تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

لاچین بی چاره....

keyvan

لاچین بی چاره....
« : مه 29, 2013, 01:02:10 pm »
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان مجازی و حقیقی
دوستان در یکی از پرنده فروشی های شهر ما یک لاچین رو در بدترین شرایط نگه داری می کردند.در حالتی که حتی نمی تونست بچرخه :'( متاسفانه نتونستم عکسی ازش تهیه کنم اما می خوام بدونم اگه شرایط مشابهی پیش اومد کجا می تونم این رو شرح بدم؟آیا اداره محیط زیست برای دستگیری این دشمنان پرنده اقدام می کنه؟
bird and birdwatching is my life

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

شفایی

پاسخ : لاچین بی چاره....
« پاسخ #1 : مه 29, 2013, 01:53:20 pm »
لام
شک نکن
حتما اقدام کن و توضیح بده که این پرنده کمیابه و خرید و فروشش ممنوعه. اگه دستگیرش نکردن، شما بخرش بده به آقای علی اصل تا تیمارش کنه. البته اگه جنابعالی وقت یا تخصص نگهداری از شکاریها رو نداری.
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

yasamin.yousefi

« پاسخ #2 : مه 29, 2013, 02:06:34 pm »
بعید می دانم لاچین باشد
البته بهترین کار تماس با اداره محیط زیسته

reza_aliasl

« پاسخ #3 : مه 29, 2013, 03:35:31 pm »
همانطور که خانم یوسفی فرمودند بعیده لاچین باشه و به احتمال زیاد یک Barbary falcon است.به هر حال فرقی نمی کند در هر صورت گونه بسیار ارزشمند و در خطر انقراض است.
سریعا اداره محیط زیست شهر خود را از این موضوع با خبر کنید.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

Alireza Hashemi

« پاسخ #4 : مه 29, 2013, 08:20:40 pm »
البته کمیابی گونه در صورت صحت شناسایی بسیار مهمه و باید سریع عمل کرد ولی پیشنهاد میکنم در چنین مواردی خریداری نشه که دوباره تشویقی ایجاد نکنه. در اینجا من نیروی بازدارنده قانونی رو بهتر میدونم.  ;)
Go Birding, Go Wild

طرلان

« پاسخ #5 : مه 30, 2013, 12:39:22 am »
خدا كنه  بال  و برش سالم باشه تا بعد از اماده سازى سريعا ازادش كنند به نظر من همانطور كه دوستان كفتن خيلى سريع به محيط زيست كزارش كنيد تا اقدام كنن من هم جمعه خواهر زاده ام بردم بازار خليج براش جوجو بكيرم دست يك معتاد يك بحرى ديدم كه حال نزارى داشت براى همين سريعا خريدارى كردم  اتفاقا به جناب على اصلل هم تماس كرفتم براى تحويلش به ايشون براى اينكه خودم در حال حاضر از يك red nep نكهدارى مى كنم تا براى ازاد سازى اماده بشه و با درمان هايى كه انجام دادم بامبول فوت و مشكل شاهبر ها رو حل كردم و اكه خدا بخواد تا ٢ ماه ديكه رها ش مى كنم  مى دونم درست نيست كه خريدارى كنيم ولى اين ادم جاى ثابتى نداشت تا شناسايى بشه به جناب هاشمى هم حق مى دم كه از دستم ناراحت باشن ولى من طورى اين بحرى رو خريدم كه مطمئنم ديكه اون طرف دنبال شكارى نمى ره و فقط ٢٠ هزار تومان بهش دادم و كلى ناله نفرينم هم كرد ;D به هر حال خانوم كوجولو اسمشو كذاشت  egod و الان زير نظر دامبزشك مشغول مداوا هستش براش دعا كنيد كه زودتر رها بشه