تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

عقاب شاهی در اتوبان قزوین رشت

عاطفه موسویان

عقاب شاهی در اتوبان قزوین رشت
« : دسامبر 24, 2011, 06:14:18 pm »
درود بر شما.
روز پنج شنبه اول دی ماه 1390، در ساعت 10:06 دقیقه صبح، دردشت های اطراف اتوبان قزوین رشت، قبل از روستای کوهین (حدود جغرافیایی 36 درجه و19 دقیقه و 26 ثانیه شمالی و 49 درجه و 44 دقیقه و 28 ثانیه شرقی) چندین پرنده شکاری مشاهده شدند. رنگ قهوه ای سیاه پرها، سطح پشتی گردن و سر روشن، کمرنگی بالای وم و شانه های سفید در یکی و دم و شاهپر های بالی پررنگ در دو پرنده دیگر که با لکه های بزرگ کمرنگ در وسط بال، rump و lower back کرم رنگ و نوار های سفید روی پوشپر ها همراه بود، به ترتیب نشانگریک قطعه عقاب شاهی بالغ و دو قطعه پرنده نابالغ از همبن گونه بود.
لازم به ذکر است که  دو پرنده شکاری دیگرنیز در آسمان مشاهده شدند که بسیار شبیه عقاب طلایی بودند.

پیروز و سربلند باشید.

reza_aliasl

پاسخ : عقاب شاهی در اتوبان قزوین رشت
« پاسخ #1 : دسامبر 30, 2011, 03:19:19 pm »
عقاب شاهی پرنده بسیار زیبایی است.من از هردو گونه بالغ و نابالغ داشتم واقعا معرکه است(نه به اندازه عقاب طلایی....)
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

بومگردان پارس

« پاسخ #2 : ژانویه 04, 2012, 11:34:14 am »
دوست خوب.همان گونه که با نگاهی تیز بینانه پرنگان را شناسایی میکنیم واز شکوهشان غرق در حیرت میشویم - با همان تیز بینی و درایت هم باید اهمیت حفاظت از آنها را به دیگران بیاموزیم.ما نیز در این راه همراهتان هستیم... 

vulture

« پاسخ #3 : مه 17, 2013, 04:52:17 pm »
خانم موسویان من تمام عکسهای شمارو جستجو میکنم از این به بعد طرفدار شمام شگفتی ساز این عکس باور کنید از نظر رفتار شناسی عقاب بی نظیره باز هم طوفان راه انداختین
باید جایزه فستیوال کنو به شما بدن
من در ناحیه مرزی ترکمنستان که خیلی بکره عقابهای سلطه گرو دنبال کردم اما چنین صحنه ای تا حالا ندیدم
وقتی بچه عقاب سلطه گر در شرایط خوب و پر شکار تنها و بی شریک بزرگ میشه بنا به ارتفاع و سرعت باد اولین پروازش برنامه ریزی میشه تا حد ممکن بالای باد بیفته و موفق باشه گاها این سلطان سلطه گر به خاطر ثقل عضلات سفید پرواز خطا می کنه و به دامنه می خوره باید پیاده تشریف ببرن سر بلندی و باز تلاش و موفقیت این جا شما صحنه ای رو به تصویر کشیدین که سلطه گر جوان به پشتش دمش باد خورده و LANDING به دامنه خورده و مادرش اومده در کمالا ناباوری برزمین و داره اونو با آموزش شکل بال ترقیب به فراز بر باد میکنه و زیبایی و زیبایی و زیبایی فتبارک اله احسن الخالقین آفرین بر شما آفرین بر شما عحب بخت بلندی منتظرم ببینم سایه همابرسر شما

reza_aliasl

« پاسخ #4 : مه 17, 2013, 09:29:41 pm »
خانم موسویان من تمام عکسهای شمارو جستجو میکنم از این به بعد طرفدار شمام شگفتی ساز این عکس باور کنید از نظر رفتار شناسی عقاب بی نظیره باز هم طوفان راه انداختین
باید جایزه فستیوال کنو به شما بدن
من در ناحیه مرزی ترکمنستان که خیلی بکره عقابهای سلطه گرو دنبال کردم اما چنین صحنه ای تا حالا ندیدم
وقتی بچه عقاب سلطه گر در شرایط خوب و پر شکار تنها و بی شریک بزرگ میشه بنا به ارتفاع و سرعت باد اولین پروازش برنامه ریزی میشه تا حد ممکن بالای باد بیفته و موفق باشه گاها این سلطان سلطه گر به خاطر ثقل عضلات سفید پرواز خطا می کنه و به دامنه می خوره باید پیاده تشریف ببرن سر بلندی و باز تلاش و موفقیت این جا شما صحنه ای رو به تصویر کشیدین که سلطه گر جوان به پشتش دمش باد خورده و LANDING به دامنه خورده و مادرش اومده در کمالا ناباوری برزمین و داره اونو با آموزش شکل بال ترقیب به فراز بر باد میکنه و زیبایی و زیبایی و زیبایی فتبارک اله احسن الخالقین آفرین بر شما آفرین بر شما عحب بخت بلندی منتظرم ببینم سایه همابرسر شما
سلام
دوست عزیز اطلااعات خوبی را از شما یاد گرفتم و از این بابت از شما ممنونم.موردی بود که برام سوال ایجاد کرده خواستم نظر شما را بدونم.
اینکه این عقاب شاهی جوان با توجه به میزان سفیدی روی پوش پرهای ثانویه سطح پشتی بال باید سنی در حدود یک سال را داشته باشد و با توضیحات پایانی شما همخوان نیست.از آن گذشته این عقاب در اتوبان قزوین رشت است که معمولا این قبیل مکان ها که بسیار نزدیک به انسان است توسط عقاب ها انتخاب نمی شود

vulture

« پاسخ #5 : مه 20, 2013, 12:15:27 am »
سلام وسلامتی برای همه دوستان محقق
همینکه می بینم یک جوون مطالبو می خونه و درک می کنه هرچند مختصر خدارو شاکرم
این زمانه که بیشتر جوونا به مواد ... روی میارن انسان خوشحال میشه یک جوون پی علاقه سالمو گرفته .
امیدروارم آرزو به دل نمونی از خودتم بیشتر از این انتظار نداشته باش همینکه فکرت سالمه شکرگزار باش
انشااله رشد میکنی از منابع بهترو قوی تر وجامع تری بهره مند خواهی شداونوقت برمیگردی به امروزت لبخند میزنی
دعا گوی همه جوونام به خصوص شما که راه درازی در پیش داری
اما جوابتونم بدم که از دستم دلگیر نشی نگی حرفمو عاقلانه ندید جواب نداد
صحبت شما مبنای علمی نداره و تنها مبین یک نوع داگمتیک علمی است یعنی شما به اولین منبع انسانی یا اسنادی که رسیدی اعتماد کردی و معمولا چنین منابعی برای مقاصد سطحی و پاسخگویه  نیازهای پیش پا افتاده  لحاظ میشن و وقتی روزگار تجربه جدیدی یا منبع عمیق تر و دانش بنیادی پیش پاتون میذاره شما پاسخی مبنی بر تآیید یا رد موضوع پیدا نخواهید کرد و اونو نا همخوان می بینید منابع هم بواسطه سطحی بودن دلیلی بررد یا تایید ندارند اما این تصور انسانی شماست که مضطرب و آشفته میشه و تنها راه رهایی از این حالت -استنتاج و تعقل است که معمولا در این برهه شناسه گریز پای شما خواهد بود
اگر خدا بخواد روزی باشه و روزگاری و شما انشاء الله به رشادت رسیدی اونوقت اگر جوونی اومد و با ادبیاتی این چنین بی پایه سخن گفت قول بده که دلشو نشکنی که فردای قیامت باید جواب بدی باهاش مهربون باش دلخوشیشو نگیرنگی که به اشتباه دلخوش کرده
در پناه خدا

اخطار1: حذف کاربری در صورت زیر پا گذاشتن مجدد قوانین تالار. درج موارد خارج از دامنه فعالیت تالار/ زیر پا گذاشتن احترام سایر کاربران
« آخرين ويرايش: مه 20, 2013, 09:25:25 am توسط administrator »

reza_aliasl

« پاسخ #6 : مه 20, 2013, 12:32:20 am »
جناب Vulture از شما ممنونم که پاسخ سوال من جوان را خالصانه دادید.
راستش را بخواهید منابع سطحی من همه عقاب شاهی جوان را طور دیگه ای نشان دادند از این بابت بود که اشتباه شد.
خوب شما بفرمایید که چطور این عقاب یک و یا دو ساله نیست؟
قصدم جسارت نیست درک مختصر این جوان طبع کنجکاوی دارد ;)

vulture

« پاسخ #7 : مه 20, 2013, 12:49:28 am »
*******************************************************************************************************
حذف کل متن به دلیل عدم قرابت با موضوع پرندگان
« آخرين ويرايش: مه 20, 2013, 09:26:39 am توسط administrator »

طرلان

« پاسخ #8 : مه 20, 2013, 12:56:11 am »
جناب vulture براى من هم جاى سئوال شد ه ممنونم اكر روشنم كنيد