تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

Canon SX60HS انتظارها به پایان رسید , سلام 65X زووووم!!!

Adel

ابتدا تبریک بابت از کما خارج شدن سایت

بالاخره انتظارها به پایان رسید و مدل جدید دوربین سوپرزوم Canon SX60HS بصورت رسمی معرفی شد و قراره به قیمت 549 دلار از تاریخ 20 اکتبر یا همون 28 مهرماه خودمون عرضه بشه .

مدل قبلی که SX50HS بود دیگه 2 سال از تولیدش گذشته بود و الان واقعا وقت ارتقای اساسی بود که کنون به خوبی انجام داده .

خوب مشخصاتش رو کمی توضیح میدم

مهمترین قسمت یا همون ZOOM در این مدل دوربین به مقدار باور نکردنی 65X رسیده یعنی عملا میتونه از 21mm  در حالت واید تا  1365mm
در حالت تله فتو زووم کنه که واقعا عالیه .
البته عملا نسبت به مدل قبلی واید تره و مقداری از 65X  زوم بعلت بیشتر شدن حالت واید هست

کیفیت عکسها از 12 مگا پیکسل به 16.1 مگاپیکسل افزایش یافته و پردازنده هم به DIGI6 ارتقا پیدا کرده تا کیفیت بهتری در محیطهای کم نور و نویز کمتر ایجاد کنه .

کیفیت چشمی و LCD به 922K ارتقا پیدا کرده و WIFI هم اضافه شده

EOS-styled grip  دستگریه یا گریپ مثل مدلهای حرفه ای شده تا بهتر بشه دوربین رو در دست گرفت
و تغیرات جالب دیگه که خودتون میتونید از منبع زیر مطالعه کنید .

با سپاس
عادل شمسی زادگان
93/6/25

منبع http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-sx60/canon-sx60A.HTM

پرواز را بخاطر بسپار ....

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Sattar Shiri

با تشکر از این خبر مهمتان.فکر میکنید کی به ایران برسد؟

Adel

با تشکر از این خبر مهمتان.فکر میکنید کی به ایران برسد؟
چون کنون تو ایران فعال هست احتمالا تو آبانماه تو فروشگاهای محصولات کنون بشه پیداش کرد  8)

peregrine

بسیار عالی

آیا اطلاع دارید با کشیده شدن گمرک روی قیمتش تقریباً به چه قیمتی اینجا فروش میره؟ و اینکه چقدر میتونه روی مدل های قدیمی تر تأثیر بذاره و قیمتشون پایین بیاد؟
سعید گله داری

Sattar Shiri

با مقایسه  قیمت مدلهای دیگه از جمله اس ایکس 50 در سایت آمازون و دیجی کالا میتونی قیمتشو تخمین بزنی. تفاوت قیمت خیلی جزئی است. مساله دیگه مدل اس ایکس 520 است که با اس ایکس 50 هم قیمت شده. مسلما همه دنبال 50 میرند تا 520.

amir beigpour

من که بیصبرانه منتظرکنون sx100 با 100 تا زوم !!!

Sattar Shiri

سلام دوستان . فعلا در سایتهای خارجی عرضه نشده در فروشگاههای ایران به فروش گذاشته شده. از یکیشون پرسیدم گفتند کنون به نمایندگانش 2 نمونه فرستاده... به نظرتون بخریم یا منتظر بعد 20 اکتبر باشیم

Adel

سلام دوستان . فعلا در سایتهای خارجی عرضه نشده در فروشگاههای ایران به فروش گذاشته شده. از یکیشون پرسیدم گفتند کنون به نمایندگانش 2 نمونه فرستاده... به نظرتون بخریم یا منتظر بعد 20 اکتبر باشیم

چه جالب که زودتر از عرضه جهانی تو بازار ایران هست  :), شما قیمت نگرفتین ؟  خوب میتونید بخرید مسلما نمونه های اولیه میتونه با کیفیت تر هم باشه .

Sattar Shiri

قیمتش ۱۶۷۰۰۰۰ تومان. درسته بعد از مدتی حتما کمی ارزونتر خواهد شد ولی بقول شما کیفیتش هم شاید تغییر کنه. تصمیم گرفته ام بخرم ببینیم حالا...

Adel

قیمتش ۱۶۷۰۰۰۰ تومان. درسته بعد از مدتی حتما کمی ارزونتر خواهد شد ولی بقول شما کیفیتش هم شاید تغییر کنه. تصمیم گرفته ام بخرم ببینیم حالا...

من خودم هم از آل دیجیتال سفارش دادم به قیمت 1615000  تومان  احتمالا 3 شنبه یا چهار شنبه هفته آینده به دستم خواهد رسید و حتما یه گزارش و نمونه عکس  اینجا خواهم گذاشت .

http://www.alldigitall.ir/product/72422/Camera-Canon-PowerShot-SX60-HS#page=1

masbi

سلام آقای Adel
لطفا اگه ممکنه ببینید canon sx60 حالتی داره که با 12 مگاپیکسل عکس بگیره؟
اگر داره آیا کیفیت عکسها در حالت 12 مگاپیکسل باز هم پایینتر از canon sx50 هست یا اینکه کیفیت یکسان است.
من مدتهاست درگیر این قضیه هستم که شاید بتوان کاری کرد که کیفیت عکسهای canon sx60 مانند canon sx50 باشد.
با سپاس

Adel

سلام آقای Adel
لطفا اگه ممکنه ببینید canon sx60 حالتی داره که با 12 مگاپیکسل عکس بگیره؟
اگر داره آیا کیفیت عکسها در حالت 12 مگاپیکسل باز هم پایینتر از canon sx50 هست یا اینکه کیفیت یکسان است.
من مدتهاست درگیر این قضیه هستم که شاید بتوان کاری کرد که کیفیت عکسهای canon sx60 مانند canon sx50 باشد.
با سپاس

درود دوست عزیز

بحث گرفتن عکس با مگا پیکسل کمتر نیست چون تاثیر نخواهد داشت , اصولا سنسور Sx60hs به علت بالا تر رفتن مقدار پیکسلها یعنی اضافه شدن 4 مگا پیکسل به آن رفتار نویزی بیشتری از خود نشان میدهد یعنی در فواصل مشابه با مدل sx50hs تصاویر به اصطلاح دانه دانه تر میشود که دور از انتظار هم نیست ... بنظر من بهترین مقدار مگا پیکسل برای این اندازه سنسور همان 12 مگا پیکسل هست اگر چه کانن به علت رقابت در بازار مجبور شده مگا پیکسل رو افزایش بده چون خارج از بحث تخصصی باید به فکر فروش و ویترین مغازه ها  و تبلیغات ها هم باشه

اگر نظر من رو میخای و بین این دو دوربین گیر کردی کمی صبر کن چون نیکون مدل P610 رو معرفی کرده و بزودی وارد بازار میشه اگه کندی فوکوس و کندی دیوانه وار  عکس پیاپی (30 ثانیه به کما رفتن دوربین ) در  مدل قبلی رو برطرف کرده باشه میتونه گزینه خوبی باشه چون هم NFC هم Wifi داره و GPS هم درونش قرار گرفته و کیفیت چشمی اون هم مثل مدل sx60hs به 921 هزار پیکسل ارتقا پیدا کرده و مقدار زوم و خروجی تصویرش از همه بهتره

ولی اگر عجله داری تصمیم با خودتونه چون در نها یت مصرف کننده شما هستید, یا sx50 با زوم کمتر و امکانات کمتر ولی تصاویری نسبتا بهتر و یا sx60 با زوم و امکانات بهتر و تصاویر نسبتا نویزی تر رو انتخاب کنید .

انتخاب خود من SX60hs بود .
در انتها سه  مدل عکس گرفته شده با دو مدل رو قرار میدم خودتون قضاوت کنید . ( این عکسها در مقدار انتهای زوم با بیشترین کیفیت در شرایط نوری یکسان گرفته شده اند .

- 1 - کانن SX60 Hs
- 2 - کانن Sx50 Hs
- 3 - نیکن P600

پیروز باشید

masbi

ممنونم از پاسخ شما دوست عزیز
سعی می کنم بیشتر صبر کنم تا ببینم نیکون p610 چه حرفهایی برای گفتن دارد.
البته پیگیر کامنتهای جدید و راهنمایی های خوب شما دوست عزیز هم هستم.

masbi

نیکون که p900 رو با 83X زوم ارائه کرده.
نظرتون چیه؟
1. مجهز شدن به GPS و NFC
2. ماکزیمم گشودگی دیافراگم بهتر. در مدل قبلی 3.3 بود و اکنون 2.8 شده است.
3. زوم 83 برابر

Adel

نیکون که p900 رو با 83X زوم ارائه کرده.
نظرتون چیه؟
1. مجهز شدن به GPS و NFC
2. ماکزیمم گشودگی دیافراگم بهتر. در مدل قبلی 3.3 بود و اکنون 2.8 شده است.
3. زوم 83 برابر

توسایت معرفیشو گذاشتم قبلا

نمونه عکسهاش رو که من دیدم فوق العاده هست ...

این آدرس سایت نیکون ژاپن
http://www.nikon-image.com/products/compact/lineup/p900/sample.html

....
پیروز باشید