تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

کیوی ، میوه یا پرنده

idehshot

کیوی ، میوه یا پرنده
« : مه 06, 2017, 11:55:17 am »
کیوی ، میوه یا پرنده

شاید برای شما جالب باشد که کیوی به جز نام میوه، نام پرنده ای نیز هست که ظاهری بسیار شبیه به میوه ی کیوی دارد. گرد و کوچک، پوشیده از پرهای پرز مانند قهوه ای. تقریباً به اندازه ی مرغ است و بالی  3 سانتی متری دارد که لای پرهای آن پنهان شده و بی فایده است. زادبوم آن نیوزیلند است.
پوست این پرنده نسبت به بقیه پرندگان کمی ضخیم است و استخوان های تو پر و سنگینی دارد. این پرنده لانه ی خود را در زمین حفر می کند. درجه حرارت بدن آن نیز نسبت به پرندگان دیگر کمتر و برابر با 38 درجه سلسیوس (سانتی گراد) است. ویژگی های آن چیزی بین پستانداران و پرندگان است.
او در جاهایی که پوشیده از بوته است زندگی می کند. زیرا به خاطر نداشتن بال نمی تواند سریع از خطر فرار کند. دروازه ی لانه ی خود را نیز به خوبی استتار می کند تا از چشم دشمنانش پنهان بماند. همچنین پرنده ای شب گرد است و به ندرت می توان آن را در روز روشن مشاهده نمود. از میوه ها، کرم ها و سایر بی مهرگان تغذیه می کند. دشمنان این پرنده گربه ها، سگ سانان، موش خرما، راشو  و … است. به دلیل حجم زیاد دشمنانش، مرگ و میر جوجه ی کیوی به 95% می رسد.
به دلیل محیط مرطوب زندگی، تخم آن خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی دارد. جوجه نوک قوی ای ندارد و باید با دست و پا زدن از تخم خود خارج شود.
این پرنده نیز مانند عروس دریایی میلیون ها سال قدرمت دارد و جزء باقیماندگان حیوانات ماقبل تاریخ است.

منبع : www.idehshot.com ایده شات
 

elmira biglu

پاسخ : کیوی ، میوه یا پرنده
« پاسخ #1 : ژوئیه 11, 2017, 04:08:57 pm »
عالی بود موفق و پیروز باشید
http://www.jourgraph.com
http://www.jour.ir
http://www.2000gift.com

foroghkafi

پاسخ : کیوی ، میوه یا پرنده
« پاسخ #2 : اوت 27, 2017, 05:09:06 pm »
برای http://www.lahzeakhar.com و همچنین تور های داخلی و خارجی به لینک اشاره شده بروید و تور مورد نظرتان را از آژانس های معتبر خریداری نمایید.