تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

اردوی موزه تاریخ طبیعی دارآباد-همراه با استاد هاشمی

alireza esmailian

سلام خدمت اساتید محترم.
روز پنجشنبه مورّخه 12/2/1392 به همراه آقای هاشمی، از طرف مدرسه به سمت موزه تاریخ طبیعی دارآباد-منطقه یک شهر تهران-اعزام شدیم.در راه و در مینی بوس،استاد درباره زوج سمان و فردسمان ایران،گربه سانان ایران، زاغ بور و هما صحبت اطلاعاتی به ما دادند.وقتی به موزه رسیدیم، وارد آن شدیم.من با رکورد پرنده های زیر در طبیعت بازدید را آغاز کردم:
گنجشک خانگی نر(male house sparrow)
گنجشک خانگی ماده(female house sparrow)
دم جنبانک ابلق(white wagtail)
بلبل خرما(white-cheeked bulbul)
بادخورک(common swift)
سپس به سوی قفس پرندگان زیر رفتیم:
کبوتر دمنده
طوطی طوق صورتی
عقاب خالدار بزرگ
عقاب دشتی
طاووس
کبک(که واکنششان به تولید صدای کبک توسّط موبایل آقای هاشمی برایم بسیار جالب بود)
شاه بوف(با چشم های درشت، نارنجی و زیبا)
پس از تمام شدن کار با باغ و ورود به ساختمان موزه، آقای هاشمی و راهنمای موزه (که اتفاقا رشته راهنمای موزه هم محیط زیست بود) درباره خرس گریزلی،گوزن موس و ببر بنگال توضیح مختصری دادند و به بازدید ادامه دادیم.
جالب ترین قسمت موزه (لااقل برای من، نه دیگر بچه ها که مدام به استاد اعتراض می کردند)قسمت پرندگان زنده بود.در آنجا من توانستم تعداد معدودی پرنده شناسایی کنم، ولی استاد در شناسایی تعداد زیادی پرنده کمکم کردند.من و استاد پرنده های زیر را شناسایی کردیم:
قوی گنگ
کاسکو
اردک ملکه(ماندارین)
گیلانشاه دم سیاه
مرغ مینا
فلامینگو
شاه طوطی
اردک پیشانی سفید
آنقوت
اکراس سیاه
فیلوش
طاووسک
سهره طلایی
مرغ عشق
پس از بازدید از سالن پروانه ها، قفس تمساح و مار پیتون و تالار زمین شناسی، از ساختمان بیرون آمدیم.در آنجا بود که استاد یک سار را به من نشان دادند.وقتی بر میگشتیم،برایم خیلی جالب بود که یک بلبل خرما آمد و درست نزدیک من نشست.
خلاصه...سفر بسیار پر باری بود. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
خوشا پرواز طرلان که با افق همنشین است...

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند: