تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

مشاهده شکاری در شهر گنبد

Murano200

مشاهده شکاری در شهر گنبد
« : فوریه 27, 2015, 01:50:41 pm »
سلام
روز دوشنبه 4 اسفند ماه حدود ساعت 5ونیم غروب پسر کوچکم خبرداد که پرنده بزرگی را درحیاط خانه مان دیده است .من هم با عجله دوربین عکاسی رابرداشته ومشاهده کردم که یک پرنده شکاری درکنار طبقه پنجم آپارتمان همسایه روی یک میل گرد نشسته است دو عکس از پرنده گرفتم ولی نمیدانم که چرا دوربین خوب فوکوس نکرد. ابتدا با توجه به کیفیت نامناسب عکس نمی خواستم آنرا به تالار بفرستم ولی بعد گفتم که امکان دارد اعضای محترم وعلاقمند به پرندگان تالار بتوانند نوع آنرا شناسایی نمایند. لذا با پوزش فراوان ازکیفیت نامناسب عکسها آنها را ارائه مینمایم. ضمنا اندازه آن بزرگتر از دلیجه بود وتقریبا به اندازه کلاغ بود.

امروز صبح هم برای انجام کاری به مرکز شهر رفته بودم موقع برگشتن از داخل پارک قابوس آمدم ودرآسمان پارک قابوس(مجاور آرمگاه قابوس ابن وشمگیر) پرنده شکاری را دیدم که بنظرم قرقی بود.
لازم بیاد آوری آست که من قبلا پرنده شکاری را در داخل شهر گنبد نمی دیدم ولی در همین هفته دو تا از آنها را مشاهدده کردم.
ضمنا درصورت گرفتن عکس های مناسب از پرندگان شکاری داخل شهر گنبد انشالله آنهارا درپاسخ به این ارسال در تالار قرار خواهم داد.

محمد قربان کنعانی

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

keyvan

پاسخ : مشاهده شکاری در شهر گنبد
« پاسخ #1 : فوریه 27, 2015, 02:43:20 pm »
سلام
آخه فرم نشستنش به قوش سانان نمیخوره اصلا!
bird and birdwatching is my life

Murano200

« پاسخ #2 : فوریه 27, 2015, 07:00:50 pm »
سلام
آخه فرم نشستنش به قوش سانان نمیخوره اصلا!
سلام-با تشکر ازکیوان عزیز-عکس ها مربوط به قرقی نیستند.آیا فرم نشستن پرنده به دلیجه یا دیگر پرندگان شکاری غیر از خانواده قوش ها نمی خورد.
محمد قربان کنعانی

keyvan

« پاسخ #3 : فوریه 27, 2015, 07:40:58 pm »
به نظر من که از شاهین هاس
یزره پررنگ تر از دلیجس
میخوام بگم بالابان ولی میترسم مسخرم کنین!
حالا شما هم بالابان رو نشنیده بگیر!  ;D

keyvan

« پاسخ #4 : فوریه 27, 2015, 08:02:15 pm »
یه بار دیگه نگاه کردم
دلیجه معمولی نر!
اونم به خاطر صورتش که طوسیه...
و ناخن هاش که به نظر سیاه میاد