تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

کوکو

Sattar Shiri

کوکو
« : مه 14, 2015, 08:50:47 am »
اردیبهشت 94

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

mohsenmallah

پاسخ : کوکو
« پاسخ #1 : مه 14, 2015, 09:05:56 am »
سلام

چقدر زیباست.
من تا الان کوکو رو نتونستم ببینم. جزو رکرودام نبوده ... باید پرنده جالبی باشه. حرکاتش و بال زدنش شبیه شبگردهاست؟!!! شبیه چه پرنده ایست؟

یه سوال دیگه: دقیقا توی چه مناطقی میشه کوکو رو دید؟
با دوربین به شکار پرندگان میروم

Sattar Shiri

« پاسخ #2 : مه 14, 2015, 09:18:32 am »
سلام
راستشو بخواین منم اولین بار بود که میدیدم. در یک منطقه کوهپایه ای با چند درخت سنجد.
هم اندازه کبوتر با دمی بلندتر. رنگ نر و ماده متفاوت است. دایره ترسش هم خیلی کم به نظر میرسید.
پروازش کوتاه و با بال باز روی همراه بود.
خواهشمندم اساتید توضیحات کامل را ارائه نمایند

m-farhadi

« پاسخ #3 : مه 14, 2015, 11:05:33 am »
من هم بیشتر اوقات توی مسیر کوهنوردی توی کوهپایه ها میبینمش.البته توی باغات مناطق کوهستانی هم زیاد دیدم ولی دیدنش توی درخت ها خیلی سخت تره.

Dorna Mojab

« پاسخ #4 : مه 14, 2015, 11:33:11 am »
سلام.
بنده در اين مدتي كه پرنده نگري مي كنم، كوكو را در بهار بيشتر در مناطقي مثل تالاب ها و مناطق جنگلي و اطراف آن كه معمولاً سسك ها نيز زادآوري دارند مشاهده كرده ام ( حتماً مستحضر هستيد كه اغلب اوقات كوكو ها در لانه پرندگان نگون بختي مثل سسك ها تخمگذاري مي كنند).
در اطراف تهران، تالاب عشق آباد براي ديدن كوكو به نسبت مناسب است.
چند هفته پيش هم در مسير جاده چرمشهر، چندتايي بر روي سيم هاي برق نشسته بودند كه در اطراف جاده، مزارع و در مواردي نيزار ديده مي شد.
Birdwatching

Your lifetime ticket to the theater of nature

کاظم فرقانی

« پاسخ #5 : مه 14, 2015, 03:23:47 pm »
سلام
این پرنده در شهرستان بشرویه ( خراسان ) دیده شده است .
جز رکورد های من بوده . هم از پرواز این پرنده عکس دارم و هم به صورت نشسته .
با تشکر

mohsenmallah

« پاسخ #6 : مه 14, 2015, 11:58:40 pm »
سلام بر دوستان گرانقدر

ممنون از توضیحات خوب و مفیدتان در مورد کوکو و رفتار این پرنده. در مورد تخم گزاری بله تقریبا می دانستم ولی فکر نمی کردم در ایران هم زادآوری کنند. در یک فیلم مستند دیدم که چطور تحم های سسک بیچاره را از لانه بیرون می اندازند و خودشان در لانه سسکی که مدتها زیر نظر دارند تخم گذاری می کنند. سسک بیچاره هرچه غذا می ده این غولِ لانه سسک ها سیر نمیشه و از پدر و مادر عاریه ای خودش کلی بزرگتره. پس باید اطراف تالاب ها رو با دقت بیشتری نگاه کنم و البته باغات رو. با تشکر از همه دوستان.
با دوربین به شکار پرندگان میروم

peregrine

« پاسخ #7 : مه 17, 2015, 12:12:51 pm »
من هر چی کوکو دیدم اطراف مناطق مرتفع و کوهستانی در حاشیه روستاها بوده، یک بار هم داخل یک باغ کوکو دیدم که بالها و دم بلندش نظرم رو جلب کرد. با بالبازروی ای که داشت اولین بار که پروازشو دیدم از دور فکر کردم دلیجه است!!! :D
سعید گله داری