تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

ثبت نقاط مشاهده کمرکلی بزرگ و کوچک

شفایی

ثبت نقاط مشاهده کمرکلی بزرگ و کوچک
« : اكتبر 05, 2015, 12:48:40 pm »
دوستان سلام
برای یک کار تحقیقاتی نیاز به ثبت نقاط مشاهده کمرکلی بزرگ و کوچک در ایران دارم. در صورت امکان نقاط مشاهده رو (نقطه GPS) با ذکر گونه و مشخصات (بالغٰ؛ نابالغٰ؛ مشاهده لانه و ...) را اینجا بگذارید. ممنون همه دوستان
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

akram

پاسخ : ثبت نقاط مشاهده کمرکلی بزرگ و کوچک
« پاسخ #1 : اكتبر 05, 2015, 04:46:37 pm »
به سایت زیر یه سری بزنید:
خانواده کمرکلی
http://iranbirdwatching.ir/index.php?do=gallery&act=1&cid=88
کارش فکر کنم همین باشه که میخواهید، اطلاعات رو با ذکر نقطه روی نقشه گوگل داره. (باید عضو شید تا نقشه هارو ببینید)

mirover

« پاسخ #2 : اكتبر 07, 2015, 12:05:46 pm »
جناب شفایی عزیز
پاسخ کلی است ولی فکر میکنم برای توضیحات تحقیق شما مناسب باشد.
خط الراس توچال یعنی از دامنه های قله دارآباد تا سیاه سنگ و منار و در ارتفاع 2000 تا 2500 متری این خط الراس به سمت تهران همیشه این پرنده را  (بواسطه منقار حدسم به بزرگ میباشد)مشاهده کردم و مشخصه بارز این پرنده هم اولین خوش آمد گوی سحر خیز  ما در کوهستان خصوصا فصل های خنک این پرنده میباشد.
موفق باشید.
با طبیعت دوست باش.ممنونم.

mohsenmallah

« پاسخ #3 : نوامبر 06, 2015, 08:17:24 am »
دوستان سلام
برای یک کار تحقیقاتی نیاز به ثبت نقاط مشاهده کمرکلی بزرگ و کوچک در ایران دارم. در صورت امکان نقاط مشاهده رو (نقطه GPS) با ذکر گونه و مشخصات (بالغٰ؛ نابالغٰ؛ مشاهده لانه و ...) را اینجا بگذارید. ممنون همه دوستان
سلام آقای دکتر

من جاهای مختلف از دشتستان بوشهر، یاسوج، زنجان، گچساران، بی بی حکیمه، کمرکلی کوچک و بزرگ دیده ام اما نقطه GPS رو باید کجا ثبت کنیم؟! من GPS ثبت نکردم ولی حدود منطقه را می دانم. لینکی وجود داره که بتونیم اون نقطه رو در بیاریم؟!!
با دوربین به شکار پرندگان میروم

شفایی

« پاسخ #4 : نوامبر 07, 2015, 02:50:43 pm »
دوستان سلام
سلام آقای دکتر

من جاهای مختلف از دشتستان بوشهر، یاسوج، زنجان، گچساران، بی بی حکیمه، کمرکلی کوچک و بزرگ دیده ام اما نقطه GPS رو باید کجا ثبت کنیم؟! من GPS ثبت نکردم ولی حدود منطقه را می دانم. لینکی وجود داره که بتونیم اون نقطه رو در بیاریم؟!!
سلام ممنون از لطفتون.  از روی گوگل ترث تا حدودی میشه نقاط رو پیدا کرد.
شاخه; مشکن، مرغ را پران نکن.