تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

طلایی یا صحرایی یا ... ؟

mirover

طلایی یا صحرایی یا ... ؟
« : فوریه 04, 2015, 10:52:51 am »
درود.
رکورد در ورامین انجام گرفته.حوالی قرچک.
اگزیف کامل دارد.

با طبیعت دوست باش.ممنونم.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

amir beigpour

پاسخ : طلایی یا صحرایی یا ... ؟
« پاسخ #1 : فوریه 04, 2015, 02:20:51 pm »
صحرایی بالغ

mohamad

« پاسخ #2 : فوریه 05, 2015, 08:36:03 pm »
سلام
به نظر من عقاب شاهی
سید محمدرضا کشفی

Pooyan

« پاسخ #3 : فوریه 05, 2015, 09:02:56 pm »
سلام
به نظر من عقاب شاهی

چرا؟
محسن واحدي پور

mohamad

« پاسخ #4 : فوریه 06, 2015, 12:18:49 pm »
نوارهای عرضی روی شاهپرهای ثانویه عقاب شاهی در قسمت هایی کمرنگ میشه و در بعضی قسمت ها اصلا دیده نمیشه، که در مورد عقاب صحرایی حالت یکدست تری داره.
به نظرم بارزترین تفاوت شان رنگ بندی دم هست که عقاب شاهی نوار پهن و سیاه رنگی در انتهای دم داره و عقاب صحرایی دمی با نوارهای عرضی یک دست تا انتها داره.
طلایی رنگ بودن قسمتی از پرها در ناحیه بازو و روشن بودن پوشپرهای زیر دم هم در عقاب شاهی بالغ قابل توجه هست.
سید محمدرضا کشفی

Adel

« پاسخ #5 : فوریه 06, 2015, 01:32:52 pm »
درود.
رکورد در ورامین انجام گرفته.حوالی قرچک.
اگزیف کامل دارد.

101 متر فاصله ؟‌  :o  لنزتون چیه دوست عزیز ??? ؟
پرواز را بخاطر بسپار ....

mirover

« پاسخ #6 : فوریه 06, 2015, 06:12:09 pm »
درود
تامرون 150 600 این تصویر هم در حدود 30 درصد کراپ دارد.
با طبیعت دوست باش.ممنونم.

Alireza Hashemi

« پاسخ #7 : فوریه 06, 2015, 07:42:59 pm »
نوارهای عرضی روی شاهپرهای ثانویه عقاب شاهی در قسمت هایی کمرنگ میشه و در بعضی قسمت ها اصلا دیده نمیشه، که در مورد عقاب صحرایی حالت یکدست تری داره.
به نظرم بارزترین تفاوت شان رنگ بندی دم هست که عقاب شاهی نوار پهن و سیاه رنگی در انتهای دم داره و عقاب صحرایی دمی با نوارهای عرضی یک دست تا انتها داره.
طلایی رنگ بودن قسمتی از پرها در ناحیه بازو و روشن بودن پوشپرهای زیر دم هم در عقاب شاهی بالغ قابل توجه هست.

من نظر اول فکر کردم احتمالا استپی باشه. درست فرمودید نحوه قرار گیری شاهپرهای اولیه هم صحبت شمارو تایید میکنه. عالی بود.
Go Birding, Go Wild

ehsan

« پاسخ #8 : فوریه 06, 2015, 08:35:03 pm »
خط زرد دهانی به پشت چشم میرسه؛ آیا شاهی میتونه چنین ویژگی داشته باشه؟ در ضمن من روی مچ دست تیرگی می بینم. پرهای پوششی زیر بال چندان سیاه به نظر نمیرسن. شاید بهتر باشه عکس کمی روشن بشه.

reza_aliasl

« پاسخ #9 : فوریه 07, 2015, 08:55:13 am »
زنده باد دوست من
در همان ابتدا رنگ به نسبت طلایی ناحیه پشت گردن مارو از عقاب صحرایی جدا می کنه عقاب صحرایی آن هم در سنین بالا فقط ناحیه تارک به طلایی می زند
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

Pooyan

« پاسخ #10 : فوریه 07, 2015, 09:31:01 am »

من نظر اول فکر کردم احتمالا استپی باشه. درست فرمودید نحوه قرار گیری شاهپرهای اولیه هم صحبت شمارو تایید میکنه. عالی بود.

عليرضاي عزيز

در مورد تفاوت چيدمان شاهپرها كمي بيشتر توضيح مي دهيد؟
محسن واحدي پور

Alireza Hashemi

« پاسخ #11 : فوریه 07, 2015, 10:54:38 am »
معمولا انتظار میره در پرواز اونچه در بین پرنده نگرها به انگشتان معروفه در عقاب شاهی بلندتر و کشیده تر دیده بشه در حالی که در عقاب استپی کمی مجموعه انگشتان بخاطر کوتاهی فاصله بین اونها گردتر دیده میشن.  یعنی انگشتان کشیده تر بنظر نمیرسند. البته این بلندی یا کوتاهی قبل از اینکه به طول شاهپرا مربوط باشه به شکاف بین اونها مربوطه.
Go Birding, Go Wild

ehsan

« پاسخ #12 : فوریه 07, 2015, 07:01:31 pm »
از اونجایی که قانع نشدم این عقاب شاهی باشه و پاسخ سوالات من رو هم که ندادید ;) عکس رو در birdforum.net قرار دادم و نظر پرنده نگران فرنگی این هست که این عقاب شاهی نیست، استپی هم نیست! بلکه طلاییه.

reza_aliasl

« پاسخ #13 : فوریه 08, 2015, 01:38:54 am »
خب حالا جالب شد!
طرح نوار های عرضی روی شاهپرها و دم و نیز دم کوتاه و شاه پر های ثانویه نه چندان بلند به نفع عقاب شاهی!
و رنگ به نسبت طلایی فرم نگه داشتن بال ها و.. به نفع طلایی!

هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

Alireza Hashemi

« پاسخ #14 : فوریه 08, 2015, 10:11:56 am »
واقعا نمیدونم چرا ما ذهنمون سمت طلایی نرفت. بیشتر به اون میخوره. من که برای خودم سوتی  ;D ;D میدونم. مرسی آقا احسان
Go Birding, Go Wild