تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سورپرایز امروز

طرلان

پاسخ : سورپرایز امروز
« پاسخ #15 : مه 17, 2013, 12:07:48 am »
جناب شفايى من دستاتونو مى بوسم واقعا شرمنده ولى خودتون بهتر مىدونين كه به خاطر بول هر كارى مى كنن تو رو خدا از دست من ناراحت نشين شما استاد من هستين  واقعا معذرت مى خوام من هر جمعه مىرم بازار خليج   اكر بدونين اونجا يه عده از خدا بى خبر براى سود و درامد بلاى جان همه حيوانات شدن خدا رو شكر ٣هفته هست كه از شكارى خبرى نيست و مامورين دارند به دقت و وسواس عمل مى كنن ولى توى عيد من خودم دست يه ادم از خدا بى خبر يه شاهين بروكى ديدم كه شبيه كفتر شده بود و حال نزارى داشت تمام برها از ته قيجى شده بود با ايكه دست و بالم تنك بود خريدم و با كمك و راهنمايى استاد و دوست عزيزم  ارش سميعى درمانش كرديم و به اميد خدا تا يه مدت ديكه اماده رها سازيش ميكنيم بازم ميكم اكر ناراحت تون كردم شرمنده روى ماهتونو مى بوسم امرى بود در خدمتم  ٠٩١٢٣٤٨٥٢٤٤

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Dorostkar

« پاسخ #16 : مه 17, 2013, 12:23:19 am »
سلام . از اينكه ميبينم افراد شريفي هنوز هستند كه دلشون براي پرندگان ميتپه و نگران اونها هستند خوشحالم و به خودم ميبالم كه در اين سايت دركنارشون هستم و ازشون تلمذ ميكنم .در اين شب شريف بهترينها را براي همه شما عزيزان  از خدا ميخوام .

طرلان

« پاسخ #17 : مه 17, 2013, 02:40:22 pm »
واقعا  خوشحال شدم كه بعضى عكسهاى مربوط به حوالى اشيانه را حذف نموديد خدا عمرتون بده من همين الان از بازار خليج اومدم و خبر خوش اين هست كه حتى با جستجو و برس جو هم يك شكارى هم بيدا نكردم و اين نويد صيد كم شكارى رو ميده از مديريت محترم هم تشكر مى كنم و هم عذر خواهى به دليل اينكه بدون اجازه اين مطلب و در اينجا نوشتم

شفایی

« پاسخ #18 : مه 17, 2013, 08:27:09 pm »
سلام
امروز رفتم کنار لونه شاهین
جوجه ها داشتن پرواز میکردن اونم شیرجه های تماشایی و بسیار سریع که از کنارت که رد میشدن صدای مهیبی میشنیدی!
البته فقط دو جوجه در حال پرواز دیدم با مادرشون. جوجه سوم نمیدونم چی شد. ضعیفتر از بقیه بود ولی تا ده روز پیش کنارشون غذا میخورد. شاید همون اطراف باشه. شایدم تلف شده باشه. ت
دو روز پیش هم با دوربین که نگاهشون کردم دوتاشونو دیدم. ولی ....
کسی در این مورد نظری نداره؟ آخه اگه میخواس تلف بشه باید همون اوایل تلف میشد.
خواهشا در این مورد اگه دوستان نظر تخصصی دارن بفرمایند.
با سپاس
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

طرلان

« پاسخ #19 : مه 17, 2013, 08:43:35 pm »
استاد عزيزم  احتمال تلف خيلى كم هست اكر قرار بود تلف بشود همان روز هاى اول امكان داشت راستش نمى خوام فرضيه دوم رو بكم  احتمالا كسانى برش داشتند اميدوارم اكه اين مصيبت اتفاق افتاده باشه كسى از محيط زيست كمك و يا واسطه نشده باشه كه اين خود بلايى هست كه بارها ديده و شنيده ام البته اصلا نمى خوام كناه محيط بانان و بشورم ولى احتمالات در ايران بيداد ميكنه

طرلان

« پاسخ #20 : مه 17, 2013, 08:46:02 pm »
 :( :-[ :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

reza_aliasl

« پاسخ #21 : مه 17, 2013, 09:12:39 pm »
سلام
قرار نیست تلف شدن همان روز های اول باشد.چون در ابتدا همه جوجه ها بطور مستقیم توسط والدین تغذیه می شوند.(البته در بعضی از گونه ها برای مثال عقاب سیاه جوجه ای که دیر تر از تخم خارج می شود توسط جوجه قدیمی تر کشته می شود که خوب این مورد حسابش جداست).
وقتی آرام آرام جوجه ها بزرگ می شوند شکل غذا دادن مادر نیز تغییر می کند سعی می کند طعمه ها را دست نخورده تر دست جوجه ها بدهد تا خود جوجه ها طعمه را دریده و بخورند.در این زمان که جدال بر سر غذا اندکی آب و رنگ می گیرد جوجه ضعیف تر طبق قانون طبیعت حذف می شود.
این مورد را هم اضافه کنم که تلفات در لانه با میزان جمعیت طعمه ها را در زیستگاه ارتباط مستقیمی دارد همینکه 2 جوجه به ثمر رسیده جای شکر دارد.امیدوارم این زاد و ولد در منطقه هر سال ادامه دار باشد تا جمعیت این شکاری با شکوه را در ایران حفظ کنیم.
سعید جان اگر خدای نکرده قرار باشد تخلفی رخ بدهد خوب باید نتیجه را طور دیگری ببینیم!با روحیه ای که از متخلف ها می شناسیم نه تنها نباید هیچ جوجه ای را در لانه ببینیم بلکه والدین هم زنده گیری شده و....
اینکه تنها جوجه ضعیف حذف شده و سایر جوجه ها سرحال و شاداب در حال چرخ زدن در اطراف لانه هستند و اوضاع کلی پرنده ها در مجموع خوب است شخصا احتمال تخلف را بسیار ضعیف می دانم.
استاد شفایی عزیز ماند شیر بر سر این لانه نظارت دارد ;) چند وقتی است که با محیط بان های منطقه (قبل از ورد شاهین ها به منطقه) در رابطه بااین موضوع برنامه ها داشتند...خلاصه اینکه نگران نباش
امیدوارم این د شاهین جوان هم همه سختی ها و خطرات را در زندگی سپری کرده و به سن بلوغ برسند
یا علی
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

شفایی

« پاسخ #22 : مه 17, 2013, 09:41:46 pm »
واله یه فیلم چهارساعتی از داخل لونه دارم که جوجه کوچکتر درست ضعیفتره ولی با زرنگی لقمه های بزرگی رو کش میره. تا دوروز پیش هم توی لونه بودن و اینکه یکی از معتمدترین محیط بانان رو مامور محافظتشون کرده بودیم. تازه اونجا هم یه محیط بان بیشتر نداره و اینکه نزدیک جاده هست و حتما برا رفتن به لونه یه تیم خیلی حرفه ای صخره نوردی میخواد که ورود به لونه حدود یک و نیم ساعت طول میکشه و خیلی خیلی ریسک اینکار بالاست. من این قضیه رو بعید میدونم.
احتمالش هست که جوجه سوم اون دور و ورا نشسته باشه و اون نیم ساعتی که من زیر صخره بودم پرواز نکرده باشه؟
راستی بقول آقای علی اصل، متخلف نمیاد دوتا جوجه قویتر رو بذاره و ضعیفه رو ببره.

reza_aliasl

« پاسخ #23 : مه 17, 2013, 11:44:46 pm »
بله آقای شفایی اصلا چرا باید بپذیریم جوجه ضعیف تر حذف شده باشه....!!
بعد از اولین پرواز جوجه ها در اطراف لانه روی صخره ها و درخت ها می مانند و به ندرت در لانه جمع می شوند.احتمالش هست که در اون زمان پرواز نکرده و مشغول استراحت باشد.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

شفایی

« پاسخ #24 : مه 18, 2013, 12:10:03 am »
شایدم یکی از اون جوجه هایی که داشت پرواز میکرد همون ضعیفه هست.
برام جالب بود که اکثرا داشتن سقوط آزاد و پرواز فوق سریع را تمرین میکردن!!

آرش حبيبی آزاد

« پاسخ #25 : مه 18, 2013, 09:28:51 am »
دیدن این جوجه های زیبا واقعا غیر منتظره بود خدا حفظتان کند و حفظشان کند