تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

مشاهده Brahminy Starling برای اولین بار در جزیره کیش

Dorna Mojab

درود بر دوستان.

طی سفری سه روزه به جزیره زیبای کیش - 13 الی 15 بهمن 94 - موفق به ثبت و مشاهده دو قطعه سار تاج سیاه برای اولین بار در این جزیره شدم.

در روز 14 بهمن در حال گشت زنی در مرکز شهر در میان تعدادی مینا متوجه متفاوت بودن دو پرنده شدم که مشغول تغذیه از حشرات بودند و کتاب پرندگان خاورمیانه نیز پراکنشی از این گونه برای ایران در نظر نگرفته بود!
حدود نیم ساعت بعد، طی دیدار با جناب آقای جبلی و نشان دادن آن ها به ایشان، مشخص شد که این گونه در باغ پرندگان کیش نیز موجود نیست و ظاهراً تاییدیه ای برای وحشی بودن آن ها بود.
در روز بعد، 15 بهمن ماه نیز به همراه مادرم - خانم ملیحه آهن خواه- در همان حوالی دیده شده در روز گذشته، مجدداً این گونه را مشاهده کردیم.
بعد از ارسال عکس ها و گزارش برای جناب آقای خالقی زاده، ایشان با در نظر گرفتن شواهد و موارد لازم و بررسی های علمی، وحشی بودن این دو سار تاج سیاه را مورد تایید قرار دادند و دومین مشاهده از سار تاج سیاه در ایران را به ثبت رساندند، که جا دارد در اینجا از ایشان و آقای علی جبلی بابت پیگیری هایشان، تایید و ثبت این گونه کمال تشکر را داشته باشم.
 تاییدیه ثبت Brahminy Starling

« آخرين ويرايش: فوریه 13, 2016, 04:43:34 pm توسط Dorna Mojab »
Birdwatching

Your lifetime ticket to the theater of nature

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Shahrzad Fattahi

سلام بر خانم درنا مجاب
سرکار خانم تبریک ویژه خدمت شما دارم و احسنت بر شما با این فعالیتتون و بسیار عالیه که این رکوردهای خوب را از شما می شنویم. همواره آرزو می کنم پرتوان و پیروز باشید.

دوستدار شما
Where bird is, life is also

mohsenmallah

سلام و درود بر شما

عالی بود. خوشحال شدم از شنیدن خبر...امید که همیشه موفق باشید و پرنده های جدید و بی نظیر دیگری برای شهر و کشور به ثبت برسانید. خسته نباشید عرض میکنم خدمت مادر محترمتان نیز که در این راه همراه شما بوده اند.
با دوربین به شکار پرندگان میروم