تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سه پایه کربن دوربین عکاسی مونوپاد دار زومی Zomei Z818C Carbon Fiber

azin

سه پایه Z818C از برند زومی (Zomei) سه پایه ساخته شده از کربن است.این سه پایه مشابه همتای خود مدل Z818 از جنس آلومینیوم است.
سه پایه های عکاسی عموما با متریالی از جمله کربن و یا آلومینویم و دیگر فلز های سنگین طراحی و عرضه می گردند.سه پایه های کربن نسبت به مدل های مشابه آلومینیومی،وزن کمتری دارند و عموما به این جهت از قیمت بالاتری برخوردارند.این سه پایه ها مناسب عکاسان سفر و کسانی است که مدت زمان زیادی از سه پایه و دوربین خود استفاده می کنند .
از جمله قابلیت های این سه پایه می توان تک پایه شدن آن اشاره کرد.کاربر می تواند با جدا کردن یکی از پایه ها و اضافه کردن ستون مرکزی به آن از این سه پایه به عنوان تک پایه استفاده کند.در این حالت حداکثر ارتفاع تک پایه برابر با 174 سانتی متر است.به علاوه با برعکس کردن ستون مرکزی،امکان عکاسی ماکرو با این مدل نیز هست.پایه های این سه پایه با آزاد کردن ضامن های آن نسبت به مرکز زاویه گرفته و می تواند به حالت عنکبوتی بر روی زمین قرار گید تا از پایین ترین زاویه نیز امکان عکاسی فراهم گردد.
بال هد فلزی این سه پایه حرکت 360 درجه ی پنینگ و حرکت عمودی تیلت را ممکن می سازد.
پایه های Zomei Z818C در 4 بخش باز می شود.قفل پایه ها به صورت پیچی باز و بسته می شود تا به عکاس حین عکاسی سرعت عمل ببخشد.حداکثر ارتفاع سه پایه با بالا بودن ستون مرکزی آن 166 سانتی متر است.کمپانی زومی برای حداقل حالت ارتفاع سه پایه، میله ی کوتاهی را طراحی کرده است که همراه سه پایه ارائه می گردد.در این حالت می توانید ستون مرکزی سه پایه را جدا کرده و این میله را در محل ستون مرکزی قرار دهید و هد سه پایه را بر روی آن نصب کنید.به این صورت سه پایه Z818C در حداقل خود و در حالت عنکبوتی ارتفاعی برابر با 21 سانتی متر دارد.
لاستیک و میخ طراحی شده انتهای هر پایه به استحکام سه پایه بر روی سطوحی همچون موزاییک و سرامیک و شن و ماسه کمک می کند.
قلاب موجود در زیر ستون مرکزی برای سنگین وزن کردن سه پایه در برابر وزش باد و شرایط نامساعد هوا کمک می کند تا از زمین خوردن سه پایه و دوربین شما جلوگیری گردد.
تراز دایره ای روی هد در بالانس کردن سه پایه حین عکاسی نقش به سزایی دارد.
همراه این سه پایه یک عدد کیف مخصوص نیز ارائه می گردد.