تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

رابیتس چیست؟

mirhadi52

رابیتس چیست؟
« : ژوئن 24, 2019, 10:56:46 am »
رابیتس به ورق‌های فولادی مشبکی گفته می‌شود که از ورق‌های گالوانیزه‌ی گرم مختلفی تولید شده است. رابیتس یکی از کالاهای مورد استفاده در ساختمان‌سازی می‌باشد و به منظور زیرسازی اجرا می‌شوند. بیش‌ترین استفاده‌ی آن در سقف‌های کاذب و دکوراسیون است. از دلایل مهم استفاده از رابیتس این است که باعث می شود پیوستگی عمیق در دیوار و سطوح ایجاد کند و سقف‌های کاذبی که توسط این محصول ساخته می‌شوند سطح را کاملا حفظ و از هرگونه ترک‌خوردگی و جدا شدن جلوگیری می‌کند. مجموعه آهن آنلاین قیمت رابیتس را از معروف‌ترین برندها که رابیتس مسعود می‌باشد، را در سایت خود اعلام می‌کند. رابیتس با تعداد وزن و ستون‌‌های مختلف قابل بارگیری از بنگاه می‌باشد، از جمله پرکاربردترین آن‌ها، رابیتس با تعداد ستون‌های ۹، ۱۱ و ۱۳ می‌باشد.
توری‌های رابیتس با مفتول یا سیم‌های مخصوص رابیتس ‌بندی به شبکه‌ی فرعی متصل می‌شوند. البته برای ثابت نگه داشتن آن‌ها استفاده از میله‌های افقی و عمودی روی سقف ضروری می‌باشد. در صورتی که سطح زیرین رابیتس از جنس چوب باشد، برای محکم کردن توری فلزی به آن از میخ یا منگنه استفاده می‌شود. رابیتس این امکان را فراهم می‌کند تا سطح زیرین آن را به خوبی بپوشانید و باعث ایجاد طرح‌های زیبا روی سقف است. همان‌طور که گفته شد سرعت اجرای رابیتس زمان بر و طولانی است اما مصالح مورد نیاز آن هم خیلی راحت پیدا می‌شوند و کاملا در دسترس هستند. اگرچه مدت‌ها است که از رابیتس در ساختمان ‌سازی استفاده می‌شود و شاید معایبی مثل مصرف زیاد گچ و وزن بالا هم داشته باشد، اما هنوز هم در بسیاری از موارد انتخاب اول است. ویژگی مهم رابیتس این است که اکثر ملات‌ها خیلی راحت به آن می‌چسبند و ترک نمی‌خورند. رابیتس‌ها در دو نوع مسطح و برجسته وجود دارند و به کمک آن می‌توانید هر طرحی که بخواهید را روی سقف اجرا کنید.

نسرین

پاسخ : رابیتس چیست؟
« پاسخ #1 : اوت 10, 2019, 12:11:16 am »
با سلام مبحث جالبی بود بسیار استفاده کردم کاش با امثال وبسایت دانستنی های دُردانم همکاری می کردید تا مطالب مفید را ,راحتردر جستجو گوگل پیدا می کردیم