تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

شیوه عجیب شکار دلیجه

mirover

شیوه عجیب شکار دلیجه
« : فوریه 21, 2015, 09:19:59 am »
سلام

در حدود دو ما پیش در شالی زار های اطراف آمل بدنبال شکاری های مختلف از جمله کور کور  و سارگپه بودم که از فاصله بسیار دور متوجه بازی منحصر بفرد دلیجه ای در آسمان شدم با آن توقف و بالبازی خاص خودش ، سپس به سمت اون تغییر مسیر دادم تا در صورتی هم که ندیدمش ار طریق جاده به سمت محل اقامت برگردم.

تقریبا گمش کرده بودم که دیدم روی شاخه های یک درخت جا خوش کرده ، مو قعیتم خوب نبود و خیلی با حوصله رفتم تا جایگیری خوبی داشته باشم.حسابی نزدیک شده بودم و چندتا شات هم گرفتم که یکهو دیدم مثل اینکه پرنده سکته کرده باشده از شاخه مثل سنگ، از ارتفاع تقریبا 15 متری به زمین افتاد.دوربین رو رها کردم تا برم کمکش کنم گفتم حتما تیر خورده بوده و شانس آورده که پست من خورده  ::) ، که دیدم بلند شد و به کمی سنگین روی درخت کوتاه تری نشست.برگشتم به سمت دوربین و مجدد مشغول شدم دیدم که یه موش بین دوتا پاش نگه داشته ولی بال راستش هم کمی افتاده.(عکس ضمیمه)
قبل از این اتفاق ، پرواز خوبی داشت البته من فاصله ام زیاد بود ولی پروازش غیر طبیعی نبود.داشت مشغول خوردن میشد ولی بازهم دوست داشتم نزدیک تر شوم که ظاهرا زیاد از حضور من در انجا خرسند نبود.
سرم رو که برگردوندم تا نزدیک شم دیگه ندیدمش و به سرعت برق دور شد.
نمیدونم این مدل شکار طبیعیه یانه یا ممکنه بعضا باعث آسیب به خود پردنده بشه یا نه!!. البته این احتمال رو هم میدم که موش هم متوجه من شده بوده و داشته جابجا میشده و دلیجه در شکار تعجیل کرده باشه.
با طبیعت دوست باش.ممنونم.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند: