تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

Barn Swallow

شهاب حقيقت طلب

Barn Swallow
« : آوریل 17, 2013, 08:33:20 pm »
اگزیف روی عکس .

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

احمدبحری

پاسخ : Barn Swallow
« پاسخ #1 : آوریل 17, 2013, 08:58:45 pm »
عکاسی از پرستوهای پرجنب و جوش کار مشکلیه
مخصوصا وقتی بخواد آب بخوره
حيات وحش رو دوست دارم.

Alireza Hashemi

« پاسخ #2 : آوریل 17, 2013, 10:29:23 pm »
آقا شهاب عکس دوم در لانه است؟ :D
Go Birding, Go Wild

Pooyan

« پاسخ #3 : آوریل 17, 2013, 10:32:09 pm »
سلام

اگذیف روی عکس نیست ;)
محسن واحدي پور

شهاب حقيقت طلب

« پاسخ #4 : آوریل 18, 2013, 09:53:31 am »
آقا شهاب عکس دوم در لانه است؟
بله .. تنها زمانی که پرنده آرام می گیرد ..

شهاب حقيقت طلب

« پاسخ #5 : آوریل 18, 2013, 10:18:07 am »

اگذیف روی عکس نیست ;)
  پوزش

عکس اول :
Canon PowerShot SX50 HS
Exposure time 1/640 s
F-number 6.5
ISO 250
Subject distance 5.28 m
Flash off
Focal length 1200 mm

عکس دوم :
Canon PowerShot SX50 HS
Exposure time 1/250 s
F-number 6.5
ISO 160
Subject distance 3.39 m
Flash on
Focal length 1200 mm
که البته ماکزیمم فاصله کانونی در اگزیف دوربین همیشه 215 میلیمتر ثبت می شود .

اصغر محمدی

« پاسخ #6 : آوریل 20, 2013, 12:13:39 am »
علاوه بر مواردی که دوستان فرمودند ، پرستوها وقتی روی زمین در حال جمع آوری مصالح لازم برای لانه سازی هستند ، آرام تر هستند و امکان عکاسی از آنها فراهم تر ...

اصغر محمدی

« پاسخ #7 : آوریل 20, 2013, 01:22:51 pm »
............. که البته ماکزیمم فاصله کانونی در اگزیف دوربین همیشه 215 میلیمتر ثبت می شود .

نمونه عکسهای این دوربین رو دیدم و ظاهرا توی اگزیف فاصله کانونی لنز نشون داده میشه اما چنانچه این فاصله کانونی را در ضریب کراپ سنسور دوربینتون ضرب کنید فاصله کانونی معادل در استاندارد 35 میلی متر به دست میاد. این عدد برای دوربین شما حدود 5.6 است (دقیقا 5.5814 )
215*5.6=1204

شهاب حقيقت طلب

« پاسخ #8 : آوریل 22, 2013, 08:49:43 pm »
علاوه بر مواردی که دوستان فرمودند ، پرستوها وقتی روی زمین در حال جمع آوری مصالح لازم برای لانه سازی هستند ، آرام تر هستند و امکان عکاسی از آنها فراهم تر ...
بله .. فکر می کنم هر چه تعداد پرندگانی که در محل مشغول لانه سازی هستند بیشتر باشد به علت حس رقابتی که برای جمع آوری مصالح دارند به اطراف کمتر توجه می کنند . و هر چه تعدادشان کمتر باشد بیشتر می هراسند و محتاطند . این چیزی است که من حس کردم و ممکن است درست نباشد .

شهاب حقيقت طلب

« پاسخ #9 : آوریل 22, 2013, 08:55:35 pm »
............. که البته ماکزیمم فاصله کانونی در اگزیف دوربین همیشه 215 میلیمتر ثبت می شود .

نمونه عکسهای این دوربین رو دیدم و ظاهرا توی اگزیف فاصله کانونی لنز نشون داده میشه اما چنانچه این فاصله کانونی را در ضریب کراپ سنسور دوربینتون ضرب کنید فاصله کانونی معادل در استاندارد 35 میلی متر به دست میاد. این عدد برای دوربین شما حدود 5.6 است (دقیقا 5.5814 )
215*5.6=1204
هنگام تست این دوربین ، " اس ال آر" و 400-100 هم همراهم بود پرندگان فاصله امن را رعایت می کردند و نتوانستم برداشتهایی با بزرگنمایی خوب داشته باشم
ولی با این ابزار از فاصله دورتر این نتیجه بدست آمد . از تفاوتهای فاحش دو سیستم آگاه هستم و قصد مقایسه ندارم . اما واقعیت این است که برای اولین بار در رشته عکاسی از پرندگان احساس راحتی کردم . اگر سنسور این دوربین حتی در حد سری "جی" کانن بود دوربین حرفه ای را کنار می گذاشتم . نمی دانم با من موافق هستید یا نه ولی وزن و حجم زیاد تجهیزات حرفه ای به مروراز اشتیاق کاربرنسبت به ادامه کار می کاهد .

لااقل در مورد بنده چنین بوده

شفایی

« پاسخ #10 : آوریل 22, 2013, 09:19:31 pm »
ولی قیمتش 1700 هست! وحشتناک رفته بالا
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

reza_aliasl

« پاسخ #11 : آوریل 22, 2013, 09:33:11 pm »
شهاب عزیز درسته وزن،حجم و خصوصا قیمت بالای تجهیزات عکاسی کمی سرد کننده است اما چیزی که بر همه این عوامل پیروز است اشتیاق سوزان است و نیز نتیجه مطلوب در برنامه های عکاسی گذشته
میخوام محسن واحدی پور عزیز را مثال بزنم که سنگین ترین لنز کانن را در دست دارد کافیه یک بار با ایشان در طبیعت باشید احساس آلن مورفی بودن به آدم دست میده ;)
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

اصغر محمدی

« پاسخ #12 : آوریل 26, 2013, 12:00:26 am »
سلام شهاب عزیز

ظاهرا نباید از کلمه " پرستوها " استفاده می کردم . چون منظورم اصلیم یک پرستوی مشغول جمع آوری مصالح بود نه جمعشان  . در چند مورد با شرایط فوق از فاصله نزدیک از پرستو عکس گرفته ام و پرنده همکاری خوبی داشت (مثل تصویر ضمیمه که کادر اصلی است)

ضمن احترام به تجربه و نظرات شما ، به شخصه ترجیح می دهم  که سوژه هایم تنها باشند (و یا هر چه تعداد کمتر ، بهتر) و اگر زیاد بودند حداقل از یک گونه باشند تا چند گونه با آستانه ترس ، رفتار و عکس العمل متفاوت. 

در مورد وزن و حجم زیاد دوربینهای اس ال آر باهاتون به شدت موافقم  به شرط بهبود سیستم اتوفوکوس ، رفتار نویزی و ثبت جزئیات بهتر و .... که به گمانم با این اشتهایی که کمپانیها برای زدن جیب من و شما دارند به این زودیها محقق نخواهد شد  :)