تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

کلاغ

بهاره

کلاغ
« : نوامبر 02, 2019, 04:34:04 pm »
سلام
من یه کلاغ نابالغ پیدا کردم که تلوتلو میخورد و تعادل و توان پریدن نداشت. وقتی بلندش کردم انگار بدنش خالی بود. تشخیص دکتر این بود که ساختار بال و پاها سالمه، فقط ضعیف شده و نیاز به یه رژیم غذایی با پروتئین بالا و مولتی ویتامین داره و باید باهاش تمرین کنیم که پریدن یادش نره. الان دو ماه گذشته. اشتهای خیلی خوبی داره. مرغ، گوشت، هویج، برنج، سویا، پنیر، گردو و سفیده ی تخم مرغ میخوره.  حرکاتش تندتر و تعادلش بهتر شده. اما توان پریدن بیشتر از دو متر نداره و زود خسته میشه. در یکی از تمرینها ناغافل اوج گرفت و بعد زمین خورد و بالش کمی خونریزی کرد. این تجربه ی ناخوشایند و طولانی شدن بهبودیش نگرانمون کرده.

خواستیم بدونیم شانسی برای پریدن و بازگشت به طبیعت داره؟
ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره مارو راهنمایی کنه

AmirA

پاسخ : کلاغ
« پاسخ #1 : آوریل 07, 2020, 11:31:52 pm »
کلاغ سیاه پرنده‌ای اجتماعی است و در گله‌های بزرگ دیده می‌شود. به‌خوبی با زندگی در کنار انسان‌ها انطباق یافته و در برخی شهرها جمعیت زیادی دارد. کلاغ سیاه بومی اروپا و آسیا است و به‌صورت رهاسازی‌شده به نیوزیلند هم راه یافته‌است. کلاغ سیاه همه‌چیزخوار است اما غذای اصلیش را لارو حشرات و کرم خاکی تشکیل می‌دهد و در نواحی شهری از زباله‌های انسانی هم تغذیه می‌کند. جمعیت کلاغ سیاه در سراسر دنیا بین ۶۱ تا ۲۱۶ میلیون برآورد می‌شود.
 نرم افزار آرشیکد و دانلود رایگان آموزش صفر تا صد (فیلم فارسی+ جزوه pdf)
کلاغ‌ها قدرت برنامه‌ریزی و توان فریب‌کاری دارند. بسیاری از کلاغ ها عادت دارند غذا و آذوقه را برای مصرف در آینده، به خصوص در فصل سرما ذخیره کنند. اما گونه به خصوصی از زاغ ها حتی در این مورد یک قدم فراتر می روند. آنها اگر متوجه بشوند که تحت نظر هستند، برای فریب دادن و گیج کردن پرنده های دیگر منقار خود را در زمین فرو می برند بدون آنکه غذا را در آن نقطه قرار داده باشند. سپس ممکن است آنها غذا را در نقطه ای دیگر مخفی کنند.

zari777

پاسخ : کلاغ
« پاسخ #2 : مه 11, 2020, 06:45:18 pm »
هوش کلاغ
هر چند که در پرندگان بزرگ‌ترین مغز متعلق به طوطی است ولی کلاغ‌ها در بین پرندگان باهوش‌ترین هستند

نسبت مغز به جثهٔ کلاغ همانند پستانداران است.

کلاغ کالدونیای جدید یک گونه (زیست‌شناسی) از کلاغ است که توانایی بکارگیری ابزار را دارد و بومی کالدونیای جدید می‌باشد. این پرنده می‌تواند قلاب بسازد و از آینه استفاده کند.[۵][۶][۷][۸][۹]

کلاغ‌ها حافظه دقیقی در مورد چهره انسانها دارند. کلاغ‌ها قادر به تشخیص تفاوت بین یک صورت مهربان و صورت خطرناک و همچنین هشدار وضعیت خطر به همنوع‌های خود هستند.

این پرندگان که در هوشمندی مانند شامپانزه‌ها هستند چهره کسی را که سبب تهدید یا خطری برای‌شان شود، حداقل به مدت ۵ سال، فراموش نخواهند کرد. گروهی دانشمندان دانشگاه واشینگتن این موجودات را برای مدتی طولانی مورد بررسی قرار دادند. آنها در منطقه سیاتل واشینگتن دسته ای از کلاغ‌ها را از طریق فردی که ماسکی با ظاهر خطرناک به چهره داشت و پرنده‌ها را به دام می‌انداخت و سپس رها می‌کرد، روبرو کردند. بعد از ۵ سال از این آزمایش محققان دریافته اند که کلاغ‌های زیادی در آن منطقه، نسبت به این ماسک واکنش خصمانه نشان می‌دادند که این عمل آن‌ها حاکی از آن بود که پرندگان در بند، دوستان خود را از چنین خطری با خبر کرده بودند.

قرص سیپروهپتادین، عوارض، تاثیر بر چاقی و همه نکات دیگر
افزایش کارایی مغز برای یادگیری زبان خارجی
قرص دوفاستون duphaston ، طرز مصرف اصولی، هشدارها و نکات مهم
روش کنترل خشم


بر اساس تحقیق، تعداد کلاغ‌هایی که در ابتدا در آزمایش شرکت کردند، کم بود اما پس از این اتفاق، تعداد کلاغ‌هایی که از این ماسک فرار می‌کردند، افزایش یافت