تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

سوال بی ربط

Kazem

سوال بی ربط
« : مارس 19, 2012, 08:36:30 am »
چرا ما در این فروم عکس به اشتراک می گذاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-*
من خودم را می گویم چرا از دادن  نظرهای به ظاهر نا درست هراس دارم؟
چرا وقتی عکسی به ظاهر سخت و تشخیص ان مشکل است فقط باید اساتید نظر بدن  و مافقط نگاه کنیم؟ >:(
چرا تلاش نمی کنیم؟
با اجازه از صاحبان فروم این مطلب شاید خیلی مربوط به این صفحه نباشد ولی دلم می خواد همه بگن چرا با یکی دو تا نظر زیر عکس ها مطلب دیگری پیدا نمیشه و پای ثابت جواب همه عکس ها یکی دو نفر هستند
مشکل کجای کار است
من از پرنده نگری لذت می برم

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Alireza Hashemi

پاسخ : سوال بی ربط
« پاسخ #1 : مارس 19, 2012, 12:13:42 pm »
با سلام و تشکر از دوست خوبم کاظم.
واقعا این مساله وجود داره. برخی از دوستان که در حسن نیت اونها شکی ندارم در ابتدای کار فروم به من تذکر دادن که حضور بیش از حد و نظرات سریع افرادی مثل  خود من باعث میشه دیگران چندان رقبتی برای اظهارنظر نشون ندن. من چند وقتیه بجز موارد معدود از ارسال  اولین نظر خودداری میکنم ولی بازم چندان تاثیری نداشته. جالب تر اینکه آمار بازدیدهای فروم هم خیلی پایین نیست ولی گویا بیشتر افراد ترجیح میدن از نظر دیگران استفاده کنن. فکر میکنم جدای از دوستانی که به خاطر ملاحضات مختلف از اظهار نظر و یا ایجاد موضوع خودداری میکنن، برخی اصولا دوست دارن شاهد باشن و موارد رو تعقیب کنن که البته اون هم باعث افتخار این مجموعه است که لااقل افرادی علاقمند و پیگیر هستن. شایدم علت بیشتر به فرهنگ ما ارتباط داره. بهرحال این فروم هنوز تازه در اول راه قرار داره و تلاش همه دوستان رو طلب میکنه. خواستم در ادامه صحبت کاظم این موضوع رو تایید کرده باشم تا شاید بقیه دوستان با نظراتشون به حل شدن این مورد کمک کنن.
با سپاس ار توجه شما
Go Birding, Go Wild

Alireza Hashemi

« پاسخ #2 : مارس 19, 2012, 12:20:15 pm »
چرا ما در این فروم عکس به اشتراک می گذاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-*
[ ...با اجازه از صاحبان فروم این مطلب شاید خیلی مربوط به این صفحه نباشد ولی دلم می خواد همه بگن چرا با یکی دو تا نظر زیر عکس ها مطلب دیگری پیدا نمیشه و پای ثابت جواب همه عکس ها یکی دو نفر هستند

ضمنا کاظم جان "صاحبان فروم" که گفتی همه اعضای اون هستن از جمله شما و همه دوستانی که با حضورشون باعث میشن افرادی چون من هم اینجا حاضر باشیم. :)
Go Birding, Go Wild

the owl

« پاسخ #3 : مارس 19, 2012, 01:11:22 pm »
من نظرمو در مورد دو تا بخش که چرا فعال نیست میگم
بخش عکس ها مال افراد عکاس حرفه ای ایست که با دوربین slr عکاسی میکنن و بعد از اون هم کاز های ادیت عکس رو انجام میدن. این موضوع خیلی خیلی خوبه و اشکالی که نداره خیلی هم مفیده اما باعث میشه خیلی از بچه ها( از جمله خودم) عکس های با کیفیت پایین یا حتی عکس های خوبی که وقت ادیتش رو ندارن به اشتراک نزارن. فکر میکنم این باعث شده هممون از دیدن صحنه های زیبایی که هر کدوم عکاسی کردیم محروم شیم.
بخش گزارش سفرها برای من اصلا جا نیفتاد که منظور کدوم گردش هاست؟ یعنی اگه من امروز 4-5ساعتی رو در جای خاصی گردش داشتم گزارش بنویسم یا فقط مال گردش هایی به جاهای خاص کشوره.
بخش سوالات پرنده نگری و پرنده شناسی هم راستش نمیدونم چرا بیکاره. فکر میکنم باید پر پست ترین بخش باشه. شخصا که چند بار سوالاتی داشتم ولی اعتراف میکنم ترسیدم بگذارم.علتش رو هم نمیدونم
ممنون از اقای هاشمی که زحمت این سایت خوب رو کشیدن
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

غزال ادیب هاشمی

« پاسخ #4 : مارس 19, 2012, 04:01:22 pm »
 ??? نمی دونم چرا اینطور تو ذهنم بود که از گفتن چیزی مطمئن نیستیم باید بپرهیزیم!
فکر می کردم تالار از ما خواسته رعایت هموطن ها رو بکنیم و با توجه به سرعت اینترنت در کشور از نوشتن چیزی که مطمئن نیستیم و یا پیام تشکر و یا به انحراف کشیدن بحث ها خودداری کنیم  :o من واقعاً نمی دونم چرا فکر می کردم جزو قوانین تالاره!
شاید اگر بخشی به عکس های افراد مبتدی داده بشه تشویقی باشه برای گذاشتن عکس ها وشرکت کردنشون تو بحث  :-\ البته برای دوستان داخل کشور طبق قوانین

Kazem

« پاسخ #5 : مارس 19, 2012, 05:42:57 pm »
ممنون از علی رضا - ایمان و غزال خانم
من بیشتر نظر دادن در بخش پرنده شناسی بود
چرا ما وقتی تردید داریم مطلب را نمی نویسیم
چرا از اینکه نادرست باشد می ترسیم؟
چرا؟//////////////////

Alireza Hashemi

« پاسخ #6 : مارس 19, 2012, 05:56:03 pm »
دوستان ممنون از حسن نظرتون. چند مورد که می خوام با شما در میون بذارم. اول اینکه این نسخه "بتا" از فرومه و اگه خدا بخواد اواسط یا نهایتا اواخر سال بعد نسخه "آلفا" رو آماده میکنیم و اشکالات و نواقص رو بر طرف میکنیم. همین جا جا داره از آقای سبزی صمیمانه تشکر کنم چرا که به ظاهر این گروه طرلان دیده میشه که این فوروم رو ایجاد کرده ولی به واقع اگه همت و زحمات تخصصی ایشون نبود این فوروم هم نبود. با همفکری هایی که با ایشون کردیم امیدواریم اگه همه چی خوب پیش بره بتونیم برای اعضای فعال امکانات بیشتری فراهم کنیم مثلا چیزی شبیه به بلاک که بتونن اطلاعات شخصی و تجارب خودشون رو متمرکزتر ارایه کنن. ولی میدونین که این کار هم تجربه میخواد و هم امکاناتی از قبیل فضای اینترنتی و .. و لذا تصمیم بر این شد اول کاری پایه ای انجام بشه و در ادامه به کمک شما دوستان و همفکری های خوبتون کامل بشه. همینطور در خصوص تغییر فرمت بخش گالری کارهایی می خواستیم بکنیم ولی تصمیم بر این شد که با ساختار جدید و کامل اون هم در ادامه تغییر کنه. امیدوارم از این بحث ها و تبادل افکار نکات جالبی بیرون بیاد که برای همه مفید باشه. سعی میکنیم در نسخه بعدی جایی هم برای عکس های دوربین های غیر حرفه ای اختصاص بدیم که این مشکل هم حل بشه. ولی تا اون موقع اگه عکسی دارین فکر نمیکنم دوستان عکاس از دیدن و نظر دادن در اون مورد ناراحت بشن.
در مورد ملاحظه دوستان در مورد گذاشتن مطالب من تا حدی نگرانی ها و ... رو درک میکنم ولی خوب میشه چند بار امتحان کنیم ببینیم شاید برای بقیه هم جالب باشه.
من مورد" بخش گزارشات "رو قبول دارم کمی گنگ بیان شده. ولی از این به بعد سعی میکنم گزارشات خاص رو پس از اعلام در این بخش به بخش "اطلاعیه ها " منتقل کنم که اگه کسی دوست داشت اطلاعاتی از سفرها و یا گزارشات خودش بگذاره که فکر می کرد برای دیگران جالبه راحت تر این کارو انجام بده.
حضور دوستانی مثل سرکار خانم ادیب هاشمی که از خارج از ایران فعالیت میکنن هم باعث افتخار ماست خصوصا که ایشون در رشته اکولوژی هم تحصیل میکنن. بخش روش های عکاسی از پرندگان با توجه به اینکه اونجا بحث "محل عکاسی" مهم نیست و "روش ها و تکنیک ها" مهمه شما میتونید با گذاشتن عکس از تکنیک های ادیت و یا ترکیب بندی اطلاعات خوبی از دیگر دوستان بدست بیارین.
باز هم از توجه همه شما سپاسگزارم ;) :D
Go Birding, Go Wild

Kazem

« پاسخ #7 : مارس 19, 2012, 06:05:20 pm »
امیدوارم که زودتر فرمت اصلی فروم با زحمات امیر اماده بشه ما منتظریم
ولی علی رضا جان من نمی دونم چرا هنوز دوستان عضو در صفحه برای شناسایی پرندگان مطالب خودشونو نمی نویسنند حتی نادرست حرف من اینه
ممنون از توضیحاتت

غزال ادیب هاشمی

« پاسخ #8 : مارس 19, 2012, 07:02:01 pm »
 :D از شما خیلی ممنونم جناب هاشمی.
تشکیل این فروم باعث شد که همه ی فارسی زبانان بتونن از تجارب پرنده نگرها وپرنده شناسان ایران استفاده کنند بخصوص مبتدی هایی مثل من که به جلاسات آموزشی دسترسی ندارند. امیدوارم من هم روزی بتونم مطلب جالبی برای بیان دراین تالار داشته باشم.
از شما جناب کلهر هم ممنونم نوشتن این سوال باعث می شه خیلی ها تشویق به نوشتن نظراتشون بشن.(از جمله خودم  ;) ) کمی فرصت لازمه تا فروم شناخته بشه. و فعالان بیشتری در اینجا عضو بشن ویا اعضا فعال بشن!
بی صبرانه منتظر تالار گفتگوی بعدی هستم :) خبر خیلی خوبی بود.

Kazem

« پاسخ #9 : مارس 19, 2012, 07:18:37 pm »
اختیار دارید خانم غزال
دادن نظر در مورد پرنده به نظر من تخصصی نیاز ندارد
به هر حال من در مورد هر کسی از پرنده یه نظری دارم چه درست چه غلط

درست میگم

غزال ادیب هاشمی

« پاسخ #10 : مارس 19, 2012, 07:49:09 pm »
بله حق با شماست :) اتفاق خیلی بعیدی نیست که نکته ای رو یک مبتدی متوجه بشه ولی یک مجرب به خاطر پیچیده فکر کردنش متوجه اش نشه!! همه ی ما با این مورد مواجه شدیم.
هم فکری و همکاری گروهی لازمه ی پیشرفت و موفقیته و تالار گفتگو هم دقیقاً برای همینه!
بدون مشارکت همه معنایی نداره

Kazem

« پاسخ #11 : مارس 19, 2012, 09:44:32 pm »
امیدوارم زودتر مشارکت همگانی زودتر اتفاق بیافتد

reza_aliasl

« پاسخ #12 : مارس 20, 2012, 03:30:22 am »
آقا کاظم همه افرادی که در این تالار حضور جدی دارند از بهترین های ایران هستند(غیر از خود من).باید حق داد که تو نظر دادن بعضی از افراد مثل من کنار بایستند.اما شما درست میگید اگر چیزی به فکر میرسه که پشتش یک تحلیل منطقی هر چند ضعیف را به همراه داره باید مطرح بشه و الا شخص به خودش و به فرآیند رشد و توانایی خودش در این زمینه کم لطفی کرده.
چیزی که منو به آینده این تالار امیدوار کرده و باعث شده که هر روز یکی دوبار سر بزنم اینه که با تدبیر درستی داره پیش میره آقای هاشمی و سایر دوستان زحمت زیادی را متحمل شدن واقعا کار سختی است.انشاالله در آینده با آمدن نسخه جدید تالار شاهد موفقیت بیشتر این مجموعه خواهیم بود در این قضیه شکی ندارم.
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

Kazem

« پاسخ #13 : مارس 21, 2012, 08:30:00 am »
رضا جان همه این حرفها درسته ولی من با دیدن یه پرنده نظراتی دارم که قطعا نباید درست باشه این اصلا اشکالی نداره که من راجع به پرنده ای نظرم اشتباه باشه
ولی اینکه نظرم را بیان نکنم به خاطر دلایلی که در بالا ذکر شدکار ناپسندی است
من یه سوال بپرسم کی می تونه بگه که همه پرندهایی که حدس میزنه درسته البته خواص هم وجود دارند دوست عزیز

آرش حبيبی آزاد

« پاسخ #14 : مارس 21, 2012, 11:12:24 am »
به نظر من يكي از دلايلي كه بعضي دوستان كمتر نظر مي دهند جو رسمي و استاد و شاگردي ايجاد شده در فرومه كه به نظر من جايش اينجا نيست
اگر يك نگاهي به فروم هاي خارجي مثل برد فروم بين المللي بيندازيد مي بينيد كه تمي حاكي از شادي و تفريح در آن حاكمه و در واقع دنباله يك روز خوب پرنده نگري در طبيعت ميتونه يك روز شاد در فروم را ايجاد كنه
البته بخش پرنده شناسي فرق ميكنه و مطالب علمي به سبب بحث هاي تخصصي رسميت خودشونو دارن  اما پرنده نگري در تمام دنيا جزو فعاليت هاي تفريحي به شمار ميره و بايد شادي بخش باشه
مثلا همين كه بظعضي دوستان مرحمت مي كنند و به من استاد مي گويند باعث ميشه كه بهقول شكارچي ها كسي رو دست من تفنگ نكشه در حالي كه من بخصوص وقتي از روي عكس نظر ميدم مثل خيلي ها كتاب را نگاه مي كنم و در نصف بيشتر موارد هم نظرم غلطه و تمام دوستاني كه هم با من فيلد اومدن شاهدن كه آنجا هم زياد اشتباه ميكنم اما بر خلاف نظر خيلي از دوستان با تجربه پيشنهاد مي كنم كه اگر مي خواهيد ياد بگيريد بايد اظهار نظر كنيد هر چند كه حتي رده را نيز اشتباه كرده باشيد چه برسد به گونه  ;D