تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

pin-tailed sandgrouse (male)باقرقره شکم سفید

ali azadi

pin-tailed sandgrouse (male)باقرقره شکم سفید
« : اوت 26, 2012, 09:27:58 am »
سلام

بوشهر-از داخل کومه

farhad.k

پاسخ : pin-tailed sandgrouse (male)باقرقره شکم سفید
« پاسخ #1 : اوت 26, 2012, 04:08:16 pm »
سلام بر استاد عزیز آقای آزادی.استاد در اواسط تابستان اطراف نظر آباد تعداد زیادی باقرقره ی شکم سیاه هستند.اما من هر کار کرده ام نتوانسته ام به آنها نزدیک شوم.اطفا مرا در این مورد راهنمایی کنید.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

ali azadi

« پاسخ #2 : اوت 26, 2012, 05:31:41 pm »
سلام بر استاد عزیز آقای آزادی.استاد در اواسط تابستان اطراف نظر آباد تعداد زیادی باقرقره ی شکم سیاه هستند.اما من هر کار کرده ام نتوانسته ام به آنها نزدیک شوم.اطفا مرا در این مورد راهنمایی کنید.
فرهاد جان من استاد نیستم و در حال یادگیری عکاسی هستم همون علی بگی راحتترم
در مورد باقرقره ها باید عرض کنم که پرنده های فوق العاده هوشیاری هستند و نزدیک شدن به انها کار بسیار دشواریست،بهتره اونها به تو نزدیک شوند تا تو به انها.بهترین مکان واسه عکاسی از باقرقره ها سر ابشخور اونهاست.باقرقره ها چون کاملا رو زمین چسبیده راه میروند،باید دوربین روی زمین گذاشته شود وبه اصطلاح لاو انجل عکاسی کنی ،بهترین راه حل کندن زمین (چاله روباه)و مخفی شدن در ان است

kasra

« پاسخ #3 : اوت 26, 2012, 07:47:16 pm »
آقای آزادی بسیار عکس زیبایی شده . پاینده باشید
کسری حقگو

farhad.k

« پاسخ #4 : اوت 28, 2012, 06:45:45 pm »
متشکرم از راهنمایی تون.2تا خواهش داشتم.اول نحوهی ساخت لانه ی روباه را بفرمایید.و لطفا بفرمایید چه موقع می توان این پرنده را کنار آبشخور دید.متشکرم.

ali azadi

« پاسخ #5 : اوت 29, 2012, 11:22:47 am »
متشکرم از راهنمایی تون.2تا خواهش داشتم.اول نحوهی ساخت لانه ی روباه را بفرمایید.و لطفا بفرمایید چه موقع می توان این پرنده را کنار آبشخور دید.متشکرم.
باقرقره صبح سر اب میاد شکم سفید  بوشهر۹:۳۰ میومد سراب، اما شکم سیاه تو بهرام گور ۸ میاد ،فکر میکنم به منطقه هم ربط داشته باشه، اگر میخوای عکاسی کنی باید قبل از طلوع  تو کومه باشی.باقرقره ها عادت دارن با فاصله از ابشخور فرود بیان بعد تالب ابشخور راه میرن،اول باید اون مسیر حرکت رو روزه قبل مشخص کنی تا بتونی چاله رودر مکان مناسب بزنی .اگر فاصله چاله با ابشخور را حفظ نکنی سر اب نمیان.چاله رو به اندازه ای بکن که بتونی توش راحت باشی( دوربین روی لبه چاله قرار میگیره نیازی به بلند شدن یا خم شدن نداشته باشی)خیلی بزرگ هم نباشه که نتونی روش رو بپوشانی،واسه پوشاندن هم از بوته و چوب استفاده کن ویا هر چیزی که به اون منطقه بیاد واستتار باشه،توی سایت اقای موسوی عکسهایی از چاله روباه رو میتونی ببینی