تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

بارباری بال شکسته

شفایی

بارباری بال شکسته
« : فوریه 07, 2015, 09:37:18 pm »
سه هفته پیش یه آقایی، یه پرنده بال شکسته را میاره به اداره محیط زیست، 200 کیلومتر اونور یاسوج و میگه اینو توی باغم پیدا کرده ام. محیط زیست هم "لیل" تشخیصش میده، بصورت اتفاقی عکس پرنده رو دیدم. یه بارباری بالغ شیک! خلاصه با کلی پیگیری، یه دامپزشک فرستادم پرنده رو ببینه. نظرش بر شکستگی بال بود. خودم با یه دامپزشک همکارم رفتیم اونجا، دیدیم بال را آتل بستن ولی جوش نخورده و نوک بال آویزونه. دوباره آتل بستیم و فردا صبح اونو میارن پیش خودم که عکس از بالش بگیریم تا ببینم میتونه خوب بشه و به فصل جفتگیری برسه یانه!!! خیلی براش ناراحتم. البته بیشتر نگرانم به آدم عادت کرده باشه و ....
توی عکس بال سمت راست آویزونشه می بینید. لحظاتی بعد، هم از غذایش اثری نیست. خیلی خوب غذا میخوره.
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

peregrine

پاسخ : بارباری بال شکسته
« پاسخ #1 : فوریه 07, 2015, 11:57:57 pm »
با اجازتون فکر کنم نگرانیتون کاملاً درسته، پرنده اگه عادت نکرده باشه به این شرایط که اصلاً خوراک نمیخوره!! و اینکه شاهپراش یک کم ریش ریش شده و احتمالاً چند روزی رو توی قفس بوده؛ شاید...
باز هم جای شکرش باقیه.
سعید گله داری

Alireza Hashemi

« پاسخ #2 : فوریه 08, 2015, 09:29:23 am »
معمولا وقتی پرنده بال شکسته به دست ما میرسه نمیدونیم چند روز از این شکستگی گذشته.  متاسفانه در بسیاری اوقات به دلیل نکروز و عفونت در اثر شکستگی درمان نشده، آتل و فیکس کردن جواب نمیده. امیدوارم این پرنده سلامتیش رو بدست بیاره
Go Birding, Go Wild

شفایی

« پاسخ #3 : فوریه 08, 2015, 09:53:52 pm »
امروز بردیمش رادیولوژی. متاسفانه سه تا شکستگی توی نوک بالش هست که بعد از کلی صحبت و فرستادن عکسای رادیولوژی برای دکتر معماریان و دکتر شکیباقرار شد بال رو دوباره با بانداژ کشی فیکسش کنیم تا ....

keyvan

« پاسخ #4 : فوریه 27, 2015, 02:47:10 pm »
سلام
ببخشید پرنده رو میفرستید مرکز بازپروری پردیسان؟
bird and birdwatching is my life

شفایی

« پاسخ #5 : فوریه 27, 2015, 11:15:19 pm »
سلام. نه همینجا نگهداری میشه.