تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

مشاهده دال سیاه و معمولی در توچال

Shahrzad Fattahi

مشاهده دال سیاه و معمولی در توچال
« : نوامبر 06, 2015, 05:45:00 pm »
با سلام خدمت همه دوستان و علاقمندان به پرنده نگری

توسط یکی از دوستان کوهنورد به نام آقای مجید مشکوری مطلع شدم که ایشان موفق به مشاهده  تعدادی کرکس سیاه (دال سیاه) - Black Vulture و کرکس (دال) -  Griffon Vulture در ایستگاه دوم توچال تهران به تاریخ 15 آبان 1394 شدند. همچنین تعدادی عکس از این کرکس ها تهیه کردند که به پیوست ارسال می گردد.
طی تماسی که با جناب هاشمی در ارتباط با این موضوع داشتم بنظر می رسد گونه جدیدی برای استان تهران محسوب می شود.

* با تشکر از آقای مجید مشکوری جهت رکورد و ارسال عکس ها *
Where bird is, life is also

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

mirover

پاسخ : مشاهده دال سیاه و معمولی در توچال
« پاسخ #1 : نوامبر 07, 2015, 08:50:04 am »

توسط یکی از دوستان کوهنورد به نام آقای مجید مشکوری مطلع شدم که ایشان موفق به مشاهده  تعدادی کرکس سیاه (دال سیاه) - Black Vulture و کرکس (دال) -  Griffon Vulture در ایستگاه دوم توچال تهران به تاریخ 15 آبان 1394 شدند. همچنین تعدادی عکس از این کرکس ها تهیه کردند که به پیوست ارسال می گردد.
طی تماسی که با جناب هاشمی در ارتباط با این موضوع داشتم بنظر می رسد گونه جدیدی برای استان تهران محسوب می شود.

با تشکر از این اطلاع رسانی ... برام خیلی جالب بود ...
به گزارش من در مهر ماه پارسال توجه کنید.
http://www.birdforum.ir/index.php?topic=2265.msg9548#msg9548
بنظرم این عزیزان هرساله در این موقع از سال از این مسیر مهاجرت می کنند.
البته من دال سیاه رو در مستندات پارسال ندیدم ولی کرکس های معمولی را فکر نمیکنم بتوان بعنوان گونه جدید معرفی نمود.

با طبیعت دوست باش.ممنونم.

mohamad

« پاسخ #2 : دسامبر 30, 2015, 08:39:40 pm »
سلام

بنده هم در تاریخ 21 فروردین 93 حدود یازده دال که دو تاشون دال سیاه بود رو در اتفاعات یکی از روستاهای دماوند رکورد کردم که به سمت شرق در حرکت بودند.
سید محمدرضا کشفی

mohamad

« پاسخ #3 : دسامبر 30, 2015, 09:40:28 pm »
سلام

بنده هم در تاریخ 21 فروردین 93 حدود یازده دال که دو تاشون دال سیاه بود رو در اتفاعات یکی از روستاهای دماوند رکورد کردم که به سمت شرق در حرکت بودند.

اصلاح میکنم به سمت غرب در حرکت بودن

30 مهر و 21 آبان امسال هم در همون حوالی دال معمولی دیدم که اینها به سمت شرق میرفتند

به نظر میاد یکی از خطوط هوایی شون باشه  8)
سید محمدرضا کشفی

maryam96

« پاسخ #4 : مارس 02, 2018, 11:58:20 pm »

سلام. خوبه که لااقل پرنده هامون در حال انقراض نیستن. من دو ماه پیش با تور استانبول (از وب سایت http://lasttours.net/ تورمو خرید کرده بودم) به یه سمینار درباره پرندگان شکاری در سطح خاورمیانه دعوت شده بودم. جالب بود که کمترین تعداد انقراض پرندگان رو ایران داشت.  :)

Ghislaine

« پاسخ #5 : ژوئن 06, 2018, 11:13:00 am »
The study has been made of this knowledge to study it failed to look elsewhere anymore.