تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

اعلام موجودیت "کمپین پرواز"

Alireza Hashemi

اعلام موجودیت "کمپین پرواز"
« : سپتامبر 28, 2014, 01:03:48 pm »

اعلام موجودیت «کمپین پرواز»
همزمان با آغاز نسل کشی پرندگان مهاجر فریدونکنار/ درخواست همراهیبا همکاری برخی فعالان و دلسوزان از جمله چندین موسسه و گروه مردمی حامی محیط زیست کمپینی برای جلوگیری از ادامه روند کنونی نسل کشی و کشتار حیات وحش در منطقه فریدونکنار ایجاد شده است. در بیانیه اعلام موجودیت این کمپین آمده است:

«تالاب بین المللی فریدونکنار دارای جایگاه ثبت شده در کنوانسیون بین المللی رامسر، جزء یکی از ارزشمندترین زیستگاه پرندگان آبزی در ایران به شمار می رود.
با توجه به اینکه سالانه این تالاب میزبان تعداد بی شماری از پرندگان مهاجر و همچنین گونه های در معرض خطر انقراض کشوری و جهانی است که از ارزش زیستی انکارناپذیری برخوردار هستند، از این رو بر آن شدیم تا برای حراست از حیات وحش کشوردر مقابل نسل کشی پرندگان آبزی تالاب بین المللی فریدونکنار توسط شکارچیان و صیادان غیر مجاز این منطقه اقدام کنیم.
مناطق فریدونکنار، سرخرود و میانکاله از چنان غنای زیستی با ارزشی برخوردار هستند که می توانند به یکی از قطب های پرنده نگری در کشور تبدیل شوند اما در حال حاضر، نبض تعداد زیادی از گونه های در معرض خطر این مناطق توسط شکارچیان،به شماره افتاده است.
از شما دعوت می کنیم تا ما را برای پایان دادن به کشتار، زنده گیری و قاچاق این پرندگان، همراهی و حمایت کنید تا از طریق مشارکت افراد متخصص، علاقه مند و طبیعت دوست این سرزمین، بتوانیم طی اقدامی به هنگام، وضعیت کنونی حیات وحش شمال این سرزمین را از حالت وخیم و شکننده خارج کرده و زمینه ای مناسب برای ارتقای سطح کیفی پاسداری از این گونه های ارزشمند را فراهم سازیم. با توجه به مباحث تخصصی انجام شده، هدف گذاری برای نخستین گام این کمپین، متوقف کردن تعبیه دام های هوایی در سال ۱۳۹۳ خواهد بود.
امید آنکه بتوانیم اقدامات نقض کننده حقوق حیوانات که به صورت چشمگیری توسط صیادان و شکارچیان صورت می گیرد را متوقف سازیم و امنیت را به زیستگاه این پرندگان برگردانیم.
در صورت تمایل به همراهی، برای تعیین زمینه فعالیت مشترک در اولین فرصت:
۱- لوگوی مجموعه مایل به همراهی
۲- تلفن تماس (ترجیحا شماره ای که برای تماس وایبری نیز تنظیم شده باشد.)
۳- ایمیلتان
را به آدرس parvaz.campaign@gmail.com ارسال فرمایید.»

با به اشتراک گذاشتن این خبر ما را در اطلاع رسانی یاری نمایید.
Go Birding, Go Wild