تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

پلت در پرندگان شکاری

شفایی

پلت در پرندگان شکاری
« : مه 18, 2013, 12:13:06 am »
دوستان کسی منبعی از میزان و زمان پلت پرندگان شکاری داره؟ مثلا چرا شاهینها پلت خیلی زیادی دارن ولی جوجه سارگپه ها خیلی کمتر.
و اینکه در چه سنی جوجه ها شروع به پلت میکنند و در گونه های مختلف چطوره؟
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Alireza Hashemi

پاسخ : پلت در پرندگان شکاری
« پاسخ #1 : مه 18, 2013, 09:38:30 am »
من اطلاعات زیادی ندارم ولی فکر میکنم دلیل اینکه در جوجگی پلت ندارن تغذیه از بافت نرم باشه که کم کم با تغذیه از بخش های مختلف و سخت تر پلیت اندازی هم شروع میشه. روزهای اول که تکه های گوشت بصورت ریز و نرم به جوجه ها داده میشه.
Go Birding, Go Wild

طرلان

« پاسخ #2 : مه 18, 2013, 11:02:57 am »
يكى از دلايش جذب بيشتر مواد توسط بدن جوجه براى رشد هست

Alireza Hashemi

« پاسخ #3 : مه 18, 2013, 12:23:58 pm »
جناب "طرلان" شما این موارد رو که میفرمایید بر اساس مقاله و متون علمی است یا فقط بر پایه نظرات شخصی اعلام نظر میکنید؟ ممنون میشم لینک مقاله و یا هر منبعی که از اون استفاده کردید ذکر کنید.
Go Birding, Go Wild

طرلان

« پاسخ #4 : مه 18, 2013, 12:58:27 pm »
جناب هاشمى من شخصا انسان با سوادى نيستم شما درست مى فرماييد

reza_aliasl

« پاسخ #5 : مه 18, 2013, 07:23:41 pm »
آقای شفایی عزیز  به نظرمیرسه هرچی جثه پرنده بزرگ تر میشه قدرت آن برای هضم مواد غذایی بیشتر میشه.اگر هما را از این لحاظ در راس قرار بدیم پایین که می آییم به تردیج قدرت هضم ضعیف تر و حجم پلت در اطراف لانه بیشتر
سارگپه پا بلند به اندازه خودش دارای قدرت بالای هضم است در گذشته که جوجه سارگپه ها را با گردن مرغ تغذیه می کردم کل گردن توسط ج.جه یک جا بلعیده و هضم میشد...!! البته گه گاهی استخوان های هضم نشده را در محل نگهداری می دیدم
(در ضمن صحبت های من کاملا بر پایه تجربه شخصی بود ;) )
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

شفایی

« پاسخ #6 : مه 18, 2013, 07:41:27 pm »
سلام
مممنون از دوستان
فرمایشات درست
ولی من دنبال یه منبعی میگردن که توضیحات پلتها رو با سایز و مقدار داشته باشه. مثلا یه فایلی دارم که سرگین پستانداران را توضیح داده. یا کلید شناسایی پستانداران بر اساس شکل مو در زیر میکروسکوم
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

vulture

« پاسخ #7 : مه 19, 2013, 12:24:31 am »
سلام و آرزوی سلامتی برای همه دوستان مححقان و بزرگواران!
من هم تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودم مجبور شدم همین امشب از یک محقق یانکی تلفنی بپرسم (متاسفم که به این نیاز دارم اما همیشه ارادتم به هم وطنام بیشتر بوده ولی باید از تجربه غربی ها پرسید چون فرصت های بیشتری داشتن اما دلیل بر برتری ایشان بر ما نیست)
پس پاسخ ایشونو براتون نقل قول میکنم
this is about 12 to 16mm maximum diameter for 34 oz falcon
10to14mm for 18oz falcon
4to8mm for 9oz falcon
buzzards are relatively small at 6to 15 mm (mean8.2
parents start feeding the youngster on 25 hours age with very tiny feathers and bones then they start passing them out at sixth day when the digestion system get strong
raptors can digest structures such as beaks claws and feathers,tend not be affected.owls are less able to dissolve bones and their pellets often contain near complete skeletons
من هنوز ذهنم فارسی گردان نشده و خواستم دوستان اصلو داشته باشن نه ترجمه و شخصی سازی رو
اما چیزی که مشهوده کوچکتر بودن اندازه سایز پلت سارکپه نسبت به شاهین ها نشانه هضم قویتر این اجزا یا ضعف در بازگشت اونه
امیدوارم تلاشم مقبول بوده باشه
cheers