تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

PowerShot G3X زوم زیاد و کیفیت بالا همزمان در سری کامپکت پیشرفته

Adel

درود به شما

خوب مثل اینکه سرانجام کمپانی بزرگ کانون دست به کار شده و میخواهد آرزوی پرنده نگران آماتور و تا حدودی حرفه ای رو به حقیقت برسونه و دوربین فوق العاده PowerShot G3X رو معرفی کرده که با توانایی زوم 25X یعنی  محدوده  24 تا 600 میلیمتری میتونه با سنسور نسبتا بزرگ و 1 اینچی خودش تصاویر فوق العاده ای رو ثبت کنه این سنسور دو برابر سنسور دوربینهای نظیر کانون SX60hs و یا Nikon P600 و اصولا دوربینهای این رده یا به اصطلاح بریج هست و مسلما با تکنولوژی بروز و پردازنده جدید خودش باید انتظار تصاویری شفاف و با شارپنس خوب از اون باشیم .

این دوربین قراره در نمایشگاه +CP در ژاپن که چند روز دیگست بصورت کامل و با مشخصات رونمایی بشه .

این دوربین من رو به یاد دوربینهای سوپرزوم در چند سال پیش می اندازه که از مدل sx1 کانن با 10X زوم شروع شد و امروزه به 65x زوم رسیده و مسلما این دوربین هم در سالهای آینده میتونه همین مسیر رو طی کنه و شاید کم کم دوران سنسورهای کوچک سری بریج به پایان برسه ...

برای مقایسه اندازه سنسور این دوربین رو با سری بریج قرار دادم
موفق و پیروز باشید

منبع http://www.engadget.com/2015/02/05/canon-powershot-g3-x/
پرواز را بخاطر بسپار ....

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

reza_aliasl

:)
عالیه فقط اینکه کاش میشد زومش بره تا 40
هرچند بقول محسن عزیز به این سایز سنسور شاید این آرزوی من برآورده می نشود  :D
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

Adel

:)
عالیه فقط اینکه کاش میشد زومش بره تا 40
هرچند بقول محسن عزیز به این سایز سنسور شاید این آرزوی من برآورده می نشود  :D

مسلما در آینده سایز سنسور و محدوده زوم با توجه به پیشرفت عجیب تکنولوژی خیلی بیشتر خواهد شد

من فکر میکنم روزی اونقدر تکنولوژی پیشرفت کنه که فقط یک وسیله  بشکل لنز یا عینک روی چشم قرار بگیره و فواصل زیاد رو با کیفیت فوق العاده بتونه ثبت کنه ....
ژول ورنی هستم برای خودم ... ::) ;D

Pooyan

فقط توجه کنید هر چه سایز سنسور بزرگتر، المانهای اپتیکی لنزهای سوپرتله بزرگتر و سنگین تر و گرانتر. خصوصا اگر قرار باشد کیفیت در این رده از دوربینها در سطح مورد انتظار همچنان حفظ شود. ضمنا اگر انتظار دیافراگم نسبتا باز را هم داشته باشید که همه چیز را باید تصاعدی حساب کنید.
محسن واحدي پور

Adel

فقط توجه کنید هر چه سایز سنسور بزرگتر، المانهای اپتیکی لنزهای سوپرتله بزرگتر و سنگین تر و گرانتر. خصوصا اگر قرار باشد کیفیت در این رده از دوربینها در سطح مورد انتظار همچنان حفظ شود. ضمنا اگر انتظار دیافراگم نسبتا باز را هم داشته باشید که همه چیز را باید تصاعدی حساب کنید.

مواردی که شما فرمودید کاملا صحیح است  ولی پیشرفت تکنولوژی را هم در نظر بگیرید که قیمت را کاهش و راندمان را بالاتر خواهد برد , مثلا چند سال پیش تصور دوربین کامپکت با لنز 600 میلیمتری و سنسور 1 اینچی تقریبا محال بود ...
با سپاس