تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سوال امنیتی وقتی دوربین دو چشمی حمل می کنیم ؟ محیط سطح شهر

M. Gabriel

سلام من برای پرنده نگری قصد دارم دوربین دو چشمی زوم دار بخرم و در محیط های سطح شهر گشت و گزار کنم برای دیدن پرنده ها.

آیا طبق قوانین امنیتی کشور محدودیت یا چهارچوب تعریف شده ای وجود داره ؟ یکدف با دوربین نگیرن منو دردسر بشه. محدودیت زوم وجود داره یا نه؟ آیا کارتی چیزی باید تهیه کرد که نشون بده پرنده نگر هستم؟
این فقط صرفا علاقه شخصی من هست و نه تخصصم. با مطالعه سایت های انگلیسی مرجت اطلاعاتم رو زیاد می کنم.

لطفا جواب سوالم رو بدید تا هر چه سریعتر شروع کنم اگر مشکلی نیست

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

peregrine

درود به شما دوست عزیز

تا اونجایی که بنده حقیر میدونم داشتن دوربین هیچ محدودیتی نداره. بلکه محدودیت استفاده داره. به این معنی که شما باید حریم خصوصی افراد و شهروندان رو رعایت کنید و همچنین جاهایی که تابلوی تصویربرداری ممنوع وجود داره، مثل مکان های نطامی و ... استفاده از اون جرم محسوب میشه، نه داشتنش...

دوربینهای با امکانات بیشتر هم توی بازار هست که بعضی از این امکانات آزاد هست؛ از مواردی که آزاد هست فاصله سنجه و از مواردی که ممنوعه قابلیت دید در شبه که چون جنبه نظامی داره...
سعید گله داری

M. Gabriel

درود به شما دوست عزیز

....و از مواردی که ممنوعه قابلیت دید در شبه که چون جنبه نظامی داره...

سپاس فراوان از پاسخ خوبتون
رحمت خدا بر شما

از فرمایش شما اینچنین میشه برداشت کرد که آیا حمل هندیکم handycam که نایت ویژن دارد, ممنوع هست ؟؟؟
در فکر رفتم که بجای دوربین دوچشم یک هندیکم بگیرم با زوم اوپتیکال ۳۰ تا ۶۰ و باطری بکاپ

میتونم نظر شمارو در این مورد هم داشته باشم؟؟؟؟

peregrine

چی بگم! تاحالا شب برای دیدن پرنده ها نرفتم و نهایتش هم اینه که برای دیدن جغد و شبگرد(دم غروب) کاربرد داشته باشه که مطمئن باشید قبل از اینکه شما اونارو ببینید اونا شمارو میبینن!! و استفاده از هندی کم رو هم تا حالا تجربه نکردم...
شب برای تصویر برداری از لونه ی پرندگان در حال استراحت هم مناسبه که اگه ضروری نباشه و سکوت محیط رعایت نشه باعث ایجاد استرس میشه، اجازه بدید اساتید نظر بدن که از دوربین های مختلف استفاده میکنن...

سعید گله داری

M. Gabriel

ممنون دوست عزیز
من با جوابایی که تابحال گرفتم از شما و فروم های خارجی به نتیجه رسیدم که فعلا به دوربین دو چشمی ۷ تا ۱۰ بزرگنما شروع کنم و سوال دیگه ای ندارم دراین رابطه
از للطف بی دریغتون کمال تششکر رو دارم

peregrine

عجله نکنید و بذارید اساتید نظر بدن، و اینکه سایت قسمت هایی داره که موضوعات مختلفی در مورد تجهیزات پرنده نگری در موردشون بحث شده و باید بگم که بهتر بود سؤالتون رو اونجا مطرح میکردید :)

http://www.birdforum.ir/index.php?board=9.0

http://www.birdforum.ir/index.php?board=8.0

موفق باشید
سعید گله داری