تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

Golden Eagle

daryushd

Golden Eagle
« : مارس 30, 2015, 03:34:01 pm »
سپاس و درود
ایکاش علاقه نداشتیم تا با دیدن این صحنه ها دچار ناراحتی نمی شدیم چرا باید این پرنده باشکوه از ناحیه بال دچار حادثه شود آنهم توسط شکارچی بی وجدان... مگر نه اینکه شکارچی ها اذعان دارند که هرگز به شکارچی های طبیعت تیراندازی نمیکنند ... واقعا جای این پرنده در اینجاست یا در پهنه آسمانها که با بال بازروی های باشکوهش اقتداربی همتای خود را به رخ همه اجزای طبیعت و ما انسانهای به ظاهر متمدن بکشاند...
 به امید آنکه هیچگاه با این صحنه ها روبرو نشویم...

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

شفایی

پاسخ : Golden Eagle
« پاسخ #1 : آوریل 01, 2015, 02:45:12 am »
چرا پاشو ایقد سفت با بند بستین
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

mohsenmallah

« پاسخ #2 : آوریل 01, 2015, 02:46:07 pm »
سلام

ممنون از پستتون.

واقعاً آدم می مونه چی بگه به این آدم ها...
اما یه مطلبی که وجود داره اینه که همه ی این شکارها توسط شکارچیان حرفه ای صورت نمی گیره و نباید نادیده بگیریم کسانی که با شکار تفریح می کنند.
چند سال قبل در شیراز چند نفر با تفنگ شکاری دهها شکاری را در یک محدوده کوچک شکار کرده بودند. اتفاقاً ایام عید نوروز هم بود!!!
در شهرهای کوچک و حتی برخی روستاها هنوز هم می بینیم که برخی تفنگ به دست مشغول شکار هستند! شکاری که همین پرندگانی هستند که حتی گوشت آن را هم نمی توانند بخورند!!!!
تا به حال چند بار با این شکارچیان مواجهه شده ایم اما هیچ وقت نتوانسته ایم کار خاصی صورت بدیم...شاید بی ربط باشه اما چند وقت پیش به تالاب عشق آباد رفتیم برای پرنده نگری، پرنده ها آشفته بودند، حدس زدیم که خبری باشه... توی نیزار اطراف تالاب داشتیم می گشتیم که دو شکارچی با اسلحه همراه با اردک ها و غازهایی که شکار کرده بودند بیرون آمدند!!! وقتی اعتراض کردیم گفتند: شما هم 50 تومن بدید بیاید اینجا شکار!!!...هیچ چاره ای نداشتم جز اینکه با 110 تماس بگیریم و گفتند تا چند دقیقه دیگه نیرو می فرستیم، ولی فکر می کنم هنوز چند دقیقه اونا به سر نیومده که سر برسند!

....
حدود سه سال پیش یه ترمتای زخمی رو بعد از چند وقت نگهداری رها کردیم رفت!
زیاد وارد نبودم به نگهداری، ولی چون جایی نبود که اونو تحویل بدیم مجبور شدم خودم نگهش دارم...اگر عکسش رو دیدم میذارم اینجا...
باز هم از گزارشتون ممنون... :)
با دوربین به شکار پرندگان میروم

daryushd

« پاسخ #3 : آوریل 01, 2015, 06:35:49 pm »
سلام
بصورت اتفاقی این پرنده زیبا رو در حیاط خانه ای مشاهده کردم که علت را جویا شدم صاحبخانه ادعا میکرد که این پرنده رو به همین صورت با بال زخمی پیدا کرده و به قول خودش به دامپزشکی برده و مداوا کرده (فقط زخمها)و بعد از یکروز پرنده با همان بال زخمی قصد پرواز داشته که مجددا توسط یک شکارچی دیگر زخمی میشود که بعد از این ماجرا به اینصورت با طناب بسته شده...به گفته صاحبخانه محیطبان های محیط زیست پیشنهاد داده اند که پرنده رو به باغ پرندگان همان شهر تحویل دهد تا شرایط بهتری داشته باشد که فرد مورد بحث از این کار خودداری کرده و حالا بماند که میگفت فرد دیگری پیشنهاد 1 میلیون پول جهت خریداری عقاب داده که ایشان باز هم خودداری کرده البته  ایشان محیط بانها رو به دو دسته محیطبانهای معمولی و محیطبانهای اصلی تقسیم میکرد و این پیشنهاد تحویل به باغ پرندگان رو محیطبانهای معمولی بهش داده بودند و از محیطبانهای اصلی یا رییس هاشون  هم می ترسید...  در صدق گفتار این فرد مشکوک شدم و پیشنهاد مداوای تخصصی این پرنده رو به ایشان دادم که در جواب گفت هر کی میخواد پرنده رو مداوا کنه بیاد اینجا جلوی خودم مداوا کنه...به نظر پولکی میآمد و مد نظرش 1 میلیون پول بود ...براش توضیح دادم پرنده ارزش مالی ندارد و زیباییش به آزاد بودنش هست حالا به نظر شما چه شرایطی برای این پرنده بوجود بیاد بهتره؟

m-farhadi

« پاسخ #4 : آوریل 02, 2015, 08:34:42 am »
به محیط زیست اطلاع بدین بیان هم پرنده رو ببرن درمان کنن هم خود این فرد رو. ظاهرامشکل ایشون حادتره.