تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

Lesser Kestrel

Murano200

Lesser Kestrel
« : آوریل 23, 2015, 04:50:22 pm »
سلام
-دلیجه کوچک (دو جنس نر و ماده در کنار هم)
-داخل شهر گومیشان - نوروز94
محمد قربان کنعانی

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

کاظم فرقانی

پاسخ : Lesser Kestrel
« پاسخ #1 : آوریل 23, 2015, 06:31:44 pm »
سلام
فکر کنم دلیجه معمولی باشه ...

Murano200

« پاسخ #2 : آوریل 23, 2015, 07:21:17 pm »
سلام
همانطور که در تصویر جنس نر مشاهده میکنید هیچ خالی در پشت بال پرنده دیده نمی شود ورنگ بندی آن با دلیجه معمولی کاملا متفاوت است وهمچنین آنها کاملا اجتماعی هستند. ضمنا با مراجعه به ارسال اینجانب بنام - گزارشی از آلقر های گومیشان - در بخش گزارش مشاهدات تور ها وسفر های پرنده نگری این تالار- می توانید با بررسی عکسهای ارسالی اخیراینجانب درنوروز 94 کاملا به اینکه این پرندگان دلیجه کوچک هستند پی ببرید.

محمد قربان کنعانی

کاظم فرقانی

« پاسخ #3 : آوریل 24, 2015, 10:40:24 am »
سلام
همانطور که در تصویر جنس نر مشاهده میکنید هیچ خالی در پشت بال پرنده دیده نمی شود ورنگ بندی آن با دلیجه معمولی کاملا متفاوت است وهمچنین آنها کاملا اجتماعی هستند. ضمنا با مراجعه به ارسال اینجانب بنام - گزارشی از آلقر های گومیشان - در بخش گزارش مشاهدات تور ها وسفر های پرنده نگری این تالار- می توانید با بررسی عکسهای ارسالی اخیراینجانب درنوروز 94 کاملا به اینکه این پرندگان دلیجه کوچک هستند پی ببرید.
ممنون ... متوجه شدم

Murano200

« پاسخ #4 : آوریل 27, 2015, 02:53:26 pm »
سلام
-این دلیجه کوچک نر را در روز جمعه گذشته در شرق گنبد(اطراف روستای ایمر محمد قلی آخوند) دیدم
-ناخن سفیدش هم بخوبی دیده میشود.
محمد قربان کنعانی

کاظم فرقانی

« پاسخ #5 : آوریل 27, 2015, 05:24:58 pm »
در اون جا دلیجه معمولی وجود داره ؟؟؟

Murano200

« پاسخ #6 : آوریل 27, 2015, 07:48:35 pm »
در اون جا دلیجه معمولی وجود داره ؟؟؟
باتشکر از توجه شما
-از آنجا که من در دو منطقه 1-گنبدکاووس و2-گومیشان پرنده نگری کرده ام در دو ارسال پاسخ شما را می دهم.البته درهر دو منطقه در زمستان دلیجه معمولی را دیده ام .ابتدا دوعکس دلیجه (kestrel) نر وماده را که دراطراف گنبدکاووس مشاهده کردم به اشتراک می گذارم.

محمد قربان کنعانی

Murano200

« پاسخ #7 : آوریل 27, 2015, 08:15:02 pm »
2-درمنطقه گومیشان (که ازنظر حضور دلیجه کوچک درداخل شهر با گنبدکاووس واقعا تفاوت زیادی دارد و بنظرم شما ودیگر اعضای تالار ازدیدن این همه پرنده زیبا در داخل شهر مانند من خوشحال خواهید شد).دلیجه معمولی بصورت پراکنده دراطراف شهر دیده می شود.اینهم دو عکس از جنس ماده ونر دلیجه معمولی در منطقه گومیشان:
محمد قربان کنعانی

کاظم فرقانی

« پاسخ #8 : آوریل 27, 2015, 08:27:59 pm »
بسیار عالی !

Murano200

« پاسخ #9 : آوریل 28, 2015, 10:47:17 pm »
سلام
در داخل شهر گومیشان در اکثر اوقات روز پرواز دسته جمعی دلیجه های کوچک در آسمان شهر مشاهده می شود که جلوه خاصی به شهر می دهد.
ازاین صحنه ها در شهر گنبد کاووس تاکنون ندیده ام ولی در تعطیلات نوروز در گومیشان در اکثر اوقات روز شاهد و ناظر این صحنه ها ی زیبا بودم.
--- همه این پرنده هایی که در تصاویر می بینید دلیجه کوچک هستند که مشغول گشت زنی در آسمان شهر گومیشان می باشند.
محمد قربان کنعانی