یه هفته و پول خرج کردن ب نتیجه رسیدم وحال دلمون خوبه نظر شما چیه شمام ب این مشکلات خوردین؟چه جوری حلش کردین؟حل مفید بودن دارین تو زندگیتون؟   

فیزیوتراپی در منزل
طراحی سایت
سئو سایت
پشتیبانی سایت
بک لینک
طراحی کارت ویزیت
متخصص دندانپزشکی
متخصص دندانپزشکی در شرق تهران
متخصص دندانپزشکی در ونک
متخصص دندانپزشکی در تهران
مجتمع فنی تهران
طب سوزنی در منزل3
شناسایی گونه‌ها / فیزیوتراپی در منزل
« آخرين ارسال توسط realhadi دسامبر 02, 2019, 09:34:15 pm »

سلام
من از وقتی که ازدواج کردم مشکلات زیادی تو زندگیم شروع شد بعضی وقتا آنقدر داخل خانه کار میکردم حوصله بلند شدن و راه رفتن تو خونه رو نداشتم چون شوهرم شبا ساعتای 9 میرسید خونه من اکثرا خواب بودم این تایم تا جایی ک به مشکلات زیادی برخورد کردمو ب جایی رسید که میخواستیم جدا شیم ولی توی اینترنت با گروهی آشنا شدم که کار فیزیوتراپی در منزل را انجام میدادن با خودم گفتم بزار امتحان کنم تا بتونم وقت بیشتری رو برای شوهرم داشته باشم اون شرکت کارطب سوزنی در منزل هم انجام میدادن بعد از حدود یه هفته و پول خرج کردن ب نتیجه رسیدم وحال دلمون خوبه نظر شما چیه شمام ب این مشکلات خوردین؟چه جوری حلش کردین؟حل مفید بودن دارین تو زندگیتون؟   

فیزیوتراپی در منزل
طراحی سایت
سئو سایت
پشتیبانی سایت
بک لینک
طراحی کارت ویزیت
متخصص دندانپزشکی
متخصص دندانپزشکی در شرق تهران
متخصص دندانپزشکی در ونک
متخصص دندانپزشکی در تهران
مجتمع فنی تهران
طب سوزنی در منزل

6
عکس پرندگان (دوربین های غیرحرفه ای) / شترمرغ
« آخرين ارسال توسط avinpanahi دسامبر 01, 2019, 10:21:46 am »
پرورش شتر مرغ یکی از کارهایی ست که حتما درباره آن شنیده یا خوانده اید چراکه این سالها بحث آن داغ شده و اکثرا میگویند بسیار پولساز است! اما آیا واقعا همینطور است؟ اگر بیشتر درباره آن جستجو کنیم میبینیم کسانی هم هستند که در این کار متحمل ضررهای بزرگی شده اند! پس راه چاره چیست؟ با خواندن این مقاله میتوانید به خوبی ارزیابی کنید که این کار برای شما مناسب است یا نه؟ آیا میتوانید با این کارآفرینی به ثروت آفرینی هم برسید؟ جواب سوالاتتان را در این مقاله پیدا میکنید

پرورش شترمرغ

پرورش شتر مرغ یک فعالیت تولیدی-تجاری بسیار پرسود بوده  و تک تک سلول های این تجارت سودآور است؛ اما...

به شرطی که بی گدار به آب نزنید و حتما با زیر و بم این کار آشنا شوید

همآنقدری که سودآور است سختی و زحمت هم دارد و نابرده رنج گنجی میسر نمیشود، مخصوصا در این کار!

روشهای پرورش

گزینه های مختلفی برای پرورش شترمرغ وجود دارد.

چرخه کامل( Full Cycle)
این حالت شکل معمول است. شما مولدهایی دارید که تخم می گذارند، انکوباسیون و جوجه کشی را انجام می دهید و سپس خودتان جوجه ها را تا رسیدن به سن کشتار پرورش می دهید.

 2- پرورش مولدها

برخی از مزرعه داران، مولد پرورش داده و تخمهای آنها را می فروشند.

3- تجهیزات جوجه کشی

ممکن است بخواهید فقط تجهیزات جوجه کشی داشته باشید. مزرعه دارانی هستند که برای جوجه کشی تخمهایشان به شما پول پرداخت می کنند. ممکن است تخم شترمرغ را خریداری کرده و به صورت جوجه یکروزه به فروش برسانید.
4- پرواربندی جوجه ها

کم هزینه ترین گزینه است. شما جوجه ها را در سن خاصی خریده و تا زمان کشتار پرورش می دهید. این گزینه به ویژه برای تازه کارها جالب است، مخصوصا اگر قرار داد خرید مجدد پرنده های کشتاری وجود داشته باشد.

5- گروه های منطقه ای

برخی طرفدار گروههای منطقه ای هستند چون مزرعه داران توسط یکدیگر حمایت می شوند. کار گروهی از هر لحاظ مفید است. مزرعه داران همگی دارای مولد بوده و همه تخم شترمرغشان را به یک فرد تحویل می دهند. هر مزرعه دار به طور چرخشی هر هفته تعدادی از جوجه ها را تحویل می گیرد. این بدین معنی است که مزرعه دار اول همه جوجه های هفته اول را تحویل می گیرد. مزرعه دار دوم همه جوجه ها را هفته دوم و ..، سیستم کاملا تعاونی است به طوری که هیچ جوجه ای به حال خود رها نمی شود و مدیریت 5 جوجه به آسانی 20 جوجه است. مطلب دیگر اینکه همه کشاورزان از خوراک مشابهی استفاده می کنند که به تولید محصول یکنواخت کمک می کند. خرید عمده، قیمت مناسب تری را برای این مزرعه داران به همراه دارد.

مجوز
برای اینکه بدانید اخذ چه نوع مجوزهایی برای احداث مزرعه شترمرغ لازم است باید با مراکز مرتبط از جمله معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی و یا معاونت های امور دام بخش طیور غیر مرسوم و سازمانهای مرتبط با پرورش شترمرغ منطقه مشورت کنید.

•    مجوز مالکیت پرندگان

•    مجوز حمل و نقل پرندگان

•    احداث چاه تلفات برای دفن پرنده های مرده

•    بازرسی های دامپزشکی

•    معیارهای امنیت زیستی نظیر حوضچه ورودی وسایل نقلیه تا وسایل نقلیه هنگام ورود به مزرعه از داخل مواد ضد عفونی عبور کنند.

امکانات مورد نیاز:

در کنار سرمایه ثابت شامل تاسیسات، زیر ساخت ها و سرمایه جاری مثل هزینه خرید غذا، دارو، حقوق و ... ، سرمایه پشتیبان لازمه بسیار مهمی ست چراکه هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و اگر سرمایه پشتیبان را در نظر نگرفته باشید بدهکاری و دردسر و در نهایت وام و قرض و بدهکاری پایان ناخوشی را برایتان رقم خواهد زد! ؛

 البته که اگر با آموزش، کارآموزی، تجربه و کمک گرفتن از مشاوران زبده،  وارد کار شوید احتمال ضرر و زیان نزدیک صفر خواهد بود اما به هر حال سرمایه پشتیبان را فراموش نکنید.

به دلیل نوسانات زیاد مالی نمی توان سطح مشخصی از سرمایه را برای شروع مشخص کرد پس انتظار نداشته باشید که در این مقاله به شما بگوییم مثلا با یکصد میلیون تومان میتوانید شروع کنید چراکه این حرف غیرکارشناسی و نشدنی است، اما چیزی که در این مقاله به شما داده میشود اطلاعاتی دقیق از آن چیزیست که نیاز دارید و خودتان باید با توجه به نرخ روز براورد هزینه را انجام دهید...

جدای از بحث سرمایه به زمین مناسب، نیروی ‏کار، آب و مجوز هم نیاز دارید. ابتدا باید برای این کار فضای مناسب را پیدا کنید

دان خوری شترمرغ ها
مزرعه پرورش شترمرغ و روش نصب دان خوری
زمین:

فضای مورد نیاز برای پرورش شتر مرغ نسبت به سایر پرندگان وسیع تر است چراکه ابعاد این پرنده و نیازش به دویدن در فضاهای کوچک شدنی نیست ، ضمن اینکه محل نگهداری شترمرغ در دوره های مختلف باید جدای از هم باشد. مثلا نمیتوان پرنده های بالغ را کنار جوجه های چند هفته ای نگهداری کرد.

با توجه به برنامه ای که در نظر دارید باید تصمیم بگیرید که چه مساحتی از زمین برای جفت گیری، نگهداری ‏جوجه ها، پرورش پرنده ها تا سن کشتار و تجهیزات جوجه کشی اختصاص دهید. ضمن اینکه ‏فضاهای دیگری را برای ساختمان های اداری، فروشگاه یا محل استراحت کارگران هم در طول دوران کار باید درنظر داشته باشید.

شترمرغ ها معمولا به صورت دسته های سه تایی یعنی یک نر و دو ماده گروه بندی میشوند؛ اما شما ‏ممکن است نگهداری جفتی ( یک نر و یک ماده)، یا دسته های چهارتایی ( یک نر و سه ماده) و یا ‏نگهداری دسته جمعی (دو یا چند نر با دو یا چند ماده) در نظر بگیرید. کارشناسان، نگهداری جفتی و یا سه ‏تایی را توصیه می­کنند؛ چون کنترل عملکرد فردی هر پرنده در این روش راحت و دقیق تر است. فضای مورد نیاز برای پرورش یک دسته سه تایی30 متر در 50 متر و در مجموع 1500 ‏متر مربع است. البته این اندازه بدون هیچگونه عواقب جدی تقریبا به نصف قابل تقلیل می باشد ‏اگرچه گردشگاه های بزرگتر با مکان های دویدن وسیع مطلوبتر است. برای آنکه حیوان بتواند به خوبی بدود و فعالیت داشته باشد گردشگاه ها را به ‏صورت مستطیل طراحی می­کنند.

جوجه ها طی چهار هفته اول زندگی به فضای کمی نیاز دارند؛ فضای 2 متر در 10 متر برای 20 جوجه کافی است، اما جوجه ها سرعت رشد چشمگیری دارند و با رشد جوجه ها ‏نیاز به فضای پرورشی به سرعت افزایش می یابد. پس دقت کنید اگر توانایی خرید 60 جوجه را در شروع کار دارید، قبل از خرید بررسی کنید که توانایی تامین فضا برای 20 گروه بالغ سه تایی که چیزی معادل 30.000 متر مربع می­شود را هم دارید؟! عدم توجه بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار به این موارد مهم باعث شکست و ضرر و زیان آن­ها شده است. بسته به شرایط آب و هوایی، جوجه ها هنگام شب به سالن نیاز دارند. در صورت وجود منبع گرمایی، ‏همه جوجه ها باید به این منبع گرمایی دسترسی داشته باشند. بر اساس احتیاجات بدنشان جوجه ‏ها باید دور از حرارت بنشینند. وقتی جوجه ها مستقیما از هچر به زیر سایه بان در طول روز منتقل ‏می شوند، در دو هفته اول به یک لامپ حرارتی در طول شب نیازدارند. سایه بان حتی به شکل ‏سایه درخت عامل مهمی برای شترمرغ ها در هر سنی است. در مواقعی که در نظر دارید تجهیزات ‏جوجه کشی مورد نیاز را خودتان داشته باشید باید ابعاد اتاق مورد نیاز را در نظر داشته باشید که ‏بستگی به انکوباتور و هچر خریداری شده دارد. به یک اتاق برای انکوباتور، یک اتاق برای هچر، محلی ‏برای تمیز کردن تخم ها و محلی اختیاری برای ذخیره تخمها قبل از قرار دادن در انکوباتور نیاز دارید.

خوراک:

هر شترمرغ بالغ روزانه 2900 گرم خوراک مصرف میکند؛ تعداد پرنده های مورد نظر را در این عدد ضرب کنید و ببینید چه حجمی از غذا فقط برای یک روز مصرف میشود و باید این را هم در نظر داشته باشید که جایی را برای نگهداری غذای آنان به گونه ای که ظرفیت دپوی یکماه جیره غذایی داشته باشد ،  فراهم کنید .

هزینه غذا 60% تا 70 % کل هزینه پرورش شترمرغ را تشکیل می دهد بنابراین درک آن در ابتدای آغاز به کار پرورش شترمرغ بسیار مهم است. متاسفانه پرورش دهندگان قدیمی و جدید حداقل آگاهی را از این موضوع دارند.

هزینه غذا به خودی خود مهم نیست بلکه تفاوت موجود در درآمد پرنده های پروار شده و هزینه تولید آن ها اهمیت دارد. علاوه بر محاسبه هزینه تخم، جوجه، پرنده آماده کشتار که همه فاکتورهای مهمی هستند، محاسبه افزایش در آمد حاصله از تولید بالاتر ( تعداد تخم، تعداد جوجه، کیلوگرم گوشت تولیدی و پوست بزرگتر) نیز اهمیت دارد. بنابراین بسیاری از مردم بدون بررسی قابلیت در تولید گزینه های مختلف و استنتاج از اینکه تغذیه بهتر موجب کاهش ضرر ناشی از عدم باروری، مشکلات جوجه در آوری و تلفات جوجه ها می شود، به دام ((کاهش)) هزینه های غذا گرفتار می شوند!

بهداشت:

شترمرغ ها علاقه به نوشیدن آب در حین غذا خوردن دارند که این عمل موجب کثیف شدن سریع آب می شود و بنابراین باید به طور منظم آب تمیز در اختیارشان قرار گیرد.

شست و شوی هر روزه ی ظرف آب شترمرغ ها یکی از ظرایف تولید این پرندگان است که برای حفظ سلامتی آن ها بسیار حائز اهمیت است؛ ممکن است از این نکته سریع و بدون توجه عبور کنید اما جالب است بدانید متاسفانه همین نکته به ظاهر کوچک گاها باعث ضررها و تلفات گسترده ای مزرعه های پرورش شترمرغ شده است.

وظایف کارگران مزرعه پرورش شترمرغ:

شترمرغ توان بدنی بالایی دارد و  میتواند ضربه ای معادل یک پتک 700 کیلوگرمی را با ضرب پاهایش به بدن وارد کند! پس ضمن این که دیوارها و حصار محل نگهداری آنها باید مقاوم باشد، نکته دیگر حفظ سلامتی جانی کارگران است و باید آموزش ببینند که مخصوصا هنگام نزدیک شدن به شترمرغ های نر، چگونه رفتار کنند و درصورت عصبی شدن حیوان، چطور از خود دفاع کنند.

پرندگان بالغ باید دو بار در روز تغذیه شوند یک بار در اوایل روز و یک بار در وسط یا پایان عصر. جوجه ها باید حداقل پنج بار در روز سرکشی شوند، وقتی تخم ها هفته ای یکبار گذاشته شوند جوجه کشی به طور روزانه و هچینگ باید روزی دو بار بررسی شود

عمل دیگری که نیاز شدیدی به نیروی کار دارد تمیز کردن لانه جوجه ها است تا جوجه ها از خوردن مدفوع باز داشته شوند ( بسته به تراکم، سطح و سن جوجه ها ) به طو ر مشابه، چیدن تخم ها در انکوباتور و نظافت هچر به زمان زیادی نیاز دارد. پس از اعمال مربوط به کارگران مزرعه، قسمت اعظم کار پرورش، نظارت است. پیشگیری بهتر از درمان است و بر طرف کردن نواقص پیش از بروز مشکل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

نظارت مداوم موثر است، اما بهترین حالت این است که مولد ها غیر از زمان خوراک دادن و جمع آوری تخم شترمرغ به حال خود رها شوند. انجام امور با یک شخص امکان پذیر است ولی استفاده از دو یا چند نفر آسان تر بوده و استرس کمتری به همراه دارد.

دویدن شترمرغ
سرعت دویدن شترمرغ به 70 کیلومتر در ساعت میرسد
آب
پرندگان در طول شبانه روز به آب نیاز دارند. این موضوع را باید در طراحی لانه ها در نظر داشته باشید که احتمالا تأمین آب، هزینه ای را به شما تحمیل خواهد کرد. در آب و هوای سرد، ممکن است نیاز به نصب آبگرمکن هایی باشد تا دمای آب را برای همه پرنده ها در 20 درجه سانتیگراد ثابت نگه دارد و صرفا یخ نزدن آب کافی نیست.

کشتار:

 بهترین زمان برای کشتار شترمرغ ها بین 10 تا 12 ماهگی آنان است که در این مقطع زمانی حدود 120 کیلوگرم وزن گرفته اند و از این 120 کیلوگرم حدود 25 تا 45 کیلوگرم گوشت خالص(بسته به نوع پرورش و نگهداری)بدست میآید. گوشت خالصی که هیچگونه ضایعات و اضافاتی در آن نیست .

شترمرغ را بشناسید:

شترمرغ ها حیوانات اجتماعی هستند و دوست دارند کنار هم نوعانشان زندگی کنند، با سرعت 70 کیلومتر در ساعت میتوانند بدوند و در عین اجتماعی بودن به دلیل قدرت بدنی ایی که دارند بسیار مبارزه طلب هم هستند مخصوصا در فصول تولید مثل نر ها برای محافظت از قلمروشان بسیار خشن و حتی خطرناک می­شوند.

شتر مرغ های نر و ماده علامت هایی ظاهری دارند که بتوانید آنها را از هم تشخیص دهید؛ نرها دارای پرهای سیاه درخشان، پرهای سفید در انتهای بال و دم هستند و نوک و پاهای قرمز دارند در مقابل عامل شناخت ماده ها پرهای خاکستری رنگشان است.

ارگان های حمایتی و تسهیلات:

اگر پیش زمینه های لازم مثل دانش فنی، تجربه یا زمسن مناسب داشته باشید ارگان های دولتی مثل بسیج سازندگی  و جهاد کشاورزی در مناطق مختلف شهری و روستایی در زمینه های ارائه تسهیلات ارزان، آموزش و مشاوره، حامی شما خواهند بود.

بررسی سود دهی پرورش شترمرغ:

یک شترمرغ مولد، چند برابر یک گاو ماده و پرواربندی آنها  سالانه حدود ۴۵ درصد سود دهی دارد که در امور تولیدی رقم بسیار مناسبی است.

هر تخم شترمرغ بین 1600 تا 2400 گرم وزن دارد که سرشار از امگا 3 و امگا 6 است و جالب اینکه آب پز کردن تخم شترمرغ یک ساعت و نیم زمان نیاز دارد و طعم آن نیز از تخم مرغ بسیار لذیذ تر و شیرین تر است.

تخم شترمرغ با وزن 2400 گرم
تخم شترمرغ با وزن 2400 گرم
گوشت، پر، پوست، پاها، چشم ها، چربی، تخم و پوست تخم شتر مرغ حتی اگر خرد شده باشد، ارزش مادی و خریدار دارد و همین هاست که تجارت و پرورش این پرنده عظیم الجثه را بسیار پر نفع کرده است.
۸ تا از بهترین روشهای تدریس زبان انگلیسی (به زبان آموزان مبتدی-متوسط)
۹ تا از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای فارسی زبانان (اندروید و آیفون)
دانلود ۲ تا از بهترین کتاب های رایگان آموزش زبان سوئدی
آزمون GRE جنرال چطور نمره دهی می شود و هر نمره به چه معناست؟

سخن آخر:

این مقاله کوتاه مسائلی کلی را بیان کرد تا بتوانید از کلیات پرورش، پیش زمینه ای بدست بیاورید؛ قبل از شروع جدی سرمایه گذاری در این حرفه،  حتما با مطالعه کتب تخصصی این زمینه و مشاوره با مشاوران صاحب دانش و تجربه، احتمال شکست خود را کاهش و درصد موفقیتتان را افزایش دهید...
7
تجهیزات عکاسی، دوربین، لنز و ... / تجهیزات دوربین عکاسی
« آخرين ارسال توسط avinpanahi دسامبر 01, 2019, 10:17:42 am »


تجهیزات دوربین دیجیتال عکاسی شامل وسایلی می شود که به طور حتم نیم توان بدون وجود آن عکاسی کرد و یکی عکاس حرفه ای یا حتی آماتور باید تمامی ملزومات عکاسی را برای عکاسی بهتر در اختیار داشته باشد. البته بنا به رشته عکاسی که دارای شاخه های مختلفی مانند عکاسی پرتره، ورزشی، خبری، عروسی و... هر کدام دارای تجهیزات و لوازم مخصوص به خود را دارد.

اولین مورد تجهیزات عکاسی دوربین مناسب است، انتخاب دوربینی که بتوان با آن عکاسی کرد بدون کسب دانش و اطلاعاتی درباره آن مطمئنا کار بسیار سختی است و چنانچه شخص از قبل اطلاعاتی در مورد دوربین نداشته باشد نمی تواند دوربین مناسبی انتخاب کند، البته در تهیه و خرید دوربین عکاسی لازم است این نکته نیز در نظر گرفته شود که هدف از دوربین خریداری شده عکاسی حرفه ای و داشتن تصاویر حرفه ای است یا هدف از آن تنها ثبت لحظات حساس و مهم زندگی فردی است، با این حال در هر دو مورد باید دوربین مناسب خریداری شود، چرا که یک دوربین مجهز و مناسب به عکاس اجازه ثبت لحظات را به صورت درست و در برخی موارد حرفه ای می دهد که با گذشت زمان برای تصویر هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و از خرید دوربین مناسب مطمئنا فرد احساس رضایت خواهد داشت. امروزه عده زیادی از عکاسان علاقمند به خرید دوربین های حرفه ای و با کیفیت هستند که در این میان شرکت های سازنده نیز تمام قوای خود را در تولید دوربین های قوی به کار بسته اند. البته خود دوربین نیز باید دارای ویژگی هایی از جمله سرعت بالای شاتر، تعداد بالای مگاپیکسل برای وضوح بیشتر تصاویر، داشتن عملکرد بالا در مکان هایی که نوردهی در آن پایین است مانند مجالس عروسی.

 

 

از دیگر تجهیزات عکاسی می توان به لنزهای متعدد و قابل تعویضی اشاره کرد که با توجه به ویژگی هایی که دارند جزو تجهیزات گران قیمت محسوب می شوند، انتخاب از میان لنزها معمولا به نوع کار و فاصله اشیا برای عکاسی بستگی دارد همین طور انواع و اقسام لنز مانند لنز واید، فیش آی، لنز سوپر واید و... نیز وجود دارد، البته در خرید لنز جداگانه باید این نکته را در نظر گرفت که آیا تهیه لنز به کار عکاس می آید و آیا ضرورت خرید لنز جداگانه برای عکاس وجود دارد یا خیر؟

از دیگر تجهیزات عکاسی می توان به فلش اشاره کرد، چرا که بسیاری از افراد برای عکاسی به نور مصنوعی نیاز دارند چرا که عکاسی در شب یا مکان های تاریک می طلبد که از فلش استفاده نمایند. نمونه استفاده از فلش را می توان در آتلیه عکس به وضوح دید چرا که در این مورد نیازمند نور ثابت هستند در این حالت فلش یکی از لوزام ضروری به شمار می آید.

سه پایه عکاسی نیز یکی دیگر از تجهیزات دوربین عکاسی می باشد که نقش بسیار مهمی در وضوح و شفافیت عکس دارد، سه پایه ها در مدل ها و انواع مختلفی گه قابلیت حمل و نقل آسان را برای کاربر به وجود بیاورد عرضه می شوند.
۲۰۰ نقل قول انگیزشی (جملات بزرگان) به زبان انگلیسی که زبانتان را تقویت می کنند!
۲۰ تا از پرکاربردترین حرکات بدن در زبان انگلیسی که بومی زبانها استفاده می کنند
۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی (کاملا رایگان)
۴۰ تا از مهمترین قواعد رفتاری در فرهنگ انگلیسی زبان ها که باید بدانید!

از دیگر تجهیزات عکاسی می توان به پنکه پایه دار و جت فن، فون عکاسی یا همان بک گراند، ستون واشری برای بستن فلاش و... اشاره کرد.
8
عکاسی از پرندگان یکی از پر طرف دار ترین عکاسی ها در بین حیات وحش به حساب می آید.این نوععکاسی اگر چه در نگاه اول ساده به نظرر می رسد اما در واقع بسیار چالش برانگیز بوده و می تواند عکاس خود را در زمینه های فنی،فیزیکی و حتی مالی تحت فشار قرار دهد.

توضیحات خبر
تجهیزات مورد نیاز
1 دوربین
شما به یک دوربین DSLR با قابلیت های قابل قبول ایزو دارید که این قابلیت ها مربوط به دوربین های متوسط رو به بالا می باشد.با این حال ااگر شما عکاسی خود را با نور زیاد و یا لنز قوی و مناسب انجام دهید می توانید حتی از دوربین های ضعیف تر نیز استفاده نمایید.

2 لنز
یکی از لنزهای مورد علاقه من برای عکاسی پرنده / حیات وحش Tamron 150-600mm است. یکی دیگر از گزینه های مناسب برای این کار لنز زوم اولتراسونیک است که عمدتا طول کانونی لنز موجود را افزایش می دهد.به عنوان مثال با استفاده از یک تله کنرتور 2X، فاصله کانونی لنز شما دو برابر می شود. بنابراین استفاده از آن در یک لنز 200m-55 به شما حداکثر فاصله کانونی 400 میلی متر(200*2) می دهد.

با این حال استفاده از ترانزیستور دارای معایب و مزایایی می باشد.یکی از این معایب این است که ضریب فوکوس به دلیل کاهش سرعت نور به پایان می رسد.اگر می خواهید از یک ترانسفورماتور استفاده کنید، باید بیشتر به این دلیل باشد که وزن تجهیزات شما کاهش می یابد. به عنوان مثال، با استفاده از یک لنز 300 میلی متری f4 با یک تله کانکتور سبک تر از استفاده از یک لنز تله بزرگتر است.

3 سه پایه
شخصا دوست ندارم از سه پایه استفاده کنم. این جنبش شما را محدود می کند،به خصوص در عکس برداری از طبیعت و عکاسی پرنده، به ویژه هنگامی که پرنده ها را در حال پرواز می پرورانید.اگر در کل شما باید از سه پایه استفاده کنید، مطمئن شوید که یک پایه را با یک سر Gimbal بگیرید. این طراحی شده است تا همه انواع جنبش بدون دردسر باشد.

عکس گرفتن از پرندگان اسیر شده و یا بدون حرکت در برابر پرندگان در حال پرواز
جای تعجب نیست که دومی چالش برانگیز است و واقعا می تواند مهارت های عکاسی شما را تست کند. بیایید به هر دو نگاه کنیم:

عکس برداری از پرندگان در جای ثابت
حالت عکسبرداری:
از حالت دستی استفاده کنید و ISO را به Auto تنظیم کنید. ISO خودکار بسیار مهم است زیرا گرفتن عکس های سریع بسیار ضروری است زیرا پرندگان موجودات بسیار بی قرار هستند. زمان زیادی را صرف بازی با تنظیمات می کنید و شما در یک شاخه بی رقیب خیره می شوید.

برای استفاده از Auto-ISO جدید، این مقاله را بخوانید. دلیل دیگری که باید از حالت دستی استفاده کنید این است که بر خلاف اولویت دیافراگم، اولویت شاتر، برنامه و حالت خودکار، هر دو سرعت شاتر و دیافراگم کاملا تحت کنترل شما هستند، چیزی که بسیار مهم است دلیل آن را به زودی بیان می نماییم

عکاسی از پرندگان
Burst/ Continuous Mode
گرچه تمرکز و دقت در هر یک از عکس ها در هنگام گرفتن عکس از پرندگان در حال پرواز و یا حتی پرندگان دیگر بسیار مهم است اما گاهی ممکن است دشوار باشد که به پرندگان خیلی نزدیک شوید و این امر باعث کم شدن دقت شما می گردد بنابراین گرفتن عکس های متعدد و پشت سر هم می تواند شانس شما برای رسیدن به یک عکس مناسب را افزایش دهد.

زمان مناسب در روز
بهترین زمان عکاسی از پرندگان در روز زمانی است که نور بیشترین حد ممکن خود را داشته باشد.زیرا شما می بایست برای عکس برداری از پرندگان از سرعت شاتر بالا استفادهه نمایید.لازم است که نور اضافی را به سمت پایین نگه دارید.

جهت خورشید
اجتناب از عکس برداری از پرندگان زمانی که خورشید در پشت آنها باشد. این پرنده را به سایه می اندازد و باید مواظب خود را برای روشن شدن پرنده افزایش دهید، که به طور کلی افزایش ISO را افزایش می دهد.

زمینه
سعی کنید در موقع عکاسی حواستان را به پرندگانی که از پس زمینه دور هستند جلب نمایید زیرا در این نوع سوژه ها شما به احتمال زیاد یک عکس با کیفیت خواهید داشت که پرنده در محوریت اصلی قرار می گیرد

روزنه
در هنگام عکس گرفتن شما می بایست به کمترین عمق و عمق میدان توجه داشته باشید

مشکل اساسی در عمق کم و عمق میدان کم این است که شما نمی توانید به راحتی بر روی سوژه تمرکز نمایید.در این زمان شما می بایست از عکس برداری پشت سر هم استفاده نمایید.گرفتن عکس های چندگانه و پشت سر هم شانس شما را برای گرفتن عکس زیبا و با وضوح کامل کمک می نماید.

اما اگر نور محیط زیاد باشد و پس زمینه ی دوره نسبت به پرنده باشد می توانید پرندگان را در f8 قرار دهید.این امر همچنان به شما این اطمینان را می دهد که دارای یک پس زمینه تار و عمق میدان بیشتر باشید تا بتوانید پرنده را جذاب تر نمایش دهیددر نتیجه احتمال اینکه عکس بهتری داشته باشید بسیار بالا می رود.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از f8 این است که بسیاری از لنزها در محدوده ی f8 بهترین عکس خود را می گیرند.

سرعت شاتر
تنظیم سرعت شاتر برای گرفتن عکس از پرندگان می تاند یک امر مشکل باشد.مشکل اساسی این است که پرندگان مدام در حال حرکتهستند حتی زمانی که بر روی یک شاخه نشسته اند اجزای بدن خود را حرکت می دهند.

بهتر است که به که مدتی پرنده را تحت نظر بگیرید تا زمانی که کمترین حرکت را دارد از آن عکس بگیریدو یک شات با سرعت بالا را بگیرید.

سرعت شاتر بستگی به طول کانونی ای که می خواهید استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال عکسبرداری در 600mm، سرعت شاتر در 1/600 ایده آل باشید.میزان استفاده از سرعت شاتر چیزی حدود نیمی از فاصله کانونی مناسب است.بنابراین در 600 میلیمتر، با استفاده از سرعت شاتر حدود 1/300، خوب است

در زمان عکاسی به یک نکته ی ریز دقت نمایید. اگر پرنده در حال ثابت است قبل از عکس گرفتن از پرنده سرعت شات خود را کاهش دهید. در این حالت نیز اگر شما پشت سر هم عکس برداری نمایید می تواند کمک زیادی به شما در عکاسی بهتر نماید.

جبران نوردهی
زمانی که شما در حالت دستی به وسیله ی Auto-ISO عکس برداری می نمایید در حقیقت شما بهترین حالت جبران نوردهی را خواهید داشت و نور شما تنظیم می گردد.

تکنیک عکاسی از پرندگان
به ویژه هنگامی که شما باید میزان نوردهی را افزایش دهید، دو مورد وجود دارد:
در هنگام عکاسی زمانی که خورشید پشت پرنده باشد پرنده مانند یک شبح در عکس می افتد بنابر این می بایست در تنظیم نور دوربین دقت بسیاری نمایید .بهتر است زمانی که پرده در مقابل نور مستقیم خورشید است عکس برداری نکنید مگر اینکه بخواهید پرنده مانند یک شبح جلوه کند.
عکس برداری از پرندگان تیره:عکس برداری از این پرندگان همیشه کمی سخت تر است زیرا می بایست برای اینکه جزئیات موجود در پرهای آنها مشخص شود می باست نور بیشتری برای عکس برداری از آنها استفاده نمود.پس در بیشتر مواقع شما می بایست برای جبران نور، نور دوربین خود را افزایش دهید.
عکاسی از پرندگان در حالت ثابت
عکس برداری از پرندگان در حال پرواز
پرنده
همان طور که در ابتدای این مقاله نیز گفته شد عکس برداری از پرندگان در حالت پرواز مقداری چالش برانگیز است زیرا این کار نیازمند سرعت بالایی می باشد.

حالت عکسبرداری
مانند قبل. استفاده از حالت دستی با روش auto-ISO . در این حالت می بایست در حالت خودکار باشد زیرا شما زمان زیادی برای تنظیم دوربین خود در حالت عکس برداری از پرندگان در حال پرواز ندارید.

Burst/ Continuous Mode(روش بریده بریده یا پیوسته)
در این حالت نیز مانند حالت عکس برداری از پرندگان ثابت عکس برداری پشت سر هم می تواند شانس شما را برای داشتن عکس مناسب بالا ببرد

زمان مناسب عکس برداری در روز
در عکس برداری از پرندگان در حال پرواز از آنجایی که سرعت شات شما بسیار بالا است بهتر است در پر نور ترین زمان روز عکس برداری خود را شروع نمایید.

جهت خورشید
در این حالت نیز زمانی که پرنده پشت به خورشید است از آن عکس برداری نکنید،زیرا شما به دلیل سرعت شاتر بالا، نور را از دست داده اید.

پرنده در حال پرواز
پس زمینه
حدالامکان سعی کنید که یک زمینه ی زیبا و تمیز از پرنده عکس برداری نمایید.همچنین اگر فاصله پس زمینه از پرنده بیشتر باشد مناسب تر است.

دیافراگم
بهتر است دیافراگم کمی بسته شود، چیزی شبیه به f8، زیرا تمرکز بر یک بخش خاص از پرنده می تواند کمی پیچیده باشد و شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که عمق میدان کمی عمیق تر تمام پرنده را در تمرکز نگه می دارد.

عکس برداری در دیافراگم گسترده می تواند نور شما را ذخیره نماید ، اما می تواند موارد ناسازگاری را ایجاد کند. به عنوان مثال، شما می توانید به اشتباه بر روی بال متمرکز شوید و این باعث می شود که سر پرنده از تمرکز خارج شود.

سرعت شاتر
بهتر است از سرعت شاتر تا 1/1000 استفاده کنید. ترکیبی از یک سرعت شاتر بالا و یک دیافراگم باریک، لازم است که عکاسی پرواز را در نور فراوان انجام دهد.

اگر پرنده کوچکتر باشد، احتمال دارد که بالهایش را با سرعت بیشتری بچرخاند. بنابراین برای پرندگان کوچکتر ممکن است سرعت شاتر بالاترنیاز داشته باشید.

تکنیک، تمرکز و طول کانونی
فاصله کانونی مورد نیاز برای گرفتن پرنده های در حال پرواز عموما طولانی تر است زیرا پرندگان زمانی که وجود انسان را حس می کنند فرار می کنند.

بنابراین به طور متوسط انتظار می رود که پرندگان در فاصله قابل توجهی از شما پرواز کنند

نکته ای که باید از آن اجتناب کنید این است که زمانی که پرندگان در نزدیکی شما پرواز می کنند باید مقدار زوم دوربین خود را کاهش دهید زیرا در حالت زوم تنظیم اینکه پرنده به طور درست در قالب قرار بگیرد دشوارخواهد بود.

با توجه به نکاتی که گفته شد بهترین حالت این است که سعی کنید بدون جلب توجه خودتان به پرنده نزدیک شوید تا اینکه بر روی پرنده به وسیله ی دوربین زوم نمایید.

سپس کمی زوم کنید تا کمی نزدیکتر به شما باشد. حتی اگر شما به هیچ وجه بزرگنمایی نکنید، خوب است. فقط به اندازه کافی نزدیک شوید تا بتوانید آن را به خوبی ببینید، بنابراین میتوانید روی آن تمرکز کنید.

قبل از عکس برداری از پرنده چندین بار سعی کنید و تمرین نمایید ا کادر مناسب برای عکس برداری از پرنده ی در حالت پرواز را پیدا نمایید.در زمان عکاسی بارها و بارها متوجه خواهید شد که دوربین فوکوس را از دست می دهد یا در پس زمینه تمرکز می کند. تمرین کنید.

هنگامی که شما قادر به قفل کردن فوکوس هستید، نصف فوکوس را برای فوکوس قفل نگه دارید و آن را فشار دهید تا حالت Burst چندین عکس را خاموش کند.
معتبرترین موسسات برگزار کننده کلاس رویت معماری و عمران

معرفی بهترین منابع (کتاب+نرم افزار+وب سایت) آزمون تافل ibt برای نمره +۱۰۰

معرفی بهترین منابع (کتاب+نرم افزار+وب سایت) آزمون آیلتس برای کسب نمره +۷

۹۴ عبارت فوق العاده کاربردی زبان ایتالیایی (ویژه توریست ها)شما می بایست زمان حرکت برای اینکه پرنده در کادرشما باقی بماند صاف حرکت کنید و حدالامکان از لرزش دستانتان جلوگیری نمایید
9
photographing-birds-1
هنگام عکاسی از پرندگان باید اصولی را رعایت کرد تا بتوان عکس هایی زیبا، جذاب و با جزئیات ظریف خلق کرد. با به کار گرفتن مهارت هایتان در عکاسی و البته کمی شانس می توانید عکس های با شکوهی از پرندگان بگیرید. ابزار لازم را با خود به همراه داشته باشید (سه پایه، لنز ماکرو، لرزشگیر لنز). اگر نمی خواهید بعد از جور کردن همه چیز سوژه خود را بترسانید، صبور باشید، دقت کنید و به آهستگی حرکت کنید. اگر به تازگی عکاسی کلوزآپ را آغاز کرده اید، نکاتی که در ادامه مطلب بیان می شوند حتما به کارتان می آیند.

۱روی چشمانشان فوکوس کنphotographing-birds-1
تنها راه گرفتن کلوزآپ های حرفه ای استفاده از لنز های ماکرو (از ۵۰ میلیمتر تا ۱۸۰ میلیمتر) یا لنز زوم با قابلیت ماکرو می باشد. اگر لنز، فوکوس دستی داشته باشد بهتر است، چراکه فوکوس اتوماتیک ممکن است به قدر کافی سریع یا خوب عمل نکند. دوربین را روی یک سه پایه قرار دهید تا از لرزش آن جلوگیری کنید. اندازه دریچه دیافراگم را عریض (f/2 – f/8) انتخاب کرده تا عمق میدان (DOF) کمی داشته باشید. در نهایت برای جلب کردن توجه مخاطب به سوژه، روی چشمان پرنده فوکوس کنید.

۲به پیش زمینه توجه کنphotographing-birds-2
وقتی دارید عکس کلوزآپ خود را ترکیب بندی می کنید، پیش زمینه نقش مهمی را در عکس شما بازی می کند. معمولا یک پیش زمینه تاریک یا رنگ های خنثی می خواهید تا سوژه بیشتر به چشم آید. حالت نورسنجی دوربین را روی نورسنجی نقطه ای تنظیم کرده تا فقط سوژه را نورسنجی کنید نه پیش زمینه را. در غیر این صورت دوربین گول خورده و فکر می کند تصویر تاریک است و عکس را بیش از حد نوردهی می کند.

۳در حرکت بگیرشانphotographing-birds-3
هیچ چیز جذاب تر از پرنده در حال پرواز نیست. اما اگر دقت نکنید فقط یک صحنه مات را ثبت خواهید کرد. برای ثبت کردن حرکت سریع پرنده باید از سرعت شاتر های سریع و حداقل ۱/۵۰۰ ثانیه استفاده کنید. با بالا بردن سرعت شاتر حرکت بال های پرنده را به خوبی ثبت خواهید کرد. از حالت عکاسی دنباله دار سریع (burst mode) دوربینتان، که عکس ها را سریع و پشت سر هم می گیرد، استفاده کنید.

۴از رفتارشان عکس بگیرphotographing-birds-4
اگر می خواهید عکس های ویژه ای از پرندگان بگیرید باید صبح زود از خواب برخیزید چراکه آن ها صبح ها فعال تر هستند. صبح زود بیرون بروید و مخفی شوید تا از کارها و عادت های روزانه شان مثل خوردن و … عکس بگیرید. شاید بهتر باشد چند روز بدون اینکه عکس بگیرید فقط آن ها را تماشا کنید تا آمادگی بیشتری پیدا کنید.

۵مراقب لرزش دوربین باشphotographing-birds-5
در عکاسی ماکرو باید حسابی مراقب بود تا دوربین نلرزد. سوژه را پیدا کرده اید و بی حرکت ایستاده اید تا پرنده نترسد، اما هنوز باید مراقب لرزش دوربین باشید. علاوه بر استفاده کردن از سه پایه، که واقعا ضروری است، دو راه دیگر هم برای جلوگیری از لرزش دوربین توصیه می شوند. اولین راه (و بهترین) استفاده از دکمه شاتر کابلی است (عکس گرفتن بدون نیاز به لمس دوربین). اگر دوربینتان قابلیت قفل آینه را داشته باشد خیلی خوب است، یعنی آینه داخلی دوربین را بالا نگه داشته و با دکمه شاتر کابلی عکس می گیرید. راه حل دوم برای جلوگیری از لرزش دوربین استفاده کردن از تایمر دوربین است. متاسفانه این مورد در عکاسی پرندگان زیاد کاربردی نیست چراکه تاخیر اجازه نمی دهد عکس را لحظه ای که می خواهید بگیرید. عکس شما چند ثانیه پس از فشردن دکمه شاتر گرفته خواهد شد.

۶دنبال رنگ های پویا بگردphotographing-birds-6
لنز زوم یا لنزی با فاصله کانونی زیاد به شما کمک می کند تا جزئیات را در عکاسی ماکرو به تصویر بکشید. برای اینکه بتوانید از آن ها عکس بگیرید باید مخفی شوید که کار آسانی هم نیست. برای اینکه رنگ ها را به درستی ثبت کنید لازم است تا تعادل رنگ سفید (WB) را تنظیم کنید. برای پویایی هرچه بیشتر رنگ ها به هنگام تنظیم تعادل رنگ سفید از یک کارت سفید نمونه استفاده کنید. پرندگان معمولا بال های رنگارنگی داشته که باید در ثبت آن ها دقت کرد.

تتنظیمات پیشنهادی
پرندگان بسیار سریع بوده، پس باید از بیشترین سرعت شاتر ممکن مثلا ۱/۵۰۰ ثانیه استفاده کرد. با اینکار حتی قادرید که از آن ها حین پرواز عکس بگیرید. اما با افزایش سرعت شاتر به ثبت نور بیشتر و در نتیجه به دریچه دیافراگم بازتر احتیاج خواهید داشت. دریچه دیافراگم عریض نه تنها سرعت بالای شاتر را جبران می کند بلکه باعث ایجاد عمق میدان کمتر و حذف جزئیات غیر ضروری پیش زمینه می شود.

الفابزار پیشنهادی
اگر می خواهید عکس های کلوزآب خیلی واضح و شارپی بگیرید باید یک لنز زوم ماکرو داشته باشید. وقتی به طبیعت می روید تا این عکس های ماکرو را بگیرید به این های نیاز پیدا می کنید. یک لنز تله فوتو با حداقل دریچه دیافراگم f/3.5 یا f/4. تک پایه یا سه پایه.
10
شناسایی گونه‌ها / پرنده های کوهستان های بلند
« آخرين ارسال توسط shakibamah20 دسامبر 01, 2019, 10:07:44 am »
کوهستان های بلند
کوه های البرز، زاگرس و بالاترین قله های کوهستانی در استان های آذربایجان، خراسان، کرمان و بلوچستان از گونه های پرندگان کوهستانی معمولی را شامل می شوند. این گونه ها در سرتاسر کوه های بلند در اروپای غربی تا هیمالیا پراکنده شده اند. نام این گونه ها را به همراه نام رایج و نام علمی در ادامه نام می بریم.

نام رایج   نام انگلیسی   نام علمی
عقاب طلایی   Golden Eagle   Aquila chrysaetos
هما   Lammergeier (Bearded Vulture)   Gypaetus barbatus
پرستوی شکم سفید (بادخورک کوهی)   Alpine Swift   Tachymarptis melba
چلچله کوهی   Eurasian Crag Martin   Hirundo rupestris
چکاوک شاخدار   Horned Lark (Shore Lark)   Eremophila alpestris
کلاغ کوهی نوک زرد (زاغ نوک زرد)   Alpine Chough (Yellow-billed Chough)   Pyrrhocorax graculus
صعوه کوهی   Alpine Accentor   Prunella collaris
طرقه کوهی   Rufous-tailed Rock Trush (Rock Thrush)   Monticola saxatilis
دم سرخ سیاه   Black Redstart   Phoenicurus ochruros
دیوار خزک   Wall Creeper   Tichodroma muraria
گنجشک برفی   Snowfinch   Montifringilla nivalis
کبک دری   Caspian Snowcock – Caucasian Snowcock   Tetraogallus caspius
کبک دری در جدول بالا، گونه ای است که در کوهستان های ترکیه و ایران، مخصوصاً در قلل و نقاط مرتفع البرز و زاگرس یافت می شود.

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در زمان کوتاه+ دانلود رایگان منابع

بهترین روش یادگیری زبان فرانسه بصورت خودآموز در خانه +دانلود رایگان منابع

چگونه انگلیسی را کاملا روان صحبت کنیم؟ (به همراه دانلود رایگان منابع)

روش مناسب من کدام است؟ ۸ تا از بهترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی
صفحه: [1] 2 3 ... 10