تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

دال سیاه

reza_aliasl

دال سیاه
« : مه 10, 2013, 06:50:35 pm »
پرنده ای بسیار بزرگ و نیرومند

بیومتری این گونه هیجان زیادی داشت.ابعاد این پرنده نجومی است!!
یکی از معانی واژه Wingspan طول بال دو هواپیما است شاید بی ربط نباشد اگر در کورد این گونه واژه هواپیما را استفاده کنیم چون وسعت بال این گونه نزدیک به 3 متر بود......!!!

((این روش باز کردن بال کار غلطی است چون با تلاش پرنده برای رها شدن امکان آسیب وجود دارد در این مورد چون پرنده بسیار آرام بود با این روش سریعا عکسی تهیه شد))
بطور کلی بهتر است پرنده در اسارت رها باشد تا  بال و یا اعضای دیگر دچار آسیب نشود.
پنجه های پرنده بسیار قوی و بزرگ است.در این عکس انگشتم  به عنوان شاخص استفاده شده است

این هم استایل پرنده در هنگام تغذیه که در نوع خودش جالبه توجه است

(از ادمین محترم عذر خواهی می کنم که همراه با عکس ها تصویر خودم نیز دیده می شود چون دوربین خودم همراه نبود وعکس ها توسط شخص دیگری گرفته میشد این مورد پیش آمد))
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Morteza.kh

پاسخ : دال سیاه
« پاسخ #1 : مه 10, 2013, 08:30:06 pm »
اینو از کجا آوردید!
عجب حیوون زیبایی...
چند کیلو وزن داشت جناب علی اصل.؟

Arash Yekdaneh

« پاسخ #2 : مه 11, 2013, 12:11:28 am »
به نظر مياد بلند ترين انگشتش ( شماره ٢) داراي سه بند هستش. درسته؟ و آيا كليه انگشتانش سه بنديه؟

reza_aliasl

« پاسخ #3 : مه 11, 2013, 01:05:37 am »
مرتضی جان چون اعداد برای این گونه کمی نجومی است و منابع مختلف مقادیر متفاوت اما نزدیک به هم را ذکر کرده اند تصمیم گرفتم به عنوان نمونه بخشی از شرح دال سیاه از سایت ویکی پدیا را بیارم:
This huge bird measures 98–120 cm (39–47 in) long with a 2.5–3.1 m (8.2–10 ft) wingspan. The body mass in this species can range from 7 to 14 kg (15 to 31 lb). It is thus one of the world's heaviest flying birds.[8][9] Despite limited genetic variation in the species, body size increases from west to east, with the birds from southwest Europe (Spain and south France) averaging about 10% smaller than the vultures from central Asia (Manchuria, Mongolia and northern China).[4] Among standard measurements, the wing chord is 73–89 cm (29–35 in), the tail is 33–41 cm (13–16 in) and the tarsus is 12–14.6 cm (4.7–5.7 in).[4]

آرش جان تا به حال به این مورد دقت نکرده بودم!!!بله سه بند داره ;)

راستی منظورم از ترجه واژه طول دو بال هواپیما بود که به اشتباه طول بال دو هواپیما تایپ شد. کلا اون خط را خیلی جدی نگیرید چون سراسر غلط تایپی داره ;D
و...
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

A. Rahnama

« پاسخ #4 : مه 11, 2013, 07:35:25 pm »
بسیار با شکوه. کاش قسمت ما هم بشه یکی از این کوچولوها رو بغل بگیریم
پرنده با پروازش به جهان معنا میبخشد.