تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سنقر تالابی

reza_aliasl

سنقر تالابی
« : اكتبر 29, 2012, 06:13:24 pm »
دوستان چرا دیگه کسی عکس های منو نقد نمیکنه!!!
یعنی به انتها رسیدم......! :o
این عکس زیر نور آفتاب شدید ظهر گرفته شده ;)
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

شفایی

پاسخ : سنقر تالابی
« پاسخ #1 : اكتبر 29, 2012, 06:41:28 pm »
سلام
خسته نباشین
چطوری روشو برگردوندی بسمت عقب !
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

reza_aliasl

« پاسخ #2 : اكتبر 29, 2012, 08:50:37 pm »
سلام
من کاری نکردم وقتی شکاری ها یک جا آروم بگیرند و استراحت کنند دایم به اطراف نگاه می کنند صبر کردم وقتی که سر را به جهت دلخواهم برد عکس را گرفتم

Morteza.kh

« پاسخ #3 : اكتبر 29, 2012, 08:57:33 pm »
شاید نقد نشدن عکس های شما به این دلیل باشه که عکس های شما در کل عکس حیات وحش محسوب نمیشه و طبق رده بندی تو دسته ی عکس حیوانات قرار میگیره.
عکس حیات وحش باید تو محیط طبیعی و با استفاده از استتار باشه و حیوان هم آزاد. مثل کار های جناب موسوی و نعمتی.
همه ی عکس های شما تو یک شرایط ثابت و البته کنترل شده گرفته میشه و حتی پرچ ثابت!!!
به همین دلیل یه نقد برای همه کفایت میکنه. مگه اینکه پرنده حالت خاصی داشته باشه.

reza_aliasl

« پاسخ #4 : اكتبر 29, 2012, 09:53:38 pm »
شاید نقد نشدن عکس های شما به این دلیل باشه که عکس های شما در کل عکس حیات وحش محسوب نمیشه و طبق رده بندی تو دسته ی عکس حیوانات قرار میگیره.
عکس حیات وحش باید تو محیط طبیعی و با استفاده از استتار باشه و حیوان هم آزاد. مثل کار های جناب موسوی و نعمتی.
همه ی عکس های شما تو یک شرایط ثابت و البته کنترل شده گرفته میشه و حتی پرچ ثابت!!!
به همین دلیل یه نقد برای همه کفایت میکنه. مگه اینکه پرنده حالت خاصی داشته باشه.
درست میفرمایید
همانطور که قبلا هم گفتم تازه دارم عکاسی و ویرایش را یاد میگیرم و این تصاویر مشق های من هستند ;)
راستی این پرچ را در آینده هم خواهید دید!یک تنه درخت زیبا که شاخه های زیادی داره(همه سایزی را برای پرنده های مختلف داره).خلاصه اینکه یک پک کامل محسوب میشه

محمد رضا شهاب

« پاسخ #5 : اكتبر 30, 2012, 12:08:01 pm »
درود بر شما رضا جان
بک عکس رو بیش از اندازه فلو کردی و غیر طبیعی جلوه میده و رنگ بک در قسمت بالای کادر خوب و طبیعی نیست.لبه های سوژه خیلی تیز شده و باید نرم تر و طبیعی ترش میکردید.یه مقدارهم کادر بازتر رو پیشنهاد میکنم.نور و پوز خیلی خوبه.
شاد باشی

طرلان

« پاسخ #6 : مه 11, 2013, 03:50:00 pm »
اقا رضا شما براى عكاسى و انجام مشق شبتون حتما واجب نيست برنده شكارى اسير كنين تا عكاسى ياد بكيرين و به قول خودتون مشق شبتونو اانجام بدين مى تونين از برنده هاى خونكى براى مشق شب عكس بكيرين مثل كاسكو مرغ و خروس اخه تا اونجا كه شنيدم خيلى از اين شكارى هاى مغرمر در اسارت شما با  حضرت عزراييل روبرو شدن اكه حمينطورى جلو برين از عزراييل هم مى تونين عكس با كادر بسته بكيرين تو رو خدا اينقدر خودخواه نباشين و خودتونو مظلوم و عاشق طبيعت نشون ندين 

reza_aliasl

« پاسخ #7 : مه 12, 2013, 08:32:45 pm »
اقا رضا شما براى عكاسى و انجام مشق شبتون حتما واجب نيست برنده شكارى اسير كنين تا عكاسى ياد بكيرين و به قول خودتون مشق شبتونو اانجام بدين مى تونين از برنده هاى خونكى براى مشق شب عكس بكيرين مثل كاسكو مرغ و خروس اخه تا اونجا كه شنيدم خيلى از اين شكارى هاى مغرمر در اسارت شما با  حضرت عزراييل روبرو شدن اكه حمينطورى جلو برين از عزراييل هم مى تونين عكس با كادر بسته بكيرين تو رو خدا اينقدر خودخواه نباشين و خودتونو مظلوم و عاشق طبيعت نشون ندين
بله......!!! :o
ابتدا خواستم پاسخ ندم اما ....
پسرم من تا به حال هیچ پرنده شکاری را اسیر نکرده و نخواهم کرد این پرنده ها که بدست من میرسد همگی دچار مشکلات جدی هستند که در جریان روند تیمار تعدادی از آنها تلف می شوند.
در ارتباط با بخش بعدی صحبت های شما ترجیح میدم سکوت کنم.

شفایی

« پاسخ #8 : مه 12, 2013, 09:30:59 pm »
تورو خدا از آقا رضا بد نگین! سمبل حمایت از پرندگان شکاری هست ایشون.
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #9 : مه 15, 2013, 09:39:14 pm »

طرلان گرامی
ضمن خیرمقدم از اینکه به این تالار مباحثه و تبادل اطلاعات در زمینه پرندگان حیات وحش تشریف آوردید لطفا  ابتدا نسبت به شناخت دوستان محترم و اساتید گرامی که در این مکان حضورشان مغتنم است، عنایت بفرمایید. پسندیده است که در صورت تازه وارد بودن پس از گذشت زمان معین یا با مطالعه پست های قبلی دوستان، نسبت به آنان اطلاعات کسب نموده و سپس در اظهارنظرهای کلی حضور بهم برسانید. قطعا شخصیت جناب رضا علی اصل بر اکثر دوستان این تالار کاملا مشخص هست که ایشان از علاقمندان واقعی محیط زیست و نگران وضعیت پرندگان مخصوصا شکاری ها و یکی از حامیان جدی آنها هستند که تبحر خاصی در شناسایی آنها نیز دارند و همه ما در اینجا از معلومات شایسته ایشان استفاده کرده و در راهنمایی شناخت گونه ها بارها بارها از آقای علی اصل کمک می گیریم. از مدیرکل محترم فروم هم پوزش می طلبم اگر بدون اجازه ایشان این نکته را یادآور شدم. 
با احترام
Where bird is, life is also

آریان

« پاسخ #10 : مه 16, 2013, 12:16:11 pm »
منم تازه واردم  :)
خیلی هم مطالعه کردم پستای قبلی رو بعد گفتم اقا رضا قشنگ عکس میندازه مدیر پستمو پاک کرد ::)
هیچ وقت برای کاربرا محدودیت قائل نشین
3 خططون برای امضا به درد خودتون میخوره.

طرلان

پاسخ : سنقر تالاب
« پاسخ #11 : مه 16, 2013, 12:56:38 pm »
با عرض سلام و احترام و خسته نباشيد خدمت همه طبيعت دوستان عزيز
 مدت زيادى نيست كه من به عضويت تالار شما در امده ام و در همين مدت كوتاه از مطالب زيباى شما دوستان بسيار استفاده كرده ام  .  شايسته هست اين موضوع رو بيان كنم كه من در فروم هاى زيادى عضو بوده و هستم ولى در رفاقت و هم دلى و ادب اين تالار نمونه و قابل تقدير هست .
در مورد مطلبى كه از اينجانب درباره دوست و استاد عزيز جناب على اصل بيان شده بايد عرض كنم همونطور كه جناب على اصل در جريان هستن  نقد مورد نظر نوشته من نيست و نويسنده متن نقد از نام مستعار من در تالار استفاده كرده ودر بررسى كه انجام دادم علت مشخص شد كه در اختلاف نظرجناب على اصل با اين دوست عزيز(جاعل نام طرلان) بر سر نوع يك شاهين بنده اين اختلاف نظر را نزد يكى از استادان مطرح كردم و ايشان با ديدن عكس مورد اختلاف به صراحت نظر استاد على اصل را تاييد كردندو من اين تاييد نظر را در تالار مورد بحث مطرح كردم و از اين نقطه اختلافها و طعنه هاى دوستان اغازشد تا روزى كه اين مطلب را با نام مستعار طرلان در اين تالار ديدم و به اقاى على اصل تلفن كردم و ايشان كفتند كه از اين مطلب اطلاع دارند به هر حال از همه دوستان به خصوص استاد على اصل عذر خواهى مى كنم  شرمنده از همه .    سعيد عروجى(طرلان)

reza_aliasl

« پاسخ #12 : مه 17, 2013, 07:54:43 pm »
خانم فتاحی عزیز حسابی منو شرمنده کردیدا...!!
من شایسته این حرف های زیبا نیستم.
آقا سعید از دوستان جدید من و نیز از علاقمندان به دنیای پرندگان و عکاسی هستند.همانطور که فرمودند این کار توسط شخص دیگری انجام شده که امیدوارم با نام دیگری در این فروم بسیار دوست داشتنی ثبت نام کند تا بهتر از دنیای زیبای پرنده ها لذت ببرد.
از همه دوستان سپاسگذارم

Murano200

« پاسخ #13 : نوامبر 26, 2014, 06:54:15 pm »
سلام آقای علی اصل
من بتازگی درتالارشما عضو شده ام ودربازدید ازموضوع ارسالی شما (سنقر تالابی )هیچ عکسی را مشاهده نکردم---درصورت امکان همان عکس را درپاسخ بگذاری ممنون خواهم شد                    باتشکرازشما----murano200
محمد قربان کنعانی