تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

کوکو

Arianghorbani

کوکو
« : مه 12, 2016, 12:57:20 pm »
حوالی روستای مرانه-مهاباد

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:


Rojerhome

پاسخ : کوکو
« پاسخ #1 : دسامبر 19, 2018, 11:39:42 am »
Feel the resolution in saying that it is we want to stay fit.

honarfardi9

پاسخ : کوکو
« پاسخ #2 : اكتبر 02, 2019, 12:34:29 pm »
حوالی روستای مرانه-مهاباد
مشخصات ظاهری کوکو
پرندگانی هستند بیشتر درخت زی که در مناطق قطبی معتدل و استوایی جهان زندگی می کنند. با بدنی نسبتا باریک و دم دراز که شاهپرهای آن از وسط به کنار به تدریج کوتاه تر می شود .

منقاری کلفت و اندکی خمیده به پایین دارند در پای آنها دو انگشت در جلو و دو انگشت در عقب قرار دارد تک زی و انگلی هستند و در آشیانه پرندگان دیگر تخم گذاری می کنند

طریقه تولید مثل و زادآوری آنها بسیار جالب و عجیب است. کوکوی ماده در فصل تخم گذاری در آشیانه پرندگان دیگر تخم می گذارد البته نه در آشیانه هر پرنده‌ای . معمولا کوکوی ماده تخم خود را در لانه الیکایی که پرنده‌ای کوچک و زیباست و همچنین در آشیانه پرندگانی چون سسک نقابدار، پرنده خوش الحان، حشره خوار کوچک ، چچک و سینه سرخ می گذارد ولی بیشتر دیده شده که تخم گذاری در لانه الیکایی صورت می گیرد .

وقتی که پرنده ماده تخم خود را در لانه یکی از این پرنده ها گذاشت ، به طور غریزی یک یا چند تخم پرنده میزبان را از لانه بیرون می اندازد . کوکو در هر آشیانه فقط یک تخم می‌گذارد. پرنده میزبان نیز روی تخم‌ها می خوابد و آنها را به جوجه تبدیل می کند. اگر جوجه کوکو زودتر از بقیه به دنیا بیاید ، با وجودی که حتی ده ساعت هم از عمرش نگذشته ، به طور غریزی بقیه تخم‌ها را از لانه بیرون می اندازد .
https://honarfardi.com/public-skills/massage-training/types-of-massage-and-uses/