تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

طرلان

Ehsan Jannati

طرلان
« : مارس 11, 2012, 04:53:30 pm »
عکاسی شده در استودیو
دوربین Canon 50D
لنز Canon 15-85
ببخشید که عکس استودیویی آپلود کردم.
فکر کردم شاید ارزشش رو داشته باشه
باید بگم  من از گونه های زیادی در استودیو عکاسی کردم که این هم یکیشه

هوای بیرون آفتابی بود ;)

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Alireza Hashemi

پاسخ : طرلان
« پاسخ #1 : مارس 11, 2012, 06:32:10 pm »
سلام و تشکر فراوان. آقا طرلان هرکجا و هرجور که باشه تو طبیعت، اسارت یا استودیو همه جوره ارزشمنده  ;)
واقعا با شکوهه. ممنون از عکس زیبات احسان جان
Go Birding, Go Wild

Ehsan Jannati

« پاسخ #2 : مارس 11, 2012, 07:42:16 pm »
خیلی ممنون

Pooyan

« پاسخ #3 : مارس 11, 2012, 09:31:32 pm »
سلام؛
عکس خوبی شده, نور کنترل شده و پوز زیبا هستند. اما چرا کادر بهتری نبستید؟
محسن واحدي پور

reza_aliasl

« پاسخ #4 : مارس 11, 2012, 10:02:51 pm »
سلام
در بین تمامی پرندگان شکاری دنیا که تا به الان مشاهده و مطالعه کردم کمتر پرنده ای پیدا شده که به اندازه طرلان دلربا باشه....!!!
مدتی از یک طرلان نگهداری کردم و تو این مدت تازه فهمیدم قوش یعنی چی؟؟
این تصویر طرلان خودمه.در تصویر دوم که یکی از مجموعه پرندگان شکاری سابقم بود (شامل تعدادی سارگپه پابلند عقاب صحرایی و طرلان)دقت کنید طرلان بین اونها می درخشه!!!
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

the owl

« پاسخ #5 : مارس 12, 2012, 12:05:54 am »
ممنون از عکس واقعا. م خیلی زیباست و هم به بهترین حالت میشه سینه ی پرنده رو دید که جنبه ی آموزشی ام داره:)
اقا رضا سارگپه ی دوم از سمت راست عکس پا بلنده؟ یکم انگار با پلند فرق داره
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

reza_aliasl

« پاسخ #6 : مارس 12, 2012, 01:36:55 am »
دوست عزیز این تصاویر همه مربوط به سارگپه پابلند هستند.سر شناسایی پابلند از معمولی بیش از 30 سارگپه را از نزدیک بررسی کردم الان به یک سری کلیدهای من درآوردی رسیدم که بتونم شناسایی را انجام بدم.
سارگپه ها تنوع رنگ زیادی دارند برای شناسایی گونه از فاصله نزدیک خود جثه کمک زیادی می کنه نباید فقط به رنگ توجه داشت.سارگپه معمولی کوچیک تر از پابلند دیده میشه.از لحاظ رنگ هم سارگپه معمولی تیره تر دیده میشه البته در ناحیه سطح شکمی نزدیک به سینه لکه های سفیدی داره اما پابلند یک جورایی یکدست تر دیده میشه.این توضیح خیلی کلی بود بعدها بطور مفصل توضیح خواهم داد
تصویر اولی یک سارگپه معمولی است.
تصویر دومی یک سارگپه پابلنده،پرنده بعدی که تو عمق دیده میشه عقاب صحرایی و اون سارگپه کوچیکی که تو عمق تصویره سارگپه معمولیه.
تصویر سومی هم یک سارگپه پابلند دیگه است که تو عمق همون سارگپه معمولی تصویر قبلیه که از نمای پشته

sorosh

« پاسخ #7 : مارس 12, 2012, 07:41:26 am »
سلام
در بین تمامی پرندگان شکاری دنیا که تا به الان مشاهده و مطالعه کردم کمتر پرنده ای پیدا شده که به اندازه طرلان دلربا باشه....!!!
این تصویر طرلان خودمه.در تصویر دوم که یکی از مجموعه پرندگان شکاری سابقم بود (شامل تعدادی سارگپه پابلند عقاب صحرایی و طرلان)دقت کنید طرلان بین اونها می درخشه!!!

ببخشیدا
مثل مرغ و خروس که تو خونه ول میکنند. شما پرنده شکاری داری؟

the owl

« پاسخ #8 : مارس 12, 2012, 02:01:23 pm »
سلام

ببخشیدا
مثل مرغ و خروس که تو خونه ول میکنند. شما پرنده شکاری داری؟

دوست عزیز اقا رضا در شهر قم از پرندگان شکاری آسیب دیده نگه داری و تیمار میکنه و در صورت قابل ازاد سازی بودن ازاد سازی میکنه:)

اقا رضا ممنون. چیزی که منو به شک انداخته بود اندازه ی سر بود. تا اونجایی که دقت کرده بودن سر پرپا از پابلند و معمولی گرد تر و زیبا تره و همین باعث شد شک کنم پرپا هست.ممنون از توضیحات. راستی سارگپه پابلند عکس سوم خیلی زیباست :)
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

reza_aliasl

« پاسخ #9 : مارس 12, 2012, 11:04:44 pm »
اختیار داری آقا.
شما همیشه تو نظرات خودتون نسبت به من لطف داشتید.
باید بگم که تمامی این گونه ها رها سازی شدند.اما بعضی از گونه ها  که دیگه امکانی برای رهاسازی اونها نیست (برای مثال دچار شکستگی بال شدند)به افرادی که علاقمند و داوطلب هستند تحت نظارت سازمان تحویل داده میشه تا به زندگی ادامه بدند.و یک جورایی میشن مثل همون چیزی که گفتید:مرغ و خروس....