تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

روز جهانی پرندگان مهاجر - World Migratory Bird Day -2015

Alireza Hashemi

با سلام
روز جهانی پرندگان مهاجر امسال با شعار انرژی و تلاش برای همراستایی آن با حمایت پرندگان برگزار می شود. شما میتوانید در هرکجا و هرمنطقه ای این روز را گرامی داشته و فعالیتی در جهت ارتقای فرهنگ حمایت از پرندگان انجام دهید. حتی یک برنامه پرنده نگری ساده و گزارش مشاهدات، کلاس آموزشی و یا حتی یک سخنرانی کوتاه در محل کار و یا تحصیل شما در مورد پرندگان و پرندگان مهاجر یقینا تاثیر گذار خواهد بود.
از شما دعوت میکنیم گزارشات و فعالیت های خود در خصوص این رویداد را در این تاپیک به نمایش بگذارید.
Go Birding, Go Wild

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

mohsenmallah

سلام
منم خدمت دوستان این روز رو تبریک می گم.

پرندگان زیادی برای مهاجرت در فصل های مختلف به جنوب کشور(شهر گناوه از استان بوشهر) سفر می کنند که از کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، هندوستان و... وحضور آنها در بیشتر مواقع بعد از طوفان شدید و باد های مختلفی است که در آن نواحی می وزد. فصل حضور سینه سرخ و دم سرخ ها و البته سارها و گنجشگ گوهی! زمستان تا اواسط بهار می باشد. فصل بهار انواع چک چک ها، سهره ها، سسک ها، سنگ چشم ها برای زادآوری و حتی عبوری مدتی را گاهی تا فصل تابستان در این منطقه می گذرانند حتی گاهی تا فصل پاییز. پرندگان شکاری ( که باید در مورد شکارچیان این نوع گرنده بعدا مفصل صحبت کنم!!!) با بادی به نام باد کوختی! به این منطقه می آیند! این نوع پرنده که معمولاً از شمال کشور وارد می شوند تا فصل زمستان در این ناحیه حضور دارند و البته پرندگان دریایی که مخصوصاً از جنوب و شرق و غرب وارد می شوند که خود حکایتی بس طولانی دارد و به دلیل آشنایی کمتر من به این نوع از پرندگان فعلا در مورد اینها و فصل حضورشان که فکر می کنم اواخر پاییز و اوایل زمستان است صحبت نمی کنم. ببخشید که خیلی بی مقدمه و تند تند نوشته شد.
پرندگانی که مشاهده کرده ام در این منطقه در فصل های مختلف بعدا همه را یکجا در یک پست قرار می دهم.
با دوربین به شکار پرندگان میروم

Alireza Hashemi

As every year Tarlan birdwatching and ornithology group had a plan for “World Migratory Bird Day”. This year we don’t have a field activity or traveling so far, but as a purpose of teaching next generation about this event, we had times with kids and we talked about migratory birds in their classes. The students learned about the migratory birds, their life cycle, their family and cause of their migration.
They also learned about the existing risks on their migration, like something are made by humans which put them in dangers. At the end they noticed that birds are so important in our life and we have to take care about these natural heritage for future generation. They had lots of fun in the class as you can see in their face.Tarlan birdwatching and ornithology group should thank MS. Roya Rezaee Saleh for making this event happened in our group
« آخرين ويرايش: ژوئن 20, 2015, 10:09:55 am توسط Alireza Hashemi »
Go Birding, Go Wild

Alireza Hashemi

Go Birding, Go Wild