تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

پرنده نگری با چشم غیر مسلح

mohsenmallah

پرنده نگری با چشم غیر مسلح
« : آوریل 07, 2015, 09:40:01 pm »
دهکده چوبی نیشابور
28/اسفند 93

سفری بود پر از خاطرات فراموش نشدنی. پرندگان زیادی در طول مسیر دیدم که چک دشتی، چک بوته ای، سنگ چشم بزرگ و ...
 در خارج دهکده یه حوضچه بود که تعداد 8 اردک که به نظر خوتکا می رسیدند در حال استراحت بودند در داخل دهکده پرندگانی نظیر زاغی، دلیجه بزرگ، سهره کوهی، توکای باغی، سار، سسک بیدی، یاکریم، کلاغ ابلق، کلاغ سیاه،کبوتر کوهی، کبوتر خانگی، دم جنبانک ابلق، چکاوک کاکلی، یه نوع کلاغ که قبلا توی آذربایجان غربی هم دیده بودم وجود داشت که اندازه کبوتر و شبیه jacdaw است (توی سوراخ تنه درختان و سوراخ کوه و دیواره غارها لانه سازی می کنند).
بعد از اینجا می خواستیم راهی دریاچه بزنگان شویم که دزدان محترم درست و سربزنگاه هرچی توی ماشین داشتیم از جمله؛ چادر مسافرتی، هد لمپ، دوربین عکاسی، دوربین چشمی و کلیه وسایل...و البته کتاب پرندگان ایران آقای منصوری رو با خودشون بردند. به این ترتیب فکر می کنم دزد محترم الان با وسایل بنده در حال پرنده نگری در شمال شرق کشور می باشند. قرار بود بعد از دریاچه بزنگان، پرندگان جنوبکشور را هم در طول تعطیلات عید تماشا کنیم که متأسفانه سفر ما همانجا نیمه تمام ماند و دست از پا درازتر به تهران برگشتیم. لا یحتمل بقیه پرندگان را تا اطلاع ثانوی باید از این به بعد با چشم غیر مسلح تماشا کنم.... :-[

با دوربین به شکار پرندگان میروم

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند: