تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

گنجشک , تست دوربین Canon SX60 HS

Adel

گنجشک , تست دوربین Canon SX60 HS
« : اكتبر 22, 2014, 01:23:21 pm »
درود دوستان گرامی

دوربین Canon SX60 HS دیروز به دست من رسید و  طبق وعده قبلی دو عدد عکس دم دست ترین پرنده رو با حد اکثر مقدار زوم و کیفیت تهیه کردم . دوست دارم دوستان در مورد کیفیت این دوربین  نظر بدهند.
با سپاس
عکاسی روی دست از پنجره فاصله حدود 10 متر

به علت اینکه میخاستم عکسها خام باشند اونها رو مستقیم و بدون کراپ و ادیت آپلود کردم و هیچگونه تغیری در اونها ندادم

پرواز را بخاطر بسپار ....

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Sattar Shiri

پاسخ : گنجشک , تست دوربین Canon SX60 HS
« پاسخ #1 : اكتبر 23, 2014, 09:24:58 am »
سلام. دوستانی که با مدلهای قبلی این دوربین کار کرده اند می توانند نظر بدن (که فقط تشکر کرده اند).
سایت زیرمقایسه دقیقی بین sx50 و sx60 کرده... ضمنا مقایسه خوبی بین اس ال ار و Sx50.
به واسطه ایمیل از ایشان راهنمایی خواستم، خانم لیلیان استوک sx50 را پیشنهاد کردند. گفتند نسبت به مدل جدید شارپ تر است
http://stokesbirdingblog.blogspot.com/2014/04/review-canon-sx-60-for-bird-photography.html
با فری گیت باید وارد بشید

Adel

« پاسخ #2 : اكتبر 24, 2014, 10:03:19 am »
درود
من sx50hs رو تست نکردم ولی به نسبت دوربین قبلی خودم که sx20 بود خیلی خیلی پیشرفت کرده مخصوصا اینکه wifi داره و راحت با گوشیم galaxy s4 سینک میشه و عکسها و فیلمها مستقیم میره تو گوشی و همچنین امکان کنترل دوربین و عکس گرفتن از طریق گوشی هم فراهمه که خیلی جالبه

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #3 : نوامبر 10, 2014, 01:37:41 pm »
ممنون از عکسی که از دوربین جدیدالورود گذاشتین ...من قصد دارم یک دوربین SX60 بخرم و منتظر هستم که تست خودشو رو بده ... البته دوربین های من G12 و 7D هست و یک دوربین SX50 لازم داشتم که این جدیده وارد شد. آقای عادل با این دوربین جدید آیا فیلمبرداری هم کردین و چطور بوده؟

تشکر و سپاس
Where bird is, life is also

ehsan

« پاسخ #4 : نوامبر 10, 2014, 04:58:23 pm »
من یه دوربین Nikon p600 گرفتم. یه گزینه خودکار داره برای پرنده نگری! از sx60 ارزونتره
کار منو که راه انداخته
این عکس ها با گزینه خودکار پرنده نگریش گرفته شده

Adel

« پاسخ #5 : نوامبر 10, 2014, 09:42:57 pm »
ممنون از عکسی که از دوربین جدیدالورود گذاشتین ...من قصد دارم یک دوربین SX60 بخرم و منتظر هستم که تست خودشو رو بده ... البته دوربین های من G12 و 7D هست و یک دوربین SX50 لازم داشتم که این جدیده وارد شد. آقای عادل با این دوربین جدید آیا فیلمبرداری هم کردین و چطور بوده؟

تشکر و سپاس

درود شهرزاد خانوم  :D ...

بنظر من  شاید بهترین عملکردش فیلمبرداریش باشه که با 60 فریم Full HD  واقعا با کیفیت هست و Slow Motion  هم تا 240 فریم بر ثانیه میگیره که البته کیفیت میاد پایین و به لطف موتور USM  که داره زوم تقریبا روی فیلم بدون صداست و لرزش گیر هم تا انتهای زوم OPTICAL خوب عمل میکنه  ولی با زوم دیجیتال لرزش زیاد میشه و ورودی میکروفون هم برای رکورد با کیفیت تره صدا داره و در نظر داشته باشین که  در مقابل مدل SX50 فقط 24 فریم فیلمبرداری میکنه  .

من به عنوان یه دوربین برای مواقعی که نمیخواهید لنز و دوربین DSLR رو حمل کنید یا بعنوان دوربین Alternative واقعا پیشنهاد میکنم .

پیروز باشید

Adel

« پاسخ #6 : نوامبر 10, 2014, 09:55:07 pm »
من یه دوربین Nikon p600 گرفتم. یه گزینه خودکار داره برای پرنده نگری! از sx60 ارزونتره
کار منو که راه انداخته
این عکس ها با گزینه خودکار پرنده نگریش گرفته شده

درود احسان جان مبارک باشه امیدوارم عکسهایی زیبا بگیرید با دوربین :D
خیلی دوست داشتم که مدل نیکون p600 رو هم تست کنم

خوشبختانه عکسهای شما اگزیف داره و من باتوجه به حداکثر فوکال دوربین شما در حالنت OPTICAL  که مقدار mm 258 هست و مقدار زوم شمار روی سوژه اول که 236 mm هست اونرو sharp نمیبینم و کیفیت به شدت افت کرده .

ولی روی کاغذ میبایست بعلت اینکه مقدار زوم Optical این دوربین از sx60 کنون ( که 247 mm هست )  بیشتره عکسهای شارپتری در فاصله مساوی بدست بیاد .
البته خوب اختلاف قیمت 400 هزارتومنی هم کم نیست .

سپاس از عکسهای شما

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #7 : ژانویه 13, 2015, 03:17:04 pm »
سلام بر آقای عادل گرامی،

ممنونم از پاسخ کامل و از اینکه راهنمایی کردین و همینطور مقایسه دو برند و تفاوت هاش .... از آقای احسان هم بابت معرفی دوربنی نیکون تشکر می کنم.
 با این تغییرات قیمت دلار و نفت .... همچنان منتظریم شاید به قیمت مناسب تر برای خرید برسه... شاد و سربلند باشید.

Adel

« پاسخ #8 : ژانویه 13, 2015, 10:10:28 pm »
سلام بر آقای عادل گرامی،

ممنونم از پاسخ کامل و از اینکه راهنمایی کردین و همینطور مقایسه دو برند و تفاوت هاش .... از آقای احسان هم بابت معرفی دوربنی نیکون تشکر می کنم.
 با این تغییرات قیمت دلار و نفت .... همچنان منتظریم شاید به قیمت مناسب تر برای خرید برسه... شاد و سربلند باشید.

سلام خانم فتاحی

خواهش میکنم و در تکمیل مطالب قبل چند نکته رو در مورد این سه مدل canon sx50 hs  و canon sx60 hs و nikon p600 اضافه میکنم

از لحاض کیفیت تصاویر من مدل sx50 رو که مقایسه میکنم واقعا تصاویر بهتری از sx60 و p600 ثبت میکنه و این یکم عجیبه ... مدل نیکون p600 رو اصلا پیشنهاد نمیکنم چون تست کردم و منو مایوس کرد ... عکسهاش  کمی رنگ پریده هست و احساس میکنم نرم افزار روی خروجی عکسها تاثیر زیادی میزاره در ضمن خیلی خیلی دوربین کندی هست ... مثلا وقتی عکاسی پیاپی میکنید حدود 30 ثانیه دوربین به کما میره و هیچی کار نمیکنه(با سریع ترین مموری کارت تست کردم ) تا اینکه دوباره مجدد آماده بکار بشه ( تو این حالت sx60 هیچ تاخیری نداره و بلافاصله آماده بکار میشه ) و فکوسش هم خیلی دردناکه و در انتهای زوم واقعا سخت فکوس میکنه البته فکوس کنون ها هم خیلی خوب نیست ولی از نیکون بهتره .

در کل به نظر من مدل sx50 hs  هنوز هم بهترین دوربین سوپرزوومه برای عکاسی  ولی در حالت فیلم برداری sx60 hs کمی بهتره  و از نظر مقدار زوم nikon p600 از همشون بیشتر زوم میکنه .

جالب اینجاست که nikon بزودی میخاد مدل p610  رو معرفی کنه که احتمالا مشکلات اینو بر طرف کنه .

امیدوارم کنون تو مدل بعدیش یه دوربین سوپرزوم بهتری رو به بازار بده چون واقعا انتظار طولانی برای مدل sx60 hs و بهبود بخشیدن به مدل قبلی به نظر من خیلی بر آورده نشد .

امیدوارم مفید باشه

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #9 : ژانویه 14, 2015, 10:41:23 am »
درود بر شما آقای عادل

از توضیحات تکمیلی شما تشکر می کنم و با این اوصاف به نظر می رسه همون sx50 کارایی بهتری داشته باشه و بیشترین کاربری که می تونه برای من داشته باشه اینه که جاهایی که نمی تونم از دوربین 7D و لنز بزرگ استفاده کنم و ممنوعیت داره، بشه با این دوربین عکس بگیرم.
با تشکر مجدد

masbi

« پاسخ #10 : فوریه 14, 2015, 11:32:33 am »
سلام
ممنونم که مقایسه خوبی بین sx50 , sx60 , p600 انجام دادید.
لطفا اگه ممکنه sony HX400 رو هم با آنها مقایسه کنید.
ممنون

masbi

« پاسخ #11 : فوریه 15, 2015, 10:28:18 am »
لطفا اگه ممکنه ببینید canon sx60 حالتی داره که با 12 مگاپیکسل عکس بگیره؟
اگر داره آیا کیفیت عکسها در حالت 12 مگاپیکسل باز هم پایینتر از canon sx50 هست یا اینکه کیفیت یکسان است.
من مدتهاست درگیر این قضیه هستم که شاید بتوان کاری کرد که کیفیت عکسهای canon sx60 مانند canon sx50 باشد.
با سپاس