تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

نظرسنجی

آیا تنها زیبا دیدن کافیست

اختلاف سلایق
1 (100%)
اختلاف سلایق
0 (0%)

مجموع آرای اعضا: 1

نگاهی تازه برای فرزندان سالم

vulture

نگاهی تازه برای فرزندان سالم
« : مه 21, 2013, 04:01:50 pm »
عرض ادب و سلام به همه محققین علاقمند
تصویر ابتدایی که براتون گذاشتم برای دلجویی از عزیزانی که احتمال می دم سوء تفاهم از بعضی مطالب ناراختشون کرده
نمودی از محبت و عاطفه ای که ما می تونیم با درایت در فرزندامون نهادینه کنیم و به اونا بگیم که ما طبیعتو براشون زیبا و سالم به ارث گذاشتیم
 اما تصوبر دوم کنایه از دل پردرد منو شماست که صاحبان اصلی طبیعت  برای هوش دار که تنها چشم به زیبایی بستن برای حفاظت کافی نیست
فکر میکنید اگه روزی بیاد که فرزندان ما بجای زیبائیهای طبیعت دل به مصرفو فن آوری مخرب داده باشند و مثه ما زیبایی رو در طبیعت ندونن چه برهانی برآمون خواهد موند
اجازه بدین من بگم اگه اونروز بخواست خدا فرزندامون سالم باشنو با طراوت .حق بااوناست چه تفاوتی میکنه که یکی پرنده رو زیبا بدونه یا یک سوپر اسپورتو
اما اگه خدای ناکرده روزی برسه که اولاد این خاک و بوم هنوز چندسالی از شیرینی کودکیشون نگذشته بخاطر امراض خونی و کبدی بر تخت بیمارستانها اشک مادرانو لمس کنن اون وقت من برا خودم چه جوابی دارم اینکه من فقط از نگاه به طبیعت لذت بردم
به مدت پنج سال از عمرمو بهمراه بعضی دوستان صرف تحقیقات در جمعیت شکاری ها در سایت های زباله تنها غنای متراکم زیستی شکاری ها .منو دچار عوارض کبدی کرده
آیا شما هم دوست دارین این تجربه رو داشته باشین تا بیدارتر بشین !
اگر چیزهایی که باید بیشتر میدیم متفکرانه بیشتر پیش رویمان بود باز هم اختلاف سلایق مجال آرامش میداد
اونوقت بود که همه شما عزیزان پرشتاب و عملگرا در صفی پیش روی من نگران تر بودین
اما وقتی می بینم یکی از از عزیزان محقق و عکاس این تالار زیباترین عکس هارو برامون اشتراک میذاره شور شادی وجودمو می گیره که هنوز صانع حاذق طبیعتو از ما دریغ نکرده برای خوبی و ارزشهای ممکن زنتیک خورسندم نه به تعبیر دوستان یک خالو یک پنجه یا یه ظاهر بی معنا
بقول حضرت عطار
هرکه او صورت پرستی پیشه کرد  کی تواند این صفت اندیشه کرد
آیا شما در این اندیشه اید که چون عذاب ما دررسد تنها زیانکارنتان دچار میشوند و شما در خانه ها و شهرهایتان ایمن خواهی بود(کلام حق)
آیا عذابی بدتر از افسردگی نگرانی کوتاهی عمر نقصان خلقت اولاد امراض خونی و ریوی سراغ دارین که امروز مردم این شهر دچارش نباشن
عکس سوم هم برا اون عزیزی گذاشتم تا واقعیاتو با منابعش مقایسه کنه و بدونه طبیعت همیشه بما می گه از دانسته هامون محکم سخن به میان نیاوریم
به امید روزی که طبیعت ایران همش مثه عکس های شما زیبا باشه
ارادتمند شما

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند: